Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Prázdninový provoz školy

02. 07. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Dětem už začaly prázdniny, a tak je v naší škole omezen provoz. Budete-li nás potřebovat, jsme k dispozici v pracovní dny od 10:00 hod. do 14:00 hod. Všem žákům, rodičům, pedagogům, dalším pracovníkům a spolupracovníkům i příznivcům naší školy přejeme krásné léto plné sluníčka, pohody a příjemných zážitků. Těšíme se na setkání v novém školním roce 2018/2019.
Vaše FZŠ Táborská

Informace pro přijetí nového strávníka do naší školní jídelny

02. 07. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče,
zde jsou informace pro přijetí nového strávníka do naší školní jídelny.
    • K dispozici je přihláška (smlouva) o poskytování obědů v naší školní jídelně, součást této přihlášky je též  vnitřní řád školní jídelny –  smlouvu je nutné vyplnit a podepsat, vnitřní řád podepsat, že byl zákonný zástupce seznámen s tímto řádem
    • Jídelna poskytuje též stravování pro celiaky. Informace ohledně stravování těchto strávníků jsou na stránce školní jídelny. Podrobnější informace je nutné  komunikovat s vedoucí školní jídelny při přihlášení strávníka pro školní stravování.                           

Vyplněnou přihlášku do ŠJ je možné  odevzdat :
 25.6. – 29.6. 2018               od 6.00 – 14.30 hod
 20.8. – 31.9. 2018               od 8.00 – 12.00 hod.
 3. 9. 2018                          od 6.00 hod.

    • Částka potřebná na stravování – 100 ,- Kč na  bezkontaktní čip
    •  + 616 ,- Kč částka na první měsíc stravného

Stravné v následujících měsících je uhrazováno převodem nebo inkasem (inkaso – prováděno z peněžního ústavu Česká spořitelna).
J. Uhlíková

5.A spala ve škole

30. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Naše společné dny jsou sečteny, a tak jsme si dopřáli také společnou noc ve škole. Náplň byla opravdu bohatá. Začali jsme večeří v pizzerii, poté si zahráli přehazovanou a zazávodili v běhu do táborských schodů. Klídek při sledování filmu v klubíčku vystřídala troška adrenalinu. Prošli jsme si zhasnutou školou po šipkách a svíčkách. Po této malé bojovce jsme zalezli do spacáků a další den ráno jsme si u rautového stolu pochutnali na dobrotách od maminek.
Fotogalerie
PhDr. L. Kotoučková

Krkonošské putování 5.A

30. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Letošní školu v přírodě jsme strávili na chatě Lovrana v Janských Lázních. Výborně se tam o nás starali, počasí vyšlo výborně, a tak jsme prošli okolí křížem krážem. Navštívili  jsme například stezku v korunách stromů. Přestože měli někteří závratě, byl to nakonec nezapomenutelný zážitek, který mnozí zakončili 80m dlouhým tobogánem. Celodenní výlet na Sněžku byl také skvělý, někteří z Růžové hory vystoupali až na vrchol, jiní vyzkoušeli lanovku. Kabinkovou lanovkou černohorský expres jsme se vyvezli k rašeliništím. Návrat z Černé hory byl dobrodružný, ale máme na co vzpomínat! Další den jsme navštívili farma park, a tak jsme  celkem nachodili přes 40 km. Stihli jsme i barvení hedvábných šátků, soutěže v rodinných týmech, táboráky a maškarní disko. Naše poslední společná škola v přírodě (počítáme-li i zimní pobyty, tak byla desátá!) se opravdu vydařila!
Fotogalerie
PhDr. L. Kotoučková

Slavnostní ohňostroj 28. 6. 2018!

26. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Milí přátelé naší školy, přijměte pozvání na tradiční slavnostní ohňostroj konaný u příležitosti absolventského plesu žáků 9. ročníku. Ohňostroj startuje ve čtvrtek 28. 6. 2018 ve 21.50 hodin v parku před školou. Přejeme příjemnou zábavu.
Vaše FZŠ Táborská

Oborový den Dvojka bilancuje

26. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Oborový den Dvojka s podtitulem V záři reflektorů podruhé připravil pro účastníky pestrý program a v závěru roku tak trochu dobrodružství. Někteří žáci měli jasno a po loňské účasti se chtěli znovu vyhřívat v záři reflektorů. Uvedli, že rádi navštěvovali muzikálu a nahlédli do zákulisí divadel, potkali se s herci a zpěváky. Jiní na náš obor nechtěli, ale nakonec byli spokojení. Většina oceňovala, že se podívali tam, kam se běžně divák nedostane. Navštívili jsme například zákulisí divadla Hybernia a potkali se s Luciferem z muzikálu Mefisto v podání tanečníka Michala Máši. Tomáš Löbl a Genny Ciatti s námi nacvičovali vystoupení na Den školy. Do sherwoodského lesa nás zavedl Robin Hood - Jan Kříž. Díky němu jsme poznali i sličnou Mariannu (Míšu Tomešovou). V divadle Kalich jsme navštívili ještě představení Johanka z Arku. V  Divadle Na Prádle jsme zažili zvukovou zkoušku  a pak shlédli představení Tick tick...  BOOM! Potkali jsme Tomáše Vaňka, Lucii Jagerčíkovou a Petera Pechu. To nejvěší překvapení účastníci oboru zažili, když se dozvěděli, že jejich úkolem je připravit koncert od A až do Z. Koncert, na němž vystoupili Monika Sommerová a Jakub Hübner jako hlavní hosté, byl plně v režii oborantů...  A opravdu se vydařil... Nejen koncert, ale i celý rok Dvojky. Podívejte se na video. Děkujeme všem za účast v oborovém dnu, který jsme si podle všeho, všichni užili.
Mgr. Milada Syrovátková a Mgr. Miroslav Hricz

Informace pro rodiče ze školní jídelny

25. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Odhlašování obědů v posledním týdnu školní docházky je možné do 27.6. 2018. Ve dnech 28.6. + 29.6. nebude odhlašování obědů možné. Přeplatky za stravné ve výši nad 1.000,- Kč budou vráceny na účet strávníkům v prvé polovině měsíce července.
Kolektiv kuchyně přeje krásné prožití letních prázdnin.
J. Uhlíková, vedoucí ŠJ

Uteklo to moc rychle!!!

24. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V pátek se 7.B vrátila z tolik očekávaného výjezdu do Jiřetína pod Jedlovou v Lužických horách. Prožili jsme neobyčejný týden plný sportu, výletů po okolí, koupání, her v lese a hlavně zábavy. Co však bylo nejlepší, že nás to všechny spolu ohromně bavilo.
Fotogalerie
Mgr. Táňa Vítková

5.B na Lasergame

22. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

  V úterý 19.6. navštívila naše třída Lasergame a zahráli jsme si tři hry v různě početných týmech. Byl to skvělý adrenalinový zážitek a moc se nám to líbilo.
Mgr. Štěpán Ročák

7.A na Benecku

20. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Zdravíme z krásného horského penzionu Alex. Dorazili jsme bez problémů, vaří nám skvěle a už máme za sebou i první výlet. Plníme úkoly z různých kontinentů a jde nám to skvěle! Děkujeme rodičům za odměny a na viděnou v pátek!
Fotogalerie

1.A v Pohádkové zemi

18. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 4.-8.6.2018 se 1.A vydala do Pohádkové země v Jizerských horách, kde pomáhala zachraňovat pohádky, aby nezanikly. Děti plnily spoustu úkolů, získávaly za každou zachráněnou pohádku kouzelné klíče, které jim nakonec otevřely truhlu s pokladem. Strávili jsme mnoho času venku na loukách i v lese, v Penzionu Lenka se o nás výtečně starali a měli jsme se prostě báječně. Už se těšíme na školu v přírodě příští rok.
Fotogalerie
Mgr. Zuzana Kočková

1.B a 8.A v Českém ráji

18. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Třídy 1.B a 8.A dorazily v pořádku do Českého ráje.

Škola v přírodě v Orlických horách

18. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Třídy 3.A a 3.B se opět po roce vydaly společně na školu v přírodě. Tentokrát jsme strávili skoro celý týden v Orlických horách v obci Jedlová. Stali jsme se indiány, kteří ve svých indiánských kmenech plnili všemožné sportovní, dovednostní, vědomostní a jiné zábavné úkoly. Užili jsme si krásnou horskou přírodu a ačkoli nám počasí vždy nepřálo, vše jsme úspěšně zvládli a máme plné hlavy příjemných zážitků.
Fotogalerie
Veronika Boušková a Luděk Kovář

Výstava o Leonardovi

17. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Ve čtvrtek 14.6.2018 jsme s 1.A vyrazili do Malostranské besedy na výbornou interaktivní výstavu Leonardium. Seznamuje návštěvníky s renesančním umělcem Leonardem Da Vincim. Mohli jsme si pomocí speciálního programu přetvořit Monu Lisu, seznámili se s jeho objevy, vyzkoušeli si několik stavebnic založených na jeho vynálezech a mnoho dalšího. Výstava děti ohromně bavila, vůbec se jim nechtělo pryč a ještě k závěru rozluštily tajný nápis ze svitku, o kterém ani paní průvodkyně netušila, že na výstavě je. Výstava trvá do 30.6. a můžeme ji vřele doporučit.
Fotogalerie.
Mgr. Zuzana Kočková

Rozdělení prvňáčků do tříd pro školní rok 2018/2019

15. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče, informace o rozdělení našich budoucích prvňáčků naleznete ZDE. Z důvodu ochrany osobních údajů je soubor chráněn heslem, které jste se dozvěděli na společném červnovém setkání.

Informace pro rodiče najdete zde a formuláře k družině najdete zde.

Přejeme všem příjemné prázdniny a 3. září se už moc těšíme u nás na viděnou!
FZŠ Táborská


-> Archiv aktualit