Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Milí sběroví přátelé.

20. 02. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Na školním dvoře je již připraven kontejner a to znamená, že se chystá další kolo naší celoroční sběrové soutěže. Tak s chutí do toho! Těšíme se na ranní setkání s vámi od úterý 20. do pátku 23. února, vždy mezi 7.30 a 8.00.
Váš sběrový tým

Pohádky Boženy Němcové

19. 02. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V rámci čtyřhodinového výukového bloku jsme měli možnost seznámit se s životem a tvorbou známé české spisovatelky Boženy Němcové. Ve skupinách jsme na papír vypsali všechny informace, které jsme věděli, a otázky, které nás zajímaly. Po předneseném referátu jsme si společně pověděli, zda byly naše napsané informace správné, a zkusili si odpovědět na naše otázky. Odpovědi, které jsme v referátu nenašli, jsme pak dohledali na internetu. Spočítali jsme, že Němcová napsala okolo 30 pohádek, např. O Popelce, O dvanácti měsíčkách, Chytrá horákyně, Čert a Káča… Některé pohádky jsme si přečetli nahlas, některé převyprávěli, některé poslechli z audionahrávky. Na závěr výukového bloku jsme společně vyplnili test obsahující 7 otázek. A co vy, jak byste byli v testu úspěšní?
Za 3.C Mgr. Valentová Martina

Masopustní veselí

18. 02. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V 1.A jsme si vyzkoušeli, jak by mohl probíhat takový tradiční masopust. Od rána se nám po třídě pohybovala různá zvířata, princezny, kouzelné postavy i další zábavné masky. Ve školním klubu jsme si pak zatančili v masopustní veselici, pochutnali si na dobrotách, které nám rodiče přichystali a trochu si i zasoutěžili. Masopust se nám moc vydařil a doufáme, že tuto tradici starou více než 700 let si opět někdy připomeneme.
Fotogalerie.
Mgr. Zuzana Kočková

Okresní kolo anglické olympiády

17. 02. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V lednu se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce, na základě kterého nás ve středu 14.února dva žáci reprezentovali na okresním kole. V kategorii do 7. tříd I.A nás reprezentoval Lukáš Kubíček a ve starší kategorii pro 8. a 9. třídu II.A Adam Zahradník. Oba dva chlapci považují dle svých slov účast na soutěži za skvělou a hodnotnou zkušenost. Lukáš se sice neumístil na prvních třech místech, nicméně Adam Zahradník obsadil krásné druhé místo ve své kategorii. Oběma chlapcům děkujeme za reprezentaci školy a Adamovi patří velká gratulace ke druhému místu!
za tým cizích jazyků, Mgr. Barbora Doležalová

Modely ze stavebnice Merkur

11. 02. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Ve dvou dvouhodinových blocích Světa práce se naše třída pustila do sestavování modelů ze stavebnice Merkur. Užili jsme si u toho spoustu zábavy. Naše výtvory si můžete prohlédnout v galerii!
Štěpán Ročák

Kroužek PC

11. 02. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V pondělí 12. 2.  se nebude konat z provozních důvodů kroužek počítačů. Lekce bude nahrazena v červnu.
PhDr. Jitka Svobodová

Informace z Klubíčka

01. 02. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Týden po jarních prázdninách - v úterý 13.2., středu 14.2. a čtvrtek 15.2. nebude otevřeno Klubíčko.
Dana Žďárská

Rozdávání vysvědčení 31. 1. 2018

30. 01. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vzhledem k mimořádným opatřením se mění čas rozdávání vysvědčení na 2. stupni.

1. stupeň - vydání Vysvědčení ​4. vyučovací hodinu, obědy  jsou od 12:30 hodin.

2.stupeň:
8. třídy - žáci, kteří jsou v karanténě: 11:20 - 12:05, oběd 12:05 - 12:30 hodin.
6.A, 6.B: 12:05 - 12:50, oběd od 12:50
7.A, 7.B: 12:05 - 12:40, oběd od 12:40
9.A, 8. třídy - žáci, kteří nejsou v karanténě: 12:05 - 12:30, oběd od 12:30

Děkujeme za pochopení.
Mgr. Miroslav Hricz

Mimořádná opatření

29. 01. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vzhledem k výskytu případu onemocnění spalničkami mezi žáky 8. ročníku jsme ve spolupráci s Hygienickou stanicí Hlavního města Prahy přijali dočasná preventivní opatření. Týkají se organizace vzdělávání žáků 8. ročníku a zpřísnění hygienických podmínek ve škole. Žáci školy budou o opatřeních informováni v úterý dne 30.1.2018. Z důvodu těchto opatření také dojde v některých třídách k dočasné výměně pedagogů a k úpravě rozvrhu.
Opatření budou v platnosti do 12.2.2018.
PhDr. Bc. František Prokop, ředitel školy

6.A v Nové galerii

24. 01. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Se 6.A jsme se rozhodli dobít baterky naší tvůrčí inspiraci, a tak jsme vyměnili školní ateliér za galerii, konkrétně za tu „Novou“. Navštívili jsme končící výstavu Somnambul umělce Martina Salajky, který ve svých dílech reflektuje přírodní i městskou krajinu. Ta však není ledajaká. Je tajemná, snová, expresivní a vychází z ne/vědomí. I když z každého jednou nebude umělec, je přínosné být aktivně v kontaktu s uměním. Zjistíme totiž, že je to plnohodnotná interpretace světa.
Fotogalerie.
Mgr. Klára Podlahová

„Paní Columbová“ odhalena!

24. 01. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Veroničin a Iljův projekt na téma Výlohy v předmětu Umění jsme všichni dobře znali, poněvadž pracovali na části projektu pečlivě v hodinách. Také jsme věděli, že tato část není úplná a „jakýsi zbytek“ alias výlohu dotváří po domluvě doma. Pro mě to byla skutečně a doslova taková „paní Columbová“, protože jsem o výloze sice věděla, ale nikdy jsem ji nespatřila a pokud ano, tak nedokončenou a fotograficky zkreslenou, tudíž jsem si ji mohla jen v představách domýšlet. Odhalení se uskutečnilo 18.1. ráno před vyučováním, kdy mě Ilja naléhavě prosil, abych ihned zavítala do ateliéru. Při pohledu na ono dva metry vysoké a ke všemu svítící překvapení mi došla veškerá slova a užívala jsem si jen momentálního překvapení. A pocity? Nepopsatelné a přeji jej každému pedagogovi! Je úžasné, když žákyně/žák aktivně a mimo školní prostředí vynakládá své úsilí ke vzniku díla. Navíc když se jedná o přirozenou, cílevědomou a motivovanou činnost s nadšením. Děkuji Veronice Klimentové a Iljovi Šiplovi ze 7.B za celkový přínos, úsilí a invenci. Rovněž děkuji tatínkovi Veroniky za technickou a materiální pomoc, bez níž by projekt nebyl zrealizován.
Mgr. Klára Podlahová

Anglické básničky

23. 01. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V lednu jsme se ve čtvrté třídě věnovali počasí a s ním spojenými aktivitami. Po zvládnutí slovní zásoby i tvorby vět nám učebnice v závěru lekce nabídla krátké básničky na téma počasí. Rozhodli jsme se tedy, že si zkusíme vytvořit a ilustrovat i své vlastní veršíky v anglickém jazyce. Podívejte se, co všechno jsme zvládli vytvořit!
4.ročník, Mgr. Barbora Doležalová

Kroužek keramiky

22. 01. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Dne 24. 1. odpadají z důvodu nepřítomnosti lektorky kroužky keramiky. Budou nahrazeny v červnu.
PhD. Jitka Svobodová

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

21. 01. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 I v letošním roce proběhlo na naší škole v lednu školní kolo jazykové olympiády. Žáci v první části psali se svými vyučujícími poslechový test a ti nejlepší se pak účastnili ústního kola. V ústním kole, které proběhlo 18. ledna, žáci soutěžili ve dvou kategoriích. Každý žák se vždy u ústní zkoušky představil, hovořil na vylosované téma a sehrál scénku s vylosovaným vyučujícím. Zkoušející hodnotili gramatiku, slovní zásobu, výslovnost, ale i schopnost plynule mluvit a vhodně reagovat. Výsledky byly těsné a naši žáci nás nesmírně potěšili nejen svými znalostmi, ale také schopností improvizovat. Po sečtení bodů z poslechové i ústní části jsme mohli vyhlásit první tři místa, ocenit je drobnými dárky a nyní se těšíme, že nás dva zástupci (po jednom z každé kategorie) budou reprezentovat na krajském kole. Děkujeme za účast a gratulujeme postupujícím!
za tým jazyků, Mgr. Barbora Doležalová

Dny otevřených dveří

17. 01. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Srdečně Vás zveme k nám do školy. "Dny otevřených dveří" jsou vyhlášeny na 18. 1. a 14. 3. 2018 od 9 do 16 hodin. V případě, že Vám termíny nevyhovují, kontaktujte nás na telefonním čísle 241 029 320. Těšíme se na setkání s Vámi.
FZŠ Táborská


-> Archiv aktualit