Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Masopust

22. 02. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Včera jsme si užili masopustní veselí, které začalo seznámením se se zvyky tohoto oblíbeného svátku a pokračovalo hlasitým průvodem celou školou. Děkujeme dětem i rodičům za invenci při tvorbě masek, některé by zasloužily rovnou do filmu. Někteří se do ní vtělili už ráno a ve třídě se tak naskytl učitelům netradiční pohled do lavic. Na hřišti byla připravena bojovka s tajenkou a úspěšné luštitele čekala drobná odměna. Naplánované tance už jsme nestihli, ale jistě se najde vhodná chvíle to dohnat.                                       
Vychovatelky šd

6.A ve Skautském institutu

22. 02. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Minulý pátek jsme měli možnost prožít si ve Skautském institutu program s názvem KPZ. Prošli jsme mnoha zajímavými aktivitami a nakonec si odnesli "kápézetku" plnou toho, co nám může pomáhat, když máme nějaký problém, nebo se zrovna necítíme nejlíp. Program jsme si moc užili.
Fotogalerie
PhDr. Jitka Svobodová + 6.A

Táborská na letišti

19. 02. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Účastníci oborového dne Cesta kolem světa se vypravili na letiště. Byť nám tentokrát nikdo neodletěl, dozvěděli jsme se, jak letiště funguje a co vše je potřeba udělat před vzletem letadla. Také jsme si prošli tréninkové centrum pro piloty, stevardy a letušky, prohlédli si několikasetmilionové vybavení, které se zde při výcviku používá a vyzkoušeli si evakuaci z letadla. Z exkurze jsme se vrátili sice unavení, ale o to plnější dojmů.
Fotogalerie
Bc. Tomáš Košťál

Prvostupňoví žáci hráli turnaj ve stolním fotbale

18. 02. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Někteří prvostupňoví žáci rádi tráví svůj volný čas o přestávkách při hře ve stolním fotbale. Proto mohli změřit své umění, podobně jako druhostupňoví žáci. Rozdělili se do čtyř skupin a turnaj mohl začít. Bylo to velmi napínavé, byla slyšet radost z každého gólu.
Mgr. Karel Červený, DBA

9.B poznává Karlovy Vary

17. 02. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Žáci a žákyně 9.B si odhlasovali, který kraj České republiky navštíví. Podobně jako jejich spolužáci z áčka zvítězil nejmenší kraj ČR (vyjma Prahy), a to Karlovarský. Karlovy Vary mají své kouzlo i v zimě. Ráno bylo sychravé. Blížili jsme se do Karlových Varů, mlha by se dala krájet. Jakmile jsme vjeli do města, začalo vykukovat sluníčko. Uff, počasí se nám vyčasilo. První zastávka nás čekala v pravoslavném chrámu sv. Petra a Pavla. Většina deváťáků neviděla pravoslavný kostel. Mohli jej porovnat s římskokatolickým kostelem. Samozřejmě nesměla chybět ochutnávka karlovarských oplatků a pramenů. Plní dojmů a zážitků jsme se vraceli zpátky do Prahy.
Mgr. Karel Červený, DBA

Kam jít po základce?

15. 02. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Mgr. Amálie Kořánová

9.C natáčí reklamu

14. 02. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Deváťáci se seznamovali v rámci předmětu Evropan se sektorem služeb. Ocitli se v roli kreativních pracovníků reklamky a měli za úkol vymyslet si fiktivní výrobek, navrhnout logo a vytvořit scénář. Poté natočili vtipný reklamní spot. Výsledek můžete vidět na videu.
Mgr. Karel Červený, DBA

Za odměnu do pekárny

12. 02. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Protože jsme se všichni celé první pololetí moc snažili, za odměnu jsme se dnes vydali do pekárny Zrno v Nuslích. Mohli jsme si prohlédnout za doprovodu majitele celý provoz. Tedy prostory, kde se skladuje v pytlích mouka, připravuje těsto, zdobí pečivo, peče a expedují výrobky. Dozvěděli jsme se, jak dlouho se peče rohlík, chleba nebo bábovka.  Nechyběla ani ochutnávka horké čokolády a výborné vánočky a loupáků.
Za 2.A Mgr. Valentová Martina

Lyžařský výcvik

25. 01. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Lyžařský výcvik druhého stupně je v plném proudu. Posíláme zasněžený pozdrav do Prahy.


Tým nadšených instruktorů

Soutěž ve stolním fotbale pro II. stupeň

22. 01. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Naši žáci využívají svůj volný čas o přestávkách, případně při volných hodinách, velmi aktivně. Oblíbili si stolní fotbal, proto bylo na čase, aby se po delší době opět zrealizoval školní turnaj o putovní pohár ředitele školy ve stolním fotbale. Druhostupňoví žáci vytvořili dvojice, které se utkaly v základních skupinách fotbálkového krále. Byly to velmi napínavé zápasy, rozhodoval každý míček. Vítězství si nakonec odnesl Kuba K. a Mates z 9.B. Gratulujeme.
Mgr. Karel Červený, DBA

Osmáci poznávají Norimberk

21. 01. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Na naší škole pravidelně propojujeme předměty. V rámci 8. ročníku jsme propojili dějepis, přírodopis a zeměpis a vyrazili jsme navštívit německé město Norimberk. Nejprve jsme se vypravili do místní zoologické zahrady. Přivítala nás sněhová pokrývka a minimum návštěvníků. Počasí nebylo natolik chladné, aby nám překazilo radost z poznávání zvířat. Viděli jsme majestátného kapustňáka, hravého lachtana či sportovně laděného delfína. Žáci a žákyně pilně vypracovávali pracovní list a vstřebávali všechny vjemy. Poté jsme se vydali na smutné místo německých dějin do bývalého areálu, kde měli nacisté každoroční sjezdy. Osmáci pečlivě zdokumentovali jednotlivá místa. Dané fotografie poté použijí, když se budou zabývat problematikou nacismu. Nakonec jsme zavítali do centra města, abychom spatřili zrekonstruované památky. Hezky uchození, spokojení a plní zážitků jsme se vrátili zpátky domů.
Mgr. K. Červený, DBA, Bc. A. Švaříčková, Mgr. A. Barašová

8.B tvoří loutkové divadlo

20. 01. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V loňském roce se žáci a žákyně věnovali ztvárnění klasického díla Romeo a Julie od Williama Shakespeara. Ukázali své dovednosti v herectví a sklidili zasloužený potlesk od diváků (rodičů a učitelů). Jenže příprava na divadelní vystoupení zahrnuje nejen potřebu naučit se text a umění zahrát svojí roli, ale také tvorbu kulis, rekvizit, apod. V letošním školním roce probíráme národní obrození a obrozenci se snažili šířit češtinu i pomocí představení her loutkového divadla. Opět jsme propojili předměty, a to český jazyk, dějepis a výtvarnou výchovu. Vybrali jsme jednotlivé básně ze sbírky Kytice od Karla Jaromíra Erbena. Na hodinách výtvarné výchovy tvoří žáci kulisy a loutky. V dějepise se seznamují s dobovými reáliemi, v češtině čtou jednotlivé básně. Únorová premiéra našich osmáků se blíží, postupně finišujeme a těšíme se, až budeme moci ukázat své nejen divadelní umění.
Mgr. K. Červený, DBA, Bc. B. Bestajovská, Mgr. et Mgr. K. Smolíková, PhD.

Exkurze Památník heydrichiády, Lidice

19. 01. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 17 žáků 9. ročníku navštívilo v úterý 16.1. dvě místa tragicky spojená s českou historií - Národní památník hrdinů heydrichiády a Památník Lidice. Na obou místech nás čekala komentovaná prohlídka, v Lidicích ještě i krátká pracovní dílna zaměřená na práci s fotografiemi. Několik záběrů z exkurze zde.
Mgr. Dagmar Kavková

Kroužky v 2. pololetí

17. 01. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

S výjimkou kroužku angličtiny pro ukrajinské děti všechny kroužky pokračují i v 2. pololetí.
Platby prosím posílejte do konce února (týká se keramiky a turistického kroužku, díky dotaci na sportovní kroužky se cheerleaders ani badminton v 2. pololetí neplatí). Ostatní kroužky jsou externí, platíte tedy přímo pořádající organizaci.
PhDr. Jitka Svobodová

Přijímací řízeních na střední školy a víceletá gymnázia

16. 01. 2024 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče,
informace o přijímacích řízeních na střední školy a víceletá gymnázia naleznete na webových stránkách:
- https://www.prihlaskynastredni.cz/
- https://www.msmt.cz/vzdelavani/stredni-vzdelavani/prijimani-na-stredni-skoly-a-konzervatore
Máte-li někdo zájem o osobní setkání, bude probíhat 24. ledna 2024 od 17:00 v učebně ČJ (2. patro) schůzka k přijímacímu řízení.
S pozdravem
Mgr. Monika Hačecká, výchovná poradkyně


-> Archiv aktualit