Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Distanční výuka - dotazník pro rodiče 3. až 9. tříd

10. 02. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Milí rodiče našich žáků,
vstoupili jsme do druhého pololetí školního roku a situace s distanční výukou 3. až 9. tříd stále trvá. Proto budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu k distanční výuce.
Pokud se chcete zapojit, použijte prosím odkaz, který Vám byl zaslán přes Bakaláře. Dotazník můžete vyplnit do úterý 16. února.
Děkujeme Vám za podporu při vzdělávání dětí.
Vaše FZŠ Táborská

Ahoj, my jsme Žákovský parlament 2021 a chceme zlepšit vaši spokojenost

10. 02. 2021 | Žáci > CampSite

 Ve čtvrtek 4. února se poprvé sešel Žákovský parlament naší školy, přivítal nás pan ředitel i obě paní učitelky, které parlament budou dělat. Proběhly první debaty o tom, co nás zajímá a na co se těšíme. Společně jsme vytvořili tuto fotku se vzkazem, což byla první zkouška koordinace. Nálada byla velmi pozitivní, chuť do práce velká.
Za ŽP Marie Kazmarová a Marie Brichová

Návrhy bankovek

09. 02. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Věděli jste, že české bankovky obsahují až 8 ochranných prvků, které je mají chránit před paděláním?  Patří mezi ně např. vodoznak, mikrotext, skrytý obrazec, proměnlivá barva, iridiscentní pruh. Že nevíte, co to je? Velmi podrobně a srozumitelně je vše vysvětleno na stránkách České národní banky, a nejen to. Naleznete zde také animovanou prezentaci o bankovkách, počty zadržených padělků, obrázky neplatných bankovek a řadu dalších zajímavých a užitečných informací. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout návrhy bankovek doplněné vybranými ochrannými prvky dětí ze 4.A z hodiny vlastivědy.
Mgr. Martina Valentová

Úhrada stravného

03. 02. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče,
v důsledku současné situace je nutné korigovat platby na úhradu stravného. Některá konta strávníků vykazují již velký přeplatek na stravném. Na základě této skutečnosti je nutné případné další platby usměrnit nebo přímo pozastavit. Děkuji za pochopení a těšíme se na naše strávníky snad v lepší době.
Jitka Uhlíková, vedoucí ŠJ

Přihlášky na střední školy

01. 02. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče žáků 5., 7. a 9. tříd,
přihlášky je možné odevzdávat do kanceláří školy (zvoňte na paní hospodářku nebo na paní zástupkyni JItku Svobodovou) ke kontrole ve všední dny od 9.00 do 15.00. Jakmile budou přihlášky zkontrolovány, orazítkovány a podepsány, zašleme vám informaci na rodičovský účet do Bakalářů. Přihlášky prosím přineste do školy nejpozději 17.2. Vyzvednutí přihlášek bude možné v pracovní dny ve stejný čas jako odevzdání.
Mgr. Monika Hačecká

Atlas lučních rostlin

01. 02. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Děti ze 4.A vytvořily v rámci online výuky do předmětů přírodověda a výtvarná výchova listy do atlasu s obrázky lučních rostlin a živočichů. Pod každý obrázek připojily tři informace, které nalezly v učebnici, na internetu nebo v encyklopedii. Vyrobeným atlasem si zároveň obohatíme naši třídní knihovničku. Fotogalerii našeho atlasu si můžete prohlédnout zde.

Za 4.A Mgr. Martina Valentová

Naše první vysvědčení

31. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Ve čtvrtek 28. 1. 2021 si prvňáčci došli pro své první vysvědčení. Byla to slavnostní událost. Všichni se na ní těšili a krásně se oblékli. Celé předávání jsme si společně moc užili a jsme hlavně rádi, že jsme mohli.
1.B a Mgr. Luděk Kovář

Distanční hlášení školního rozhlasu k vysvědčení

28. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Poslechni si zde.
Vaše FZŠ Táborská

Táborská kytice

27. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Redakce školního online časopisu CampSite vyhlašuje soutěž ke Dni poezie. Napíšeš básničku, báseň, říkanku nebo snad dokonce sonet? Svoje dílo můžeš přihlásit do soutěže ke Dni poezie, který se slaví 21. 2. 2021.
Do 17. 2. posílejte svá mistrovská díla na email campsite@zstaborska.cz nebo ti co jsou ve škole, tak můžou přes svého třídního do přihrádky pí. uč. Kazmarové.
Zadání a podrobnosti zde.
Mgr. Marie Kazmarová

Webinář pro rodiče

26. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Srdečně zveme všechny rodiče na online webinář pro rodiče AKTUÁLNÍ RIZIKA INTERNETU. Informace v letáku zde, přihlašování do 11. února. Webinář financován z grantu O2 Chytrá škola.


Mgr. Dagmar Kavková

Předávání vysvědčení

25. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vzhledem k prodloužení krizových opatření pro školství bude dne 28. 1. vydáváno vysvědčení pouze žákům 1. a 2. tříd. Ostatní žáci z ročníků, které se momentálně vzdělávají distančně, dostanou vysvědčení až v době, kdy budou školy pro tyto žáky přístupné pro prezenční docházku. Pololetní klasifikaci najdou rodiče v žákovské knížce.
V pátek 29. 1. jsou pololetní prázdniny, distanční výuka tedy neprobíhá.
PhDr. Jitka Svobodová

Les

24. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Ve fotogalerii si můžete prohlédnout krásné modely lesa, které během distanční výuky vyrobily i se slovním popisem děti ze 4.A.

Mgr. Martina Valentová

Informace ohledně přijímacího řízení a přihlášek

21. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče,
uvažujete společně s vaším dítětem o víceletém gymnáziu? Rozhoduje se váš deváťák o budoucím povolání? V následujícím textu jsem pro vás připravila informace ohledně přijímacího řízení a přihlášek.
Mgr. Monika Hačecká, výchovná poradkyně

Ošetřovné

21. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Milí rodiče,
Máte zařízené ošetřovné? Víte na koho se můžete u nás ve škole obrátit? V letáčku najdete další užitečné odkazy.
Marie Brichová, sociální pedagožka

Kalendářový kvíz pro opravdové čtenáře

15. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Ahoj kluci a holky,
školní kalendář pro rok 2021 je na světě. Tentokrát je zaměřen na čtenářství. To se hodí. Na čtení máte nyní spoustu času, a pokud se už doma nudíte, můžete se zapojit do kalendářové soutěže pro celou rodinu. Protože bez pomoci dospělých to tentokrát nepůjde. Více informací naleznete v kalendáři.


Vaše FZŠ Táborská


-> Archiv aktualit