Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Děti dětem

12. 12. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Děkujeme všem, kteří přispěli v rámci charitativní akce Děti dětem, kterou pořádá Úřad městské části Praha 4 pro Dětské centrum při Thomayerově nemocnici. Stejně jako vloni se nám podařilo shromáždit pěknou částku, tentokrát to bylo 5 622,- Kč, za niž jsme nakoupili to, co děti v Dětském centru nejvíc potřebují – tedy plenky, přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, dětskou výživu atd. Jsme rádi, že jsme díky Vám mohli pomoci.
PhDr. Jitka Svobodová a 8.B

Adventní sběrový týden začíná

11. 12. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí sběroví přátelé, druhé kolo celoroční sběrové soutěže je tu. I v adventním čase se tak můžeme potkat s náručí plnou sběru, a to od úterý 12. až do pátku 15. prosince vždy mezi 7.30 a 8.00 na školním dvoře. Mimo soutěž sbíráme také vysloužilá elektrozařízení, PET láhve a staré mobilní telefony.
Váš sběrový tým

Poděkování

08. 12. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Vážení rodiče,
děkujeme Vám za včasné zaplacení za pracovní sešity na šk. rok 2017/18.
Vaše ZŠ Táborská

2.B poznávala život zvířátek v zimě

08. 12. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Také letos jsme se vydali do Toulcova dvora. Protože je už zima a na mnoha místech se objevuje sníh, zajímalo nás, jak zimu přečkávají některá lesní zvířátka. Během divadla, do kterého se zapojil každý z nás, jsme zjistili, která zvířátka přes zimu spí a která si zvládnou obstarat potravu i v zimě. Poznali jsme, jak vypadají stopy některých zvířat. Až je ve sněhu nebo v bahně uvidíme, snad poznáme, jestli tu před námi skákal zajíc, běžela srnka, divoké prase nebo jiné zvíře. S sebou jsme si domů odnesli námi vyrobený stopařský zápisník, který nám v určování stop určitě pomůže. Podívejte se, jak jsme si program užili.
Mgr. Gabriela Vlková

Vyrobili jsme si adventní věnce

07. 12. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Těsně před začátkem Adventu zavítali do školy někteří z rodičů a prarodičů žáků. Spolu s dětmi si vytvořili adventní věnce, které si pak odnesli domů. Společně jsme strávili pohodové odpoledne, při kterém jsme nasáli již vánoční atmosféru. Jak se nám při motání a zdobení věnců dařilo můžete vidět zde.
Mgr. Gabriela Vlková

Mikulášská nadílka

06. 12. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V úterý se naší školou prohnalo stádo čertů, spatřeno bylo také několik andělů a celkem dva Mikulášové.
Fotografie zde.

Divadlo v anglickém jazyce

05. 12. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V pátek 24.listopadu k nám do školy dorazilo anglické divadlo! Třeťáci cestovali po světě za různými zvířátky, aby je pozvali na závěrečnou taneční párty. Čtvrťáci řešili záhadu v lunaparku, kde potkali klauna, vlkodlaka, upíra i doktora Frankensteina. Páťáci zase s napětím sledovali, jak se dvojice ninjů snažila zachránit postapokalyptický svět od záhadné nákazy. Divadlo se nám líbilo, podívejte se jak zde.
Tým cizích jazyků

Oborové dny DIY: Sklo

05. 12. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V rámci oborových dnů DIY: Buď kreativní jsme navštívili tradiční výrobnu českých vánočních ozdob ve Dvoře Králové nad Labem. Navštívili jsme dílnu, ve které jsme měli možnost vidět všechny fáze výroby tradičních foukaných ozdob. Na vlastní oči jsme se přesvědčili, že tato práce je opravdu náročná a především, že všechny ozdoby na vánočních stromcích projdou rukama zkušených a neskutečně zručných řemeslníků. Viděli jsme ozdoby foukané, které se nabarvily, nazdobily, v závěru i zabalily a připravily na vývoz do zahraničí (věděli jste, že 95% těchto ozdob putuje do zahraničí nebo že již navrhli přes 80000 různých ozdob?). Nabyté poznatky jsme ještě upevnili v místním muzeu, kde jsme se seznámili s historií výroby vánočních ozdob a to od 20. let minulého století až do současnosti. Oborový den jsme si užili, krásně se naladili na Vánoce a většina z nás si odvezla i nějakou tu ozdobu na stromeček. Podívejte se zde.
Mgr. Barbora Doležalová & Mgr. Daniela Černá

Den školy

04. 12. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Vážení rodiče a přátelé FZŠ Táborská, srdečně Vás zveme na Den školy, který se uskuteční ve středu 6. prosince 2017.
Program je opravdu bohatý:
15:00 až 17:00 Vánoční jarmark
15:30 a 16:30 Cheerleaders (tělocvična)
16:00 Slavnosti čtení 1. B
16:15 Slavnosti čtení 1. A
16:00 Šťastné a veselé  ... celý článek.
FZŠ Táborská - Vaše škola s tradicí!

Máme rádi divadlo

30. 11. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Na druhý oborový den jsme se sešli ve školní knihovně v půl deváté, což bylo nepochybně příjemné. Jeli jsme do Divadla pod Palmovkou na hru Don Juan. Po příchodu do divadla jsme se posadili a vyčkali pár minut do desáté hodiny, kdy hra začínala. Předpokládám, že je známo, o čem Don Juan pojednává ... celý článek.
Daniel Táborský, 9.A

Den školy

23. 11. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Vážení rodiče a přátelé FZŠ Táborská,
srdečně Vás zveme na Den školy, který se uskuteční ve středu 6. prosince 2017. Kromě tradičních Vánočních trhů a Slavností čtení našich prvňáčků se můžete těšit na mnohá hudební, taneční i sportovní vystoupení, která uvidíte nejen v sále, ale i v různých třídách a v tělocvičně. Program bude opravdu bohatý. Těšíme se na Vás.
FZŠ Táborská – Vaše škola s tradicí

17. listopad 1989

20. 11. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Proč si připomínáme 17. listopad jako státní svátek? Na tuto otázku jsme s 5.B hledali odpověď v rámci tříhodinového projektu. Abychom si dobu socialismu lépe přiblížili, přinesl každý z domova předmět, který se k tomuto období váže. Dozvěděli jsme spoustu zajímavostí a porovnali způsob života v naší zemi dnes a před 30 lety. Víme, že si svou svobodu musíme bránit.
Štěpán Ročák

Dny otevřených dveří

19. 11. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Srdečně Vás zveme k nám do školy. "Dny otevřených dveří" jsou vyhlášeny na 21. 11. 2017, 18. 1. a 14. 3. 2018 od 9 do 16 hodin. V případě, že Vám termíny nevyhovují, kontaktujte nás na telefonním čísle 241 029 320. Těšíme se na setkání s Vámi.
FZŠ Táborská

Soutěž s Tričkem FZŠ Táborská

18. 11. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí žáci,
blíží se nám 6.12. a Den školy, kdy proběhne vyhlášení soutěže. Prohledejte ještě vaše mobily a počítače, jestli tam náhodou nějaká fotka ve školním tričku není. Případně se ještě můžete originálně vyfotit. Fotky pošlete do 30.11. na mailovou adresu: tricko@zstaborska.cz ! Připomínám, že soutěžíme ve třech kategoriích - kam se tričko dostalo nejdál, nejoriginálnější fotka a losování, takže máte šanci :) Všem, kdo už poslali, děkujeme.

Lyžařský kurz pro 2. stupeň

17. 11. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Vážení rodiče,
pokud máte zájem ještě přihlásit své dítě na lyžařský kurz, který pořádáme pro 2. stupeň, tak neváhejte. Pojedeme do Rokytnice nad Jizerou v termínu 21. - 26. ledna 2018. Zúčastnit se mohou začátečníci i pokročilí lyžaři (snowbordisté). Případné dotazy a závazné přihlášky posílejte na email tana.vitkova@email.cz.
Skol, Táňa Vítková


-> Archiv aktualit