Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Školní jídelna a ČT

24. 11. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení strávníci, mílí rodiče,
naše školní jídelna byla oslovena Českou televizí v rámci vysílání pořadu Klíč, který je zaměřen na téma zdravotního
postižení. V tomto díle byla řešena problematika potravinové alergie u dětí. A zde se naše škola a zároveň školní jídelna prezentuje, jako jedna z mála, která vyšla vstříc všem, kteří mají problém s alergií na lepek tzn. intolerancí lepku.
Od roku 2016 u nás ve školní jídelně přinášíme možnost přípravy dietní stravy a tímto se samozřejmě snažíme zlepšit situaci pro děti s touto dietou. Personál školní kuchyně se snaží, aby chutnalo nejen strávníků, kteří nemají žádné zdravotní problémy, ale i těm, kteří mají ve svém jídelníčku určitá omezení.
Za školní kuchyni - Jitka Uhlíková, vedoucí ŠJ

Odhlášení obědů v době karantény

12. 11. 2021 | Školní jídelna > Objednávky on-line

Vážení rodiče,
při případném výskytu karantény je nutné strávníka odhlásit z obědů. Obědy je možné odhlásit na našich web. stránkách nebo elektronicky, případně do 8.00 hod. v den výdeje stravy.
Jitka Uhlíková, vedoucí ŠJ

Návštěva v Muzeu Bedřicha Smetany

10. 11. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Naše třída 5. A dnes navštívila Muzeum Bedřicha Smetany, které se nachází na břehu Vltavy, v bývalé staroměstské vodárenské stanici. V rámci programu jsme si prohlédli stálou výstavu portrétů členů jeho rodiny a osobních předmětů a Smetanův dochovaný klavír. Součástí programu byl poslech skladby Vltava a její výtvarné ztvárnění. Z prvního patra budovy jsme měli krásnou vyhlídku na Vltavu, Karlův most a Pražský hrad.
Mgr. Valentová Martina

Testování COVID

04. 11. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vzhledem k současné epidemiologické situaci se i Praha dostala mezi regiony, kde proběhne preventivní screeningové testování. Testovat budeme 8. a 15. listopadu 2021 během 1. vyučovací hodiny. Před testováním a během něj musí mít děti roušky i ve třídě. Podrobně k testování zde.

Dítě může použít i jiný antigenní test, než je ten poskytnutý školou, ten však musí patřit k těm schváleným MZ.

V 1. - 3 ročníku se mohou testování účastnit i rodiče.

Pokud dítě bude chybět v době testování a přijde v následujících dnech, bude testováno ihned po příchodu do školy.

Testování se netýká žáků plně očkovaných (tedy 14 dní po druhé dávce), těch, kteří jsou v ochranné době do 180 dnů po onemocnění Covidem 19, nebo těch, kdo předloží platné potvrzení o testu provedeném ve zdravotnickém zařízení (platnost PCR testu je 72 hodin, platnost antigenního testu 24 hodin. Pro uplatnění výjimek z testování je nutné doložit potvrzení, které odevzdáte třídnímu učiteli.

V případě, že zákonný zástupce odmítne testování (a budeme rádi, když nás o této skutečnosti rodiče informují předem), vztahují se na žáka další opatření – po celou dobu pobytu ve škole (během dvou týdnů - tedy v období  screeningu) nosí respirátor a týkají se ho i další omezení.

Pokud by dítě mělo test pozitivní, budeme ihned kontaktovat rodiče. Ti si musí dítě vyzvednout a objednat se na PCR test.

ZŠ Táborská

Školní knihovna otevřena!

01. 11. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Nemáš již co číst? Potřebuješ nějakou speciální knížku na hodinu? Nebo jen chceš ověřit informace z knižních zdrojů? Přijď do knihovny! Je otevřena každé úterý a čtvrtek od 7:55 do 8:10. Stačí najít průkazku a dorazit.
FZŠ Táborská

Prevence rizikového chování

01. 11. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče,
rádi bychom vás seznámili s podrobnou zprávou ohledně prevence rizikového chování na naší škole v loňském školním roce. I přes dlouhodobou uzávěru škol proběhla ve třídách řada programů, některé z nich v online formátu, jiné prezenčně. Kompletní zpráva k přečtení zde. Naše přesvědčení, že prioritu v tématech by měla mít kybernetická bezpečnost, vztahy a klima a duševní zdraví, podpořilo na konci školního roku metodickým doporučením i Pražské centrum primární prevence. Tato témata považujeme za prioritní i pro tento školní rok. Školní poradenské pracoviště se schází každý týden a jeho jednotlivé členky jsou k zastižení na školním mailu, kontakty naleznete zde.
Mgr. Dagmar Kavková, metodička prevence

4.B na houbách

24. 10. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Rozlišit jedlé, nejedlé a jedovaté houby je někdy pěkně složité. A proto jsme vyrazili přímo do terénu - do lesa. Ve skupinkách jsme se prodírali mlázím, sbírali jedlé houby do košíků, a když jsme si nebyli jistí, atlasy hub nám hned pomohly. A nakonec jsme všichni dorazili i s malým úlovkem zpět do cíle. Povede-li se vám zabloudit do naší třídy, prohlédněte si náš třídní atlas hub vystavený na patře. Foto i zde.
Mgr. Radka Plichtová

V pondělí a v úterý normálně učíme

21. 10. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Ahoj holky a kluci, milí rodiče,
zatím se naštěstí držíme a můžeme se potkávat ve škole. Proto jsem se po zvážení situace rozhodl nevyhlásit na pondělí 25. a úterý 26.10.2021 ředitelské volno. Výuka proběhne podle běžného rozvrhu.
PhDr. Bc. František Prokop, ředitel školy

Zástupci do školské rady

20. 10. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Milí rodiče,
jako své zástupce jste do školské rady ZŠ Táborská zvolili Ing. Zdenku Johnson, PhD. a Pavla Koláře. Děkujeme všem za účast ve volbách a zvoleným zástupcům přejeme mnoho úspěchů a plodné funkční období.
Zápis o výsledku voleb
FZŠ Táborská

Chudoba a dostupnost bydlení - projektový den 8.A

18. 10. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Část projektového dne strávila 8.A posezením v kavárně Pražírna, kam nás pozvala její majitelka paní Vanda a organizace Místní místním. Vanda se rozhodla, že její kavárna se zapojí do projektu, který poskytuje pomoc lidem v nouzi a bez domova. V její kavárně si mohou lidé v nouzi nabít telefon, zajít na toaletu, dostanou zde kávu a koláč a můžou si vybrat nějaké nové oblečení. Při posezení v kavárně jsme se dozvěděli podrobnosti o tomto projektu a žáci se pak vydali do vytipovaných kaváren s úkolem zkusit oslovit další kavárny s myšlenkou zapojení se do tohoto projektu. Projektový den byl součástí dlouhodobějšího projektu Chudoba a dostupnost bydlení vedeného lektory ze Skautského institutu, v rámci nějž se žáci seznámili už v červnu např. s pojmem skryté bezdomovectví a měli možnost mluvit s lidmi se zkušeností bezdomovectví.
Fotogalerie
Za 8.A Mgr. Dagmar Kavková

Toulky sluneční soustavou

14. 10. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Toulky sluneční soustavou byl název pořadu, který jsme navštívili v pražském planetáriu. Dozvěděli jsme se, kdy vznikla sluneční soustava, co jsou to asteroidy, jaká je struktura naší planety, co přinesl vynález dalekohledu, že při příští návštěvě Měsíce v roce 2024 zde vystoupí na jeho povrch jako první žena. Ve stálé expozici jsme si mohli vyzkoušet řadu interaktivních exponátů, např. planetární váhu nebo model černé díry.
Za 5.A Mgr. Martina Valentová

2.B na Vyšehradu

14. 10. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Na projektový den jsme se vydali prozkoumat nedalekou památku - Vyšehrad. Počasí nám přálo a tak jsme si celý Vyšehrad prošli, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a vyslechli si i nějaké pověsti, které se k Vyšehradu vážou. Také jsme z hradeb viděli skoro celou Prahu a poznávali i další památky. Výlet na Vyšehrad a celý projektový den se nám velmi povedl. Procházku na Vyšehrad bychom doporučili i ostatním.
Fotogalerie
Mgr. Luděk Kovář a 2.B

Sběrový kontejner odjel plný!

13. 10. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Milí sběroví přátelé, kontejner jsme naplnili téměř třemi tunami starého papíru a odjel zcela plný. To považujeme za dobrý rozjezd celoroční soutěže. Jinak tento sběrový týden ovládli páťáci z béčka, pozadu však nezůstala ani 8.C a o sběrovou pozornost se aktivně přihlásila také 2.B. Budou to letošní šampióni nebo zamícháte průběžným pořadím v prosincovém předvánočním sběrovém týdnu? Je to na vás.
Děkujeme. Celkové výsledky naleznete zde.
Váš sběrový tým

"Město, kde žijeme" - projektový den 1.B

12. 10. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Ve třídě jsme si povídali o domově a městě, ve kterém žijeme, seznámili jsme se s pověstí o Staroměstském orloji a výtvarně jsme ztvárnili ulici našeho města. Nakonec jsme se do ulic i vydali a došli jsme až na Folimanku, kde jsme také zanechali výtvarnou stopu. Škoda jen, že nám ji déšť smyje.
Fotogalerie
Mgr. Hana Dražďáková

Projektový den s Karkulkou

12. 10. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V úterý navštívila naši třídu 1.A Karkulka. Společně jsme si s ní pověděli pohádku a vyrobili knížku, do které jsme správně seřadili obrázky podle děje. Stihli jsme si i vyrobit košíček a zazpívali jsme si její oblíbenou písničku. Kdo nás navštíví příště?
Mgr. Jana Kotrbatá


-> Archiv aktualit