Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Jarní slavnosti

31. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Milí rodiče, žáci a přátelé školy, srdečně Vás zveme na naši již tradiční akci - Jarní slavnosti, které se letos uskuteční ve středu 31. 5. 2017 od 14.00 na školním dvoře. Přijďte si užít odpoledne plné sportu, her a výtvarných aktivit! Můžete se zúčastnit malování na obličej, výtvarné dílny, zahrát si deskové hry, skládat puzzle, vyzkoušet přesnost v hodu na cíl, zapřemýšlet si v dílničce science…. Stejně jako v loňském roce se můžete přihlásit na akci "Rodinný tým", při níž se svými dětmi prožijete příjemné odpoledne při společném plnění úkolů. Celé slavnostní odpoledne zakončíme posezením u ohně s buřty a zpěvem. Velmi rádi uvítáme i naše budoucí prvňáčky a jejich rodiče! Přijďte nasát atmosféru Táborské už teď! Upozornění – vstup bude pouze z Táborské ulice, zadní brána bude zavřená.
Vaše FZŠ Táborská

Rodinný tým

30. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

O Jarních slavnostech, které se budou konat 31.5.2017, se stejně jako v loňském roce můžete přihlásit na akci "RODINNÝ TÝM". Společně se svými dětmi prožijete příjemné odpoledne při plnění úkolů z různých školních předmětů. Akce je určena žákům 1. stupně a jejich rodičům. Účast je možná pouze po přihlášení na adrese: petra.prokopovamachalova@zstaborska.cz  a do naplnění kapacity akce.
Do přihlášky napište:
1. Vaše jméno a příjmení
2. Jméno a příjmení dítěte
3. Třídu, do které dítě chodí
Informace o průběhu se dozvíte až po přihlášení.
Srdečně zve tým 7.A a 9.A,B.

5. oborový den ve znamení Minigolfu

22. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Náš 5. oborový den (Exploring Great Britain) jsme zahájili poslechem známých písniček od starších světoznámých britských kapel a hlasováním o nejlepší písničku. Pak jsme se vydali na Minigolf, kde jsme si trénovali naší zručnost a skvěle jsme si zahráli. Fotogalerie zde.
Mgr. Veronika Miháliková, Ing. Alena Červová

Škola v přírodě se vydařila

21. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Celý týden si 2.C užívala v krásném prostředí Krkonoš nedaleko Černé hory. Strava byla výborná, personál penzionu velmi milý. Až na jedno zmoknutí jsme měli teplé a slunečné počasí. Jezdili jsme na koních, navštívili jsme ZOO ve Dvoře Králové, kde jsme projeli jejich známé Safari, v úpické hvězdárně jsme dalekohledem pozorovali Slunce, zvládli jsme pěší túru z Jánských Lázní zpět do pensionu v Javorníku a poté ještě táborák a karneval na rozloučenou. Všichni si přivezli spoustu krásných zážitků.
Martina Valentová

Máme rádi divadlo

19. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Tento, poslední oborový den byl asi jedním z nejzajímavějších. Sešli jsme se klasicky v 8:15 ve školním divadle. Byli jsme všichni, nikdo nechyběl, proto nám tedy nic nebránilo v tom, začít naposledy zkoušet naše představení. Nejdříve jsme si jen zkusili zopakovat text nanečisto, ze začátku bylo vidět... celý článek.
Daniel Táborský

Řecký den

17. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 20.4. 2017 si šesté třídy zažily ochutnávku ze života Řeků. Měli jsme si přinést zelený věnec, bílé prostěradlo a spínací špendlíky. Z těchto věcí jsme si vyrobili oděvy jako staří Řekové. Dále jsme absolvovali olympijské hry a umění. Na olympijských hrách jsme házeli diskem, běhali štafetu a zápasili. Vyráběli jsme koláže z obrázků o Řecku, které jsme si přinesli. Poté jsme si ve skupinkách připravili krátké scénky na základě některé z Řeckých bájí a pověstí od Eduarda Petišky. Vrcholem celého Řeckého dne byla závěrečná hostina s ochutnávkou řeckých pokrmů a potravin. Myslíme si, že se Řecký den velmi povedl a doufáme, že si ho všichni užili.
Fotogalerie.
A. Matějková - 6.A, T. Ševčíková a M. Nový - 6.B

Oborový den plný tance!

17. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Během posledního oborového dne jsme si dali za cíl natočit video mapující různé taneční styly tohoto i minulého století. Každá skupina si nacvičila a v kostýmech předvedla různé tance a společně jsme pak i s učitelkami natočili ještě několik videí...no a na výsledek naší práce se podívejte sami zde. My jsme si to užili na maximum, tak snad naše video potěší i vás!

Pokusy nás baví!

16. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Na pátý oborový den jsme pozvali naše spolužáky z prvního stupně, abychom jim ukázali a především aby si sami vyzkoušeli několik jednoduchých a zábavných pokusů.
Třeba: barevná sopka, oživlá rukavice, brambora s brčkem nebo míchání barev vrtačkou. Tak co, nemáte chuť to taky zkusit? Přijďte 31. května na Jarní slavnosti! Uvidíte, že i vás pokusy baví.
Fotogalerie.
Adéla Švaříčková & Karel Zavřel

Vrácení přeplatků za stravné

15. 05. 2017 | Školní jídelna > Aktuality

Vrácení přeplatků v tomto školním roce:
* přeplatek stravného ve výši 1.000,- Kč a více bude vrácen na účet strávníka převodním příkazem
* přeplatek stravného v částce pod 1.000,- Kč si bude možné vyzvednout od 26.6. – 30.6. 2017 od 6.30 – 15.00 hod. v kanceláři školní jídelny. V případě nevyzvednutí přeplatku bude tento automaticky převeden do následujícího školního roku. Variabilní symbol u strávníků je celou školní docházku neměnný.
Kolektiv kuchyně přeje Všem našim strávníkům krásné prožití letních prázdnin.
J. Uhlíková, vedoucí školní jídelny

Den s W. A. Mozartem ve 2.A

15. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Poslední projektový den tohoto školního roku jsme prožili s W. A. Mozartem.  Dozvěděli jsme se kdo to byl, jaký měl pohnutý život. Během dne jsme o panu Mozartovi trochu četli, počítali jsme úlohu z jeho života. Naučili jsme se francouzskou písničku, na niž složil W. A. Mozart variace, které jsme si také poslechli. Dokonce jsme se stali součástí orchestru a doprovodili jsme dle notového zápisu Malou noční hudbu hrou na tělo. V závěru dne jsme na příjemné tóny Malé noční hudby ještě malovali.
Mgr. Veronika Boušková

1.A v Perníkové chaloupce

11. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V dubnu se Pohádková 1.A vypravila do divadla Minor na Perníkovou chaloupku. Kdo si čekal klasickou pohádku, ten se tedy spletl. Byl to totiž hororový rockovo-folkový koncert. Poznali jsme, že v polysacharidovém království pana Ježibaby rozhodně nebylo místo pro hořkost. A například v lese jsme společně s Mařenkou utíkali před velkým pavoukem. Nedalo nám to a v rámci dramatické výchovy jsme si pohádku ve skupinkách několikrát zahráli. Jak jsme si na naši nejoblíbenější písničku zatancovali, můžete vidět ve videu a fotografie ve fotogalerii.
Jana Kotrbatá

Slaná krása – 5. oborový den

11. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Dne 10. května jsme měli poslední oborový den. Nepracovali jsme ve skupinách, jako předchozí dny, a proto jsme si každý přinesl sám, co potřebujeme. Vytvářeli jsme slaný dort, mohli jsme si přinést obrázek a pracovat podle něj, nebo podle fantazie. Začali jsme tím, že jsme na tác pokladli toustové chleby, na ně poté namazali pomazánku, kterou jsme měli předem připravenou. Pomazánka měla být máslová, aby se nám chleby na sobě nerozjížděly. Chlebů jsme udělali několik vrstev. Když jsme měli základ dortu hotový, celý jsme ho potřeli pomazánkovým máslem. Na tuhle vrstvu jsme už pokládali uzeniny, sýry a zeleninu. Oborový den se mi líbil, protože mě tento design dortů baví a myslím si, že jsem si všechny oborové dny užil.
Fotaogalerie.
Mikuláš Matějka, 9.B

Podskalská celnice Výtoň dnes přivítala 2.C

10. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Šrek, pramen, vrátný, výtoň, vaziště -  to všechno jsou pojmy, které dřevaři před 130 lety běžně používali. I my jsme se dnes přenesli o 130 zpět a měli možnost poznat, jak se plavilo dříví z šumavských lesů po Vltavě do Prahy, někdy dokonce až do Německa. Jak takový opravdový vor vypadal, najdete v naší fotogalerii. Mimochodem – všichni jsme vorařské zkoušky zvládli na výbornou!
Martina Valentová

Sladká tečka za architektonickou soutěží

05. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Třída 4.A spolupracovala s architekty na projektu "Pomozme architektům při obnově Synkáče." Ve výtvarné části projektu žáci této třídy vytvořili několik návrhů na změnu náměstí Bratří Synků. Nechyběly ani návrhy nových laviček, odpadkových košů nebo lamp veřejného osvětlení. Slavnostní vyhlášení výsledků a prezentace návrhů proběhly ve Velkém sále Nuselské radnice. Odměna byla opravdu sladká! Návštěva zmrzlinárny ve Slezské ulici na Vinohradech. Určitě všem doporučujeme! Zmrzlina je tam senzační! Více ve fotogalerii.
PhDr. L. Kotoučková

Zájezd do Londýna

04. 05. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V termínu 24.4. - 28.4. jsme vycestovali na zájezd s názvem Londýn, jak ho neznáte. V Londýně jsme navštívili významné historické památky, například Westminster, Buckingham Palace, Trafalgar Square, St Paul´s Cathedral, nebo Tower Bridge. Ze slavného London Eye jsme obdivovali ... celý článek. Podívejte se v galerii, jak se nám na výletě líbilo.
Barbora Doležalová, Markéta Střihavková + žáci 


-> Archiv aktualit