Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


4.A v jižních Čechách

23. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Letos jsme na škole v přírodě poznávali další kout naší republiky. Nádherný slunečný týden jsme strávili v Chlumu u Třeboně. Kromě koupání a slunění na písečné pláži jsme sportovali, jezdili na koloběžkách, uvařili si oběd na ohni nebo rýžovali zlato. Zlaté nugety jsme na burze směnili za sladkosti a upomínkové předměty. Při celodenním výletě jsme navštívili Jindřichův Hradec - zámek a Krýzovy jesličky, které jsou největším betlémem na světě! V Třeboni jsme si prohlédli hrobku rodu Schwanzenbergů, rybník Svět i historické náměstí. Velkou radost jsme měli z toho, že nás na dva dny přijela navštívit p.uč.Ivanka i s malou Anežkou. Skvělý týden jsme zakončili zmrzlinovým pohárem a karnevalovou diskotékou.
Fotogalerie.
tř. uč. PhDr. L. Kotoučková

Páže, panoš a rytíř

19. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V týdnu od 12.6. do 16.6. jsme se na hodinách češtiny ocitli ve středověku v době rytířů, panošů a pážat. Třeťáci většinou plnili zkoušky panoše. Panošem se stával hoch ve 14 letech. Na speciální češtině toto období trvá pouze jeden rok. Budoucí panoši museli pojmenovat a přinést pánovi z Tygří hlavy zbraně a předměty, které si vyžádal ... celý článek.
Kamila Balharová

Angličtina hrou

19. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

S žáky sedmé třídy jsme se letos rozhodli zakončit hodiny anglického jazyka netradičně - v posledních dvou týdnech jsme připravili a zrealizovali pro děti ze třetí třídy hodinu učení hrou. K ruce jsme si vzali učebnici a pracovní sešit třeťáků, rozdělili si témata a s nimi související slovíčka i gramatiku, kterou se mladší děti učily. Připravili jsme pro ně stanoviště, kde plnili nejrůznější úkoly. Děti i my jsme si to nesmírně užili a krásně tak zakončili hodiny jazyka v tomto školním roce. Podívejte se, jak nám to hezky šlo v galerii.
7. třída, Barbora Doležalová

English zone

18. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

A je to tady, ve škole jsme vytvořili English zone, tedy zónu angličtiny. V atriu, chodbách ve třetím patře (včetně malé kuchyňky) a anglické učebně (jih) jsou nově nejrůznější předměty polepeny anglickými popisky i s obrázky. Přijďte se podívat a naučit se nová slovíčka!
Fotogalerie.
8. třída, Barbora Doležalová

Druháci na ŠvP

17. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče, třídy 2.A a 2.B v pořádku dorazily na místo pobytu ŠvP. Všichni jsou v pořádku a moc se nám tu líbí a těšíme se na krásné zážitky.
Veronika Boušková a Luděk Kovář

Zvláštní zpráva: Vánice v červnu!

17. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V minulém týdnu zachvátila naši základní školu lokální sběrová vánice. Během pouhých čtyř dní navála více než tři plné sběrové kontejnery. Jedná se o rekord, jaký nepamatujeme. A poděkování za tento dosud ojedinělý úkaz patří vám, milí sběroví nadšenci. Kolik sběru vánice navála jednotlivým třídám a které z nich byly v tomto sběrovém týdnu nejúspěšnější, si můžete přečíst zde. Celkové výsledky celoroční soutěže budou vyhlášeny v posledním červnovém týdnu. Děkujeme.
Váš sběrový tým

Rozdělení do prvních tříd ve školním roce 2017/2018

12. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče, informace o rozdělení našich budoucích prvňáčků naleznete ZDE. Z důvodu ochrany osobních údajů je soubor chráněn heslem, které jste se dozvěděli na společném červnovém setkání. Přejeme všem příjemné prázdniny a 4. září se už moc těšíme u nás na viděnou!
Vaše FZŠ Táborská

Absolventský ples

11. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Vážení rodiče, učitelé a absolventi naší školy. Blíží se konec školního roku, proto bychom Vás rádi pozvali na Absolventský ples letošních deváťáků. Bude se konat ve čtvrtek 29.6.2017 od 19 do 23 hodin. Večer si užijete ve stylu "MAFIE A KASÍNA". (Doporučený dress code ve stylu mafie). Vstupenky si zakoupíte u deváťáků nebo v kanceláři školy. Vstupenky je možné zakoupit i na samotném plese.
Vaše 9.AB

Budoucí chemici a chemičky se připravují ;)

09. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V hodinách chemie jsme dnes dělali řadu zajímavých pokusů. Marně jsme zkoušeli hasit hořící hořčík vodou (víc se rozhořel), vyzkoušeli jsme si srážecí reakce, neutralizaci i chemický rozklad. Prováděli jsme oxidaci ethylalkoholu, připravovali acetaldehyd a na závěr vyrobili "sloní pastu". Určitě nahlédněte do fotogalerie.
Video.
Ing. V. Vojta

Aneb jak jsme ochutnali různé kouty světa :)

09. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 7. června se nám do paměti zapíše jako šťastný den. V hodině Češtiny pro cizince jsme měli speciální výuku. Každý připravil tradiční jídlo ze své země. Mohli jsme ochutnat speciální dezert "Růžová rýže", kterou připravila Anička z Vietnamu. Sladkých dezertů bylo na výběr opravdu hodně. Výborný štrůdl od paní učitelky Škábové, sušenky ... celý článek.
Anička, Andrej a paní asistentka Lenka

A jdeme do finále

08. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí sběroví machři, poslední kolo celoroční školní sběrové soutěže je tady! O tom, kdo se stane celkovým vítězem, můžete rozhodnout právě vy. Proto napněte své poslední sběrové síly a podpořte svou třídu od úterý 13.6. do pátku 16.6. vždy mezi 7.30 a 8.00. Stále není nic rozhodnuto a na vítěze čeká bezva odměna.
Váš sběrový tým třídy 9.B

Červnové třídní schůzky

07. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Milí rodiče, ve středu 7. 6. 2017 nás čekají třídní schůzky.
1. a 2. třídy od 16.30 hodin,
3. – 5. třídy (kromě 5.B) od 17 hodin,
6. – 9. třídy od 18 hodin.
Třídní schůzka 5.B se uskuteční v náhradním termínu.
Těšíme se na vás.
FZŠ Táborská

2.C soutěžila o nejzdařilejší kosmický oblek!

06. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 2.C se zúčastnila soutěže, kterou vyhlásilo Planetárium hl. m. Prahy pod názvem „Navrhněte kosmický oblek“. Práce dětí si lze prohlédnout na uvedené internetové adrese od čísla 633. Dle informací planetária budou vybrané soutěžní práce vystaveny ve foyer Planetária od úterý 6. června.
Martina Valentová

Anglicky mluvící země

05. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V průběhu posledního čtvrtletí měli žáci šestých a devátých tříd šanci poznávat více země, ve kterých je angličtina oficiálním jazykem. Trénujeme tak zpracování textu psaného v anglickém jazyce a to buď z učebnice, či autentických internetových zdrojů. V šestých třídách jsme poznávali více USA, někteří z nás si také vybrali psát anglicky o naší zemi. V déváté třídě jsme se pak věnovali i UK nebo dokonce Indii. Podívejte se na naše projekty zde a nebo se zastavte v učebně AJ Jih.
6. a 9. ročník, Barbora Doležalová

Komiksy čtvrťáků

05. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Ve čtvrté třídě jsme se nedávno učili hodiny, tedy jak anglicky například řekneme, že je 15:10 nebo 7:45 apod. Při této příležitosti jsme vytvářeli komiksy, kde jsme popsali hodinu v životě superhrdiny. Někteří žáci se této příležitosti chopili i výtvarně a krásně zpracovali komiksy - tak jsme se je rozhodli zalaminovat a vyvěsit ve třídě. Přesvědčte se sami zde nebo v učebně AJ Jih.
4. třída, Barbora Doležalová


-> Archiv aktualit