Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Stuntujeme v Aténách

13. 07. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Natka z 8.A a trenérka školního cheerleadingového týmu usilovně pracovaly na svých tanečních sestavách. Obětovaly mu veškerý svůj volný čas, aby mohly skvěle reprezentovat školu a naši zemi v Řecku. Po vynikajících dvou pátých místech si zasloužily odpočinek. Plavaly v moři, vnímaly řeckou kulturu všemi doušky, objevovaly historickou část Athén a samozřejmě nezapomněly, aby společně s druhým trenérem zastuntovali na pláži. Podívejte se na video z athénské pláže.


Mgr. Karel Červený, DBA

Naše škola poprvé na mistrovství Evropy

12. 07. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Tradiční čtenáři facebookového profilu školního cheerleadingového týmu Cheerleaders Bees ví, že absolventka naší školy Johanka již třikrát reprezentovala barvy týmu na mistrovství Evropy v cheerleadingu. V letošním roce reprezentovala naší školu, městskou část Prahy 4 a Českou republiku Natka z 8.A. Letošní mistrovství Evropy se konalo v řeckých Aténách. Natka, společně s trenérkou závodily ve dvou tanečních disciplínách, a to freestyle (s třásněmi) a hip hop. Konkurence byla velká, ale své vystoupení zvládly bravurně a obsadily 2x 5. místo. Moc děkujeme a gratulujeme za vynikající reprezentaci naší země.
Mgr. Karel Červený, DBA

Deváťáci v roli tvůrce reklamy

11. 07. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

I v letošním roce ukázali žáci 9.A i 9.B svoji kreativitu a schopnost vymyslet si název výrobku, jeho logo, scénář reklamy a samotné natáčení, aby bylo vtipné. Koukněte se na video od chlapců z 9.B.
Mgr. Karel Červený, DBA

6.B ukazuje své dovednosti v JumpParku

10. 07. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Žáci a žákyně si na konci školního roku vybrali JumpPark. Chtěli společně strávit chvíle před koncem školního roku. Odhlasovali si akrobatické vyžití během předposledního školního dne. Ukazovali své vynikající dovednosti, ať už to bylo z akrobacie (přemety, salta), basketbalového umu, trampolínové vybíjené a nebo jen takové to chillové skákání.
Mgr. Karel Červený, DBA

Šesťáci na Živohošti

09. 07. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V rámci týdne sportu a turistiky jsme vyrazili na Slapy do kempu v Nové Živohošti. Učili jsme se poněkud netradičně. Naši žáci a žákyně byly rozdělené do čtyř týmů. Příběh jsme zasadili do tématu stěhování národů a pádu Římské říše. Čtyři týmy, čtyři barbarské národy (Vizigóti, Ostrogóti, Vandalové a Frankové), postupně dobývali Římskou říši. Cílem byla spolupráce a komunikace v týmu, aby byly jednotlivé národy úspěšné. Naši žáci a žákyně byli úspěšní v dobytí Římské říše.
Mgr. Karel Červený, DBA

Naše sovy ve škole

09. 07. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Můj tatínek se narodil 6. 8. 2019 v Jihlavě. Přestěhoval se v srpnu na naší škole v Táborské, kde mu pan školník postavil krásnou voliéru. Dostal jméno SOREN podle filmu Soví strážci.Taťka Soren je ochočený a rád se fotí s dětmi na sokolnické rukavici. Jak se ochočuje sovička? V přírodě mají soví páry 1 až 4 mláďátka...celý článek.
Fotogalerie
Video
Miroslav Žižka

8.A navštívila Berlín

08. 07. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Osmáci se v druhém pololetí učili o Evropě. Jednotlivé regiony jsme zkoumali z různých úhlů pohledu. Jak ale nejlépe poznat danou zemi? Navštívit ji. V rámci hlasování ve třídě si žáci vybrali hlavní město Německa, a to Berlín. Brzy ráno jsme vyrazili autobusem. Zvládli jsme koupit si jízdenky na místní MHD. Vyrazili jsme k smutným místům německé nacistické historie, a to k pomníkům obětem druhé světové války (Židé a homosexuálové). Není důležité vidět všechny památky daného města. U páté památky by již nejen žáci nevěděli, která památka byla první. Proto jsme si vybrali pouze ty nejdůležitější, aby byli žáci a žákyně nadšené z daného výletu a měli důvod Berlín opět navštívit. Dominantní Braniborská brána nám vyrazila dech, museli jsme se u ní vyfotografovat. Procházeli jsme kolem impozantního Bundestagu a zamířili k reliktům studené války, a to Checkpoint Charlie a East Side Gallery, symbolu rozděleného Berlína. Důležité pro osmáky je si užít toto město i sami. V rámci rozchodu si mohli projít okolí Alexander Platz sami. Plni dojmů a zážitků jsme se v podvečer vraceli domů, do Prahy.
Mgr. Karel Červený, DBA

9.B poznává hrůzy nacismu v Terezíně

07. 07. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Problematice nacismu, druhé světové války a koncentračním táborům jsme se dosti věnovali v hodinách dějepisu. Viděli jsme mnoho videí, zkoumali jsme různé zdroje, tak abychom pochopili, proč muselo dojít k nástupu nacistického režimu v meziválečném Německu a proč došlo k výstavbě koncentračních táborů a likvidaci mnoha lidí. K ucelenému pohledu je nutno vidět naživo daná místa, kde se tyto zločiny odehrály. Vyrazili jsme do Terezína, kde nám průvodce v Malé pevnosti ukazoval, povídal, co se na tomto místě dělo. Prohlídka byla poněkud depresivní, ale potřebná k tomu, abychom si mohli představit, jak hrozná byla druhá světová válka.
Mgr. Karel Červený, DBA

Bitva pěti armád v režii našich šesťáků

06. 07. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V šestém ročníku je celkem 55 žáků a žákyň. Ne všechny děti byly přítomné v daný den, kdy nás čekala třetí fáze strategického myšlení. Člověka hned napadne, že v takovém množství dětí se nedá hrát žádná hra. Opak je pravdou. Čím více, tím lépe. Naši šesťáci se rozdělili na čtyři týmy. Každý tým se vydal na jinou světovou stranu. Vytvořili si hnízdo, kam umístili dvacet šišek, rozdělili si čísla, která ukazovala váhu bojovníka. Cílem hry bylo získat, co nejvíce šišek. Bylo zajímavé sledovat průběh této hry, komunikaci mezi členy v týmu, měnila se strategie, spojenectví mezi týmy.
Mgr. Karel Červený, DBA

Pilné Včeličky se účastní školní soutěže v akrobacii a cheerleadingu

05. 07. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Podobně jako u badmintonu, i školní soutěž v cheerleadingu a akrobacii měla omezenou účast kvůli nemoci Covid-19. Bylo však vidět, že Včeličky, školní cheerky, pilně trénují na školním kroužku a nezapomněly své akrobatické a cheerleagingové umění. Nejlepšími cheerkami se za první stupeň stala Lara z 5.A a Kamča S. z 6.B. Jsme rádi, že máme tak šikovné žákyně, které budou reprezentovat naší školu na různých soutěžích.
Mgr. Karel Červený, DBA

Šesťáci poznávají národní park České Švýcarsko

04. 07. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Naši šesťáci, 6.A i 6.B, mají rádi zeměpis i o víkendu. Protože jsou to početnější třídy a logistika by byla náročnější a myslíme i na peněženky rodičů, vybrali jsme víkendové termíny k návštěvě národního parku České Švýcarsko, který se nachází na hranicích s Německem, pár kilometrů od Děčína. Zkombinovali jsme různé typy dopravy. Vypravili jsme se vlakem z Prahy do Děčína, kde jsme přestoupili do přeshraničního vlaku a vystoupili jsme na první zastávce za hranicemi, a to v obci Schöna. Přes řeku Labe jsme viděli pískovcové skály. Sestoupili jsme k řece a tam na nás čekal přívoz, kterým jsme se dostali na druhou stranu. Žáci a žákyně dostali kreativní úkoly. Měli s sebou své mobilní telefony s fotoaparátem a měli zdokumentovat příklady fyzikálního zvětrávání, vyfotit, kam až se dostala povodňová vlna v roce 2002 a vyfotit kámen, skálu a napsat, co danému žákovi, či žákyni připomíná (zvíře, rostlinu, člověka, apod.). Krátkou procházkou jsme se dostali k Edmundově soutěsce. Čekala na nás velká lodička a s převozníkem jsme dopluli až na konec. Na místě jsme se občerstvili a čekala nás zpáteční cesta domů. Plni dojmů a krásných zážitků jsme se dostali do Prahy.
Mgr. Karel Červený, DBA

Ondra ze 4.B zvítězil v badmintonu

03. 07. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 I letošní školní rok byl poznamenán pandemií koronaviru Covid-19. Na naší škole jsme nemohli naplno sportovat. Alespoň jsme mohli využít sportovního kroužku v badmintonu. Účastníků bylo méně, ale za to sportovní okamžiky byly k nezapomenutí. Badmintonový košíček létal ze strany na stranu. Vynikající hráči a hráčky dokázali odehrávat i ze situací, které vypadaly jako ztracený bod. Moc děkujeme za účast a gratulujeme Ondrovi ze 4.B.
Mgr. Karel Červený, DBA

Rozdělení dětí do budoucích prvních tříd

01. 07. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče,
po zadání domluveného hesla zde se prokliknete na seznam budoucích prvních tříd. Těšíme se na Vás a Vaše děti 1. září v 8, 30 na školním hřišti.
PhDr. Jitka Svobodová

Letošní sběrová jízda končí

28. 06. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí sběroví přátelé, letošní celoroční soutěž skončila a byla to jízda. Jen posuďte sami - celkem jsme nasbírali téměř jedenáct a půl tuny starého papíru, což nám přineslo druhé místo v celkovém množství odevzdaného papíru mezi zapojenými školami a první místo v přepočtu sběru na jednoho žáka školy. A také výhru pět tisíc korun, kterou použijeme na pomůcky do školní družiny. Celkovým vítězem sběrové soutěže se stala třída 5.B, následovaná třídami 8.C a 2.B. A odměna byla již tradiční - skvělé dorty, které chutnaly. Děkujeme všem za účast. Byla to zábava a mělo to smysl. Celkové výsledky naleznete zde.
Váš sběrový tým absolventů z 9.B

Není důležité jaké, ale hlavně intenzivní... – cyklistický výjezd po krásách Českého ráje

28. 06. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V rámci týdne sportu a turistiky jsme se rozhodli na kolech projet křížem krážem krásy Českého ráje od Trosek přes Kost až po Prachovské skály. Ve volných chvílích jsme trávili čas u vody, na hřišti nebo klubovně. Užili jsme si spousty legrace při některých hrách z pořadu Partička – bylo to super. Poslední den jsme otestovali naši zručnost na kole na improvizované překážkové dráze a po obědě jsme si zkusili přežít v přírodě bez toho, abychom používali obvyklé prostředky naší civilizace (stavění bunkrů z možností přírody a vaření na ohni za pomocí jednoho nože, mísy a desky na krájení). Zážitky byly různé, ale velice intenzivní. Za super spolupráci děkujeme našim tělocvikářům Vojtu Šafránkovi alias Vojťákovi, Ondřeji a tělocvikářce Karin Joštové. 8.B jsi skvělá.
Fotogalerie
Mgr. Robert Gronowski


-> Archiv aktualit