Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

08. 06. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Setkání rodičů budoucích prvňáčků se bude konat v pondělí 12. 6. od 17 hodin. Těšíme se na Vás.
PhDr. Jitka Svobodová

Třeťáci zkouší matematické hřiště

07. 06. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V pátek nás krásné počasí vyhnalo ze třídy, a tak jsme na hodinu matematiky využili nové školní matematické hřiště. Cestovali jsme po Tabulce 0-99. Žáci zvládali spolupracovat i plnit úkoly samostatně. Někteří využili i další možnosti matematického hřiště k řešením svých úloh. Na matematickém hřišti se nám pracovalo dobře a jistě jsme tam nebyli naposledy.
Fotogalerie

3.B a Mgr. Luděk Kovář

1.A v Zeměráji

06. 06. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Zeměráj je název pro zážitkový park nedaleko Orlické přehrady. Součástí parku je skanzen raného středověku, kde jsme se seznámili s pečením chleba, tkaním lnu a zpracováním vlny.  V dřevěném bludišti nás čekal závod o to, kdo se nejrychleji dostane do jeho středu. V interaktivní herně jsme hráli hry, plnili úkoly a skládali hlavolamy. Prošli jsme si stezku naboso po šiškách, kamenech a větvičkách a na cestu nám dokonce vyšlo sluníčko. V malé hospůdce jsme si mohli koupit zmrzlinu nebo výbornou bezinkovou limonádu. Domů jsme odjížděli spokojení a příjemně unavení. Viz naše fotogalerie.
Za 1.A Mgr. Martina Valentová

Zápis do 1. tříd pro ukrajinské děti s dočasnou ochranou

06. 06. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Zápis se bude konat dne 7. 6. 2023 od 14 do 18 hodin. Budete potřebovat doklad o bydlišti (kritériem přijetí je bydliště ve spádové oblasti naší školy) a doklady totožnosti (vízum strpění, popř. pas). A pokud máte, tak i rodný list dítěte.
PhDr. Jitka Svobodová

Запис до 1 - ого класу для українських дітей з тимчасовим захистом
Запис буде відбуватися 7.6. 2023 року від 14 год до 18 год . Потрібно з собою мати документ про прописку (прописка має відноситися до нашого району , тобто підпадати до адміністративного впливу нашої школи) і документ що засвідчує особу (віза , паспорт закордонний). Якщо є внаявності свідоцтво про народження то його також .

Premiéra hry Romeo a Julie

02. 06. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Konečně mohli žáci a žákyně 7.B ukázat své divadelní představení pro rodiče a učitelský sbor. Ti, kdo z vás jej neviděli, přinášíme pro váš záznam. Pohodlně se usaďte a podívejte se na hru Romeo a Julie.
Mgr. Karel Červený, DBA

Výtěžek z Charitativního bazaru knih

02. 06. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Bazar knih, který probíhal při Jarních slavnostech, byl velmi úspěšný.Velký dík patří všem, kteří knížky darovali, ale také těm, kteří na bazar zavítali a zakoupili si některou knihu z bohaté nabídky. Celkem jsme utržili 8066,-Kč. Tuto částku předáme Domu seniorů v Michli, v Čapkově ulici. Pokud vám tento jarní bazar unikl, nezoufejte, v prosinci při Dni školy se můžeme opět potkat na knižním bazaru v Klubíčku.
Fotogalerie
PhDr. L. Kotoučková

Zoopark Chuchle

02. 06. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Den dětí jsme s 5.B oslavili v Zooparku Chuchle, kde nás pan Patočka provedl mezi všemi výběhy a mohli jsme i z ruky nakrmit daňky, jeleny a muflony. Seznámili jsme se s bachyní jménem Chrchla a vysvětlili si a ukázali rozdíl mezi rohem a parohem. Taky už víme, že samice od daňka je daněla. Za ten výběh do kopce ten výlet stál.
Mgr. Dagmar Kavková

Adaptační kurz 5.B

01. 06. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Protože s odchodem paní učitelky Plichtové na mateřskou přešla 5.B již v půlce května částečně do režimu výuky 2. stupně, vyjely děti rovnou s novou paní učitelkou třídní na adaptační kurz na Vysočinu. Počasí bylo slunečné, děti nápadité a nenechaly se zaskočit žádným z úkolů, které jsme na ně připravili. Odměnou jim byla spousta zábavy, ale také poznání vlastní osobnosti, zjištění toho, co všechno zvládnou, když spojí své hlavy a síly dohromady. A že chytrost je někdy nad sílu. Ze strany hotelu byly největší odměnou hamburgery k večeři a kynuté švestkové knedlíky k obědu. Pár fotek ve fotogalerii zde. 5.A se může těšit na adaptační kurz hned na začátku září v novém školním roce.
Dagmar Kavková, Jiří Havel, Vendula Střálková

ZÁPIS DO DRUŽINY NA ŠKOLNÍ ROK 23/24

01. 06. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče, milé děti,
právě byl spuštěn zápis do školní družiny na nový školní rok 2023/2024. Využijte, prosím, náš on-line zápisní lístek a přihlašte své dítě co nejdříve. Zápisní lístky sbíráme do konce června 2023. Veškeré potřebné informace naleznete na konci formuláře nebo zde na webu v sekci školní družiny.
Krásné slunečné dny Vám přeje tým školní družiny.

Jarní slavnosti

30. 05. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí rodiče, žáci a přátelé školy,
srdečně Vás zveme na naši již tradiční akci - Jarní slavnosti, které se uskuteční ve středu 31. 5. 2023 od 14.00 na školním dvoře. Přijďte si užít odpoledne plné sportu, soutěží a výtvarných aktivit! Celé slavnostní odpoledne zakončíme posezením u ohně s buřty a zpěvem. Velmi rádi uvítáme i naše budoucí prvňáčky a jejich rodiče! Přijďte nasát atmosféru Táborské už teď!
Upozornění – vstup bude pouze z Táborské ulice, zadní brána bude zavřená.
Vaše FZŠ Táborská

SLAVNOST ČTENÍ V 1.B

29. 05. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Ve středu 24.5. proběhla v 1.B SLAVNOST ČTENÍ. Děti rodičům předvedly, jaké obrovské pokroky udělaly ve čtení. Za své výkony sklidily nejen rodičovský potlesk, ale dostaly i diplom, knížku a průkazku do školní knihovny. V druhé půlce setkání proběhl křest knížky Kuky 2. Tu napsaly a ilustrovaly Violka, Štěpánka a Mia z naší třídy. Poté, co přečetly úryvek ze svého pokračování knížky Kuky se vrací, křtu se chopil kmotr tohoto pokračování. Naše pozvání přijal režisér a spisovatel Jan Svěrák. Autorkám poblahopřál a nejen jim, ale i ostatním dětem předal dárek. Posledním dárkem pro děti byl výtisk Kukyho 2, který pro ně připravila naše asistentka Bára. Odpoledne s několika překvapeními se opravdu vydařilo.
Fotogalerie
PhDr. L. Kotoučková

Romeo a Julie v podání 7.B

25. 05. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Měli jsme trému, měli jsme obavy z toho, zda dokážeme před publikem zahrát roli, vzpomenout si na text. A jak to dopadlo? Jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Bylo to úžasné, fenomenální, vynikající. Celá třída 7.B, všichni žáci a žákyně dokázali ze sebe dostat to nejlepší... celý článek.
7.B a spol.

Matematické hřiště

24. 05. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Od minulého týdne vzniká na školním hřišti projekt "Matematické hřiště". Takové místo bude určené především prvnímu stupni jako oživení výuky matematiky. Děti zde budou moci řešit úlohy z různých matematických prostředích, jako jsou například schody, výstaviště, krokování, cestování ve stovkové tabulce, sousedi, pyramidy a mnoho dalších. Na projektu pracují žáci ze školního parlamentu, a to již několikátý den a s plným nasazením.
Žákovský parlament

Bazar oblečení

24. 05. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Součástí letošních jarních slavností bude bazar oblečení - stánek školního parlamentu. Pokud máte zájem přispět nějakými kousky, které už neunosíte a rádi byste je poslali dál, protože jsou stále v dobrém stavu, neváhejte a využijte náš bazar. Více informací naleznete níže na plakátu.


Žákovský parlament

Páťáci na adapťáku

23. 05. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 5.B dorazila v pořádku do hotelu Otakar Hamry.
PhDr. Jitka Svobodová


-> Archiv aktualit