Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


4.A a 5.B na lyžích

25. 01. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Třídy 4.A a 5.B v pořádku dorazily do hotelu Krakonoš.


Mgr. Luděk Kovář

Včeličky v Milánu

23. 01. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Lara s Kamčou, naše Včeličky, jely poprvé do zahraničí, aby se zúčastnily soutěže v italském Milánu. Nejprve si prohlédly úžasné milánské centrum, monumentální dóm a světoznámé oděvní značky. Zabojovaly velmi pilně, jak se na Včeličky slušní a patří a získaly 5. místo (duo pom dance). Nádherný den završily v místním aquaparku.

Mgr. Karel Červený

Táborská schodová výzva - 7.2. ve 14:00

22. 01. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Tým učitelů vyhlašuje výzvu pro všechny žáky i učitele. Zapojíš se i ty? Úkolem bude vyběhnout schody ve škole (ze suterénu až úplně nahoru) v co nejkratším čase. Zvládneš to pod 35 sekund? Pokud se chceš zapojit, přihlas se zde. Na prvních pět běžců čeká speciální odměna. Tak odlož telefon z ruky a utíkej trénovat.
David Brázda, Václav Vojta, Jana Kotrbatá

Vánoční pohoda ve 3.B

21. 01. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 I letos probíhaly ve 3.B Vánoce nanečisto. Ve čtvrtek provoněl školu bramborový salát, který jsme si ve skupinkách vyrobili. Večer jsme doma s maminkami usmažili řízky a v pátek už chybělo jen slavnostně prostřít a pochutnat si na svátečním obědě. Po něm došlo na rozbalování dárků. Asi jsme byli opět moc hodní :))), protože dárků bylo pod stromečkem opravdu hodně! viz. fotogalerie. Děkujeme, Ježíšku!
tř. uč. PhDr. L. Kotoučková

Zlatovláska udělala radost rodičům i seniorům

21. 01. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V hodinách dramatické výchovy jsme nastudovali pohádku Zlatovláska. Pár dní po vánočních trzích jsme ji zahráli rodičům v divadelním sále. Podle dlouhotrvajícího potlesku se všichni diváci výborně bavili. Protože v rámci Dne školy probíhal charitativní bazar pro Dům seniorů v Michli, zahráli jsme při příležitosti předání výtěžku 7500,-Kč pohádku i babičkám a dědečkům. Měli velkou radost. Třída 4.B přidala několik vánočních písniček a my ještě novoroční přáníčka. Byla to výborná akce, kterou určitě zopakujeme!
fotogalerie
tř. uč. PhDr. L. Kotoučková

3.B Dostihová - podzimní ohlédnutí

20. 01. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Podzimní projektový den jsme prožili ve stájích v Chuchli. Věnovala se nám dostihová trenérka paní Marcela Sýkorová. Sledovali jsme trénink, prošli jsme si stáje a mohli si některé koně pohladit a nakrmit. Už se těšíme na další návštěvu dostihového závodiště - v květnu si půjdeme zafandit na nedělní dostihy. A protože venku je vskutku podzimní počasí, přidáváme ve fotogalerii i naše skřítky podzimníčky.
tř. uč. PhDr. L. Kotoučková

Horoskop v angličtině

14. 01. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 S žáky sedmého ročníku končíme kapitolu povídání si o budoucnosti a tak jsme si téměř ke konci udělali radost a z legrace zkusili sepsat horoskopy na rok 2020. Pokud Vás zajímá, co Vaše znamení podle našich sedmáků čeká, přijďte si počíst do třídy AJ Jih. Dozvíte se, co Vás čeká v lásce, práci, zdraví i rodině a snad Vám utkví v paměti i anglický překlad Vašeho znamení.
Mgr. Barbora Chrenková

Dny otevřených dveří

08. 01. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V letošním školním roce budou Dny otevřených dveří v termínech 15. 1. a 11. 3. 2020 od 9 do 16 hodin. Jste srdečně zváni.
PhDr. Jitka Svobodová

Platby kroužků

07. 01. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Všechny kroužky budou pokračovat i ve 2. pololetí, prosíme tedy o úhradu do konce února. Na účet školy plaťte prosím jen kroužky pořádané školou, ne ty externí. Zároveň upozorňujeme, že kroužky cheerleaders a badminton se díky poskytnuté dotaci v 2. pololetí neplatí.
PhDr. Jitka Svobodová

Cheerleaders Bees vyrazil do Atén

06. 01. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Školní cheerleadingový tým Cheerleaders Bees vyrazil na svoji první letošní soutěž a to do řeckých Atén. Velmi úspěšně reprezentoval naši školu a Českou republiku a vybojoval tři stříbrné medaile v soutěži Diamond cup, konkrétně 2. místo pom dance solo junior a 2. místo pom dance solo senior. A v rámci European cheer league jsme získali 2. místo duo pom dance senior a 4. místo duo hip hop senior.
Mgr. Karel Červený

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

23. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí přátelé naší školy, přejeme vám veselé vánoční svátky a hodně štěstí a zdraví v novém roce 2020.
Vaše FZŠ Táborská

P.S. Ve škole se sejdeme v pondělí 6.1.2020.

Kouzlo Vánoc ve 2.B

22. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Příjemnou atmosféru jsme si začali užívat již ke konci listopadu, kdy jsme si vyráběli adventní věnce a zdobené větvičky. Poslední týden před vánočními prázdninami se v naší třídě válelo, vykrajovalo, peklo, mazalo, spojovalo, krájelo, loupalo, dochucovalo a hlavně servírovalo a ochutnávalo. Na prostřeném stole se objevily tři druhy cukroví a bramborový salát s řízkem. Zpěvem u stromečku jsme otevřeli naše rozbalování dárků. Každý měl radost. I vám přejeme mnoho radosti, štěstí a zdraví nejen o Vánocích, ale i v roce 2020.
Forogalerie
2.B, Mgr. Radka Plichtová a Mgr. Andrea Götzová

Krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí do nového roku 2020

20. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Veselé Vánoce!

20. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Jak jsme pekli francouzské vánoční poleno

17. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Žáci francouzského jazyka z 6. a 9. tříd přijali výzvu vytvořit tradiční francouzské vánoční jídlo. V pátek 13.12. jsme společně pekli “la Bûche de Noël”, tradiční roládu pocházející z Francie, jejíž kořeny sahají do 19. století. Roláda nahrazuje starobylou tradici ozdobeného polena, které na Štědrý večer hořelo v kamnech, zatímco děti zpívaly vánoční písně a poslouchaly vyprávění prarodičů. Dětí si vaření užily, naučily se některá nová francouzská slovíčka a paní asistentka Sára s nimi sdílela svou zkušenost s pečením franouzského polena.
Fotogalerie
Elie Lusaku, Sára Vidímová a francouzštináři/ky z 6. a 9. ročníku


-> Archiv aktualit