Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Soutěž - tričko

04. 07. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Krásné sběrové prázdniny

04. 07. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí přátelé sběrači. Celoroční školní sběrová soutěž dospěla ke svému závěru, odměny pro vítěze jsou již snědeny (výsledky naleznete zde). Chceme vám moc poděkovat za letošní sběrové nasazení, které nemělo obdoby. Nejen že jsme zdolali během jednoho týdne tři sběrové kontejnery – také jsme obsadili třikrát první místo v meziškolní soutěži a získali tak poukázky v celkové hodnotě 8.000,- Kč. Děkujeme a příští rok zase na sběru AHOJ!
P.S. Ale už s jiným sběrovým týmem. My, deváťáci, vám držíme palce.
Váš sběrový tým

Prázdninový provoz školy

03. 07. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Dětem už začaly prázdniny, a tak je v naší škole omezen provoz. Budete-li nás potřebovat, jsme k dispozici v pracovní dny od 10:00 hod. do 14:00 hod. Všem žákům, rodičům, pedagogům, dalším pracovníkům a spolupracovníkům i příznivcům naší školy přejeme krásné léto plné sluníčka, pohody a příjemných zážitků. Těšíme se na setkání v novém školním roce 2017/2018.
Vaše FZŠ Táborská

Lichožroutí odpoledne

28. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V úterý 27.6. se proměnila velká tělocvična naší školy v doupě lichožroutího gangu Kojotů. Byl zajat náš třídní Hihlík, kterého jsme museli vysvobodit. Nejprve jsme se snažili vysvobodit jej písní a výstavou vymyšlených lichožroutích příběhů, ale to nestačilo. Kojoti nikoho nešetřili, vymysleli si složité úkoly. Museli jsme zapojit své smysly, paměť, soustředění, dokázali jsme svou zručnost, trpělivost i znalosti. V závěru akce dorazil i sám velký náčelník Kojotů Kudla Dederon, který nám Hihlíka nakonec vydal a také nás všechny ocenil za splněné úkoly. Odpoledne bylo opravdu báječné. Velké díky patří především rodičům, kteří celou akci vymysleli a úžasně zorganizovali.
Fotogalerie.
Veronika Boušková

Poznávali jsme svět nevidomých

27. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Několik tříd 1. stupně se zúčastnilo programu Šifra Mistra Brailla. Jedná se o interaktivní program občanského sdružení Beluška, díky kterému si děti vyzkouší úkoly bez použití zraku, naučí se vnímat svět kolem sebe jinými smysly pod vedením nevidomého. Co jsme si vyzkoušeli? Například číst Braillovo písmo nebo pohybovat se s bílou holí. Nevidomá paní nám předvedla, jak velký pomocník je vodicí pes a co všechno dokáže. Program nám přiblížil svět nevidomých a my již víme, jak správně jim na ulici či v dopravním prostředku pomoci. Více ve fotogalerii.
PhDr. L. Kotoučková

4.A v Kolbence a na dopravním hřišti

27. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V předposledním školním týdnu jsme utráceli peníze získané na vánočních trzích. Navštívili jsme freestylový park Kolbenka, kde je nejen mnoho trampolín, ale i adrenalinovější atrakce pro odvážnější. Hodinu pod dohledem trenérek jsme si náležitě užili! Další den jsme opět pod dohledem - tentokrát policistek - absolvovali jízdy na dopravním hřišti. Jak se nám dařilo, napoví více fotogalerie.
tř. uč. PhDr. L. Kotoučková

Sportovní týden s 6.AB

27. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V letošním roce jsme se vydali směrem k Jizerským horám do penzionu Milada v Janově nad Nisou.  Po příjezdu na nás čekal oběd a hned po něm jsme vyrazili k místnímu lesnímu hřišti, které jsme si oblíbili. Celý týden jsme měli nádherné počasí a tak jsme hned druhý den vystoupali na rozhlednu Královka, kde nás potěšilo kromě nanuku i skvělé hřiště. Krásnou lesní cestou jsme se vydali na koupaliště v Bedřichově. Tématem našeho týdne byly smysly a proto jsme v různých týmech hráli hry zaměřené na jednotlivé smysly.Třetí den jsme pak trávili testováním naší chuti a hmatu a testováním svých fyzických sil v lanovém parku. Společně jsme také vytvořili vlajku třídy z obtisků našich dlaní. Později už jsme hráli nejrůznější týmové hry. Čtvrtý den nás čekal celodenní výlet, při kterém jsme se prošli kolem vodní nádrže Josefův Důl a navštívili Liščí boudu, kde sídlí malé sklářské muzeum. Poté jsme se vydali opět ke koupališti, kde jsme si užili vodních rádovánek. Cestu zpátky jsme si kvůlu blížící se bouřce zkrátili autobusem, stejně nás ale cca na 5 minut dostihla a tak jsme zažili i (už z tepla našich pokojů) pořádnou horskou bouřku. Nenechali jsme se ale vyvést z míry a náš pobyt zakončili diskotékou v jídelně. V pátek ráno nás už čekal jen závěrečný úklid, balení a cesta do Prahy. Jsme nadšení a těšíme se už na příští rok! Podívejte se na naše zážitky v galerii.
6AB + vyučující

Škola v přírodě 2.A, 2.B

26. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Letos se vydali žáci třídy 2.A a 2.B na školu v přírodě do Českého ráje. Společně jsme zjistili, že je to kraj vskutku pohádkový. Našli jsme několik pokladů, potkali jsme loupežníky, navštívili jsme Rumcajsovu jeskyňku. Museli jsme prokázat svou odvahu, vynalézavost, hbitost… Sportovali jsme, hráli jsme si, chodili jsme na vycházky, absolvovali jsme i celodenní výlet do Prachovských skal. A aby se neřeklo, také jsme se trošku učili. Ochutnávku z našich zážitků můžete vidět na přiložených fotografiích.
Veronika Boušková a Luděk Kovář

4.A v jižních Čechách

23. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Letos jsme na škole v přírodě poznávali další kout naší republiky. Nádherný slunečný týden jsme strávili v Chlumu u Třeboně. Kromě koupání a slunění na písečné pláži jsme sportovali, jezdili na koloběžkách, uvařili si oběd na ohni nebo rýžovali zlato. Zlaté nugety jsme na burze směnili za sladkosti a upomínkové předměty. Při celodenním výletě jsme navštívili Jindřichův Hradec - zámek a Krýzovy jesličky, které jsou největším betlémem na světě! V Třeboni jsme si prohlédli hrobku rodu Schwanzenbergů, rybník Svět i historické náměstí. Velkou radost jsme měli z toho, že nás na dva dny přijela navštívit p.uč.Ivanka i s malou Anežkou. Skvělý týden jsme zakončili zmrzlinovým pohárem a karnevalovou diskotékou.
Fotogalerie.
tř. uč. PhDr. L. Kotoučková

Páže, panoš a rytíř

19. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V týdnu od 12.6. do 16.6. jsme se na hodinách češtiny ocitli ve středověku v době rytířů, panošů a pážat. Třeťáci většinou plnili zkoušky panoše. Panošem se stával hoch ve 14 letech. Na speciální češtině toto období trvá pouze jeden rok. Budoucí panoši museli pojmenovat a přinést pánovi z Tygří hlavy zbraně a předměty, které si vyžádal ... celý článek.
Kamila Balharová

Angličtina hrou

19. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

S žáky sedmé třídy jsme se letos rozhodli zakončit hodiny anglického jazyka netradičně - v posledních dvou týdnech jsme připravili a zrealizovali pro děti ze třetí třídy hodinu učení hrou. K ruce jsme si vzali učebnici a pracovní sešit třeťáků, rozdělili si témata a s nimi související slovíčka i gramatiku, kterou se mladší děti učily. Připravili jsme pro ně stanoviště, kde plnili nejrůznější úkoly. Děti i my jsme si to nesmírně užili a krásně tak zakončili hodiny jazyka v tomto školním roce. Podívejte se, jak nám to hezky šlo v galerii.
7. třída, Barbora Doležalová

English zone

18. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

A je to tady, ve škole jsme vytvořili English zone, tedy zónu angličtiny. V atriu, chodbách ve třetím patře (včetně malé kuchyňky) a anglické učebně (jih) jsou nově nejrůznější předměty polepeny anglickými popisky i s obrázky. Přijďte se podívat a naučit se nová slovíčka!
Fotogalerie.
8. třída, Barbora Doležalová

Druháci na ŠvP

17. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče, třídy 2.A a 2.B v pořádku dorazily na místo pobytu ŠvP. Všichni jsou v pořádku a moc se nám tu líbí a těšíme se na krásné zážitky.
Veronika Boušková a Luděk Kovář

Zvláštní zpráva: Vánice v červnu!

17. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V minulém týdnu zachvátila naši základní školu lokální sběrová vánice. Během pouhých čtyř dní navála více než tři plné sběrové kontejnery. Jedná se o rekord, jaký nepamatujeme. A poděkování za tento dosud ojedinělý úkaz patří vám, milí sběroví nadšenci. Kolik sběru vánice navála jednotlivým třídám a které z nich byly v tomto sběrovém týdnu nejúspěšnější, si můžete přečíst zde. Celkové výsledky celoroční soutěže budou vyhlášeny v posledním červnovém týdnu. Děkujeme.
Váš sběrový tým

Rozdělení do prvních tříd ve školním roce 2017/2018

12. 06. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče, informace o rozdělení našich budoucích prvňáčků naleznete ZDE. Z důvodu ochrany osobních údajů je soubor chráněn heslem, které jste se dozvěděli na společném červnovém setkání. Přejeme všem příjemné prázdniny a 4. září se už moc těšíme u nás na viděnou!
Vaše FZŠ Táborská


-> Archiv aktualit