Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Výsledky voleb do školské rady

25. 04. 2018 | Školská rada > Zápisy

Milí rodiče.
Výsledky voleb do školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků naleznete zde. Děkujeme vám za účast a těšíme se na vzájemnou spolupráci.
Vaše FZŠ Táborská

Velký úspěch na Pražském poetickém setkání

25. 04. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Dva naši recitátoři – Natálka Kallusová ze 4.B a Lojzík Grec z 3.B byli velmi úspěšní v soutěži Pražské poetické setkání. Nejen, že postoupili z obvodního do městského kola, ale i tady byli mezi ohodnocenými. Lojzík dostal ocenění za přirozený projev, Natálka byla v širším výběru pro postup do dalšího kola. Moc gratulujeme.
FZŠ Táborská

DIY: Buď kreativní

23. 04. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Tentokrát jsme oborový den trávily ve škole, v učebně  jsme spojily stoly, připravily čaje do hrnečků z prvního oborového dne a něco dobrého k snědku a začaly tvořit. Každá si mohla potisknou a vyšít či jinak zdobit a upravit tričko nebo plátěnou tašku, poté jsme vyráběly několikero druhů naušnic a na závěr ještě libovolné náramky. V učebně vládla krásná, pohodová a tvůrčí atmosféra. Nahlédněte zde.
Mgr. Barbora Doležalová a Mgr. Daniela Černá

Předběžná informace o zápisu do 1. tříd

20. 04. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče.
Do první třídy jsou pro školní rok 2018/19 přijaty všechny děti, které splňují kritérium č. 1. Nyní zjišťujeme, zda k nám tyto děti skutečně zamýšlejí nastoupit. V průběhu příštího týdne pak určíme zbývající volnou kapacitu, o jejímž obsazení se rozhodne losováním mezi dětmi, jež splňují kritérium č. 2. Lituji, ale děti splňující kritérium č. 3 a 4 nemůžeme z kapacitních důvodů přijmout. Vyrozumění o výsledku zápisu obdržíte ve stanoveném termínu.
PhDr. Bc. František Prokop, ředitel školy

Táborský triangl má své vítěze

20. 04. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

2. ročník velkého hudebního klání instrumentalistů proběhl ve čtvrtek 12.4.2018. Zazněly skladby na klavír, housle, kytaru, zobcovou i příčnou flétnu, violoncello, klarinet, harfu a dokonce i sundrum. Své umění předvedli jednotlivci i hudební soubory. Všechno pečlivě sledovala umělecká porota, která v závěru udělila všem hráčům jednotlivé ceny. Poděkování patří soutěžícím, porotě, ale i všem, kteří zasedli v publiku a ocenili jednotlivé výkony velikým potleskem. Výsledková listina zde. Foto zde.
Mgr. Milada Syrovátková

Víte, co jsou pop-upy?

18. 04. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Pokud ne, pak vám třída 3.C může jen doporučit návštěvu zajímavé výstavy komiksu v Poštovním muzeu v Praze. Výstavu pro děti a dospělé připravili studenti univerzity z Plzně. Viděli jsme známky z celého světa, světelné komiksy, hýbající se obrázky a také si zkusili vytvořit vlastní pop-up. /viz fotogalerie/
Mgr. Valentová Martina

Hurá do školy se blíží

18. 04. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Připomínáme rodičům přihlášených žáků, že od příštího týdne zahajujeme program pro předškoláky Hurá do školy.
Pondělí 23. 4. 15,30 – 16,30 PhDr. Jitka Svobodová
Středa 25. 4. 13,30 – 14,30 PhDr. Kamila Balharová
Těšíme se!
FŽS Táborská

Přeplatky na stravném

17. 04. 2018 | Školní jídelna > Aktuality

Vážení rodiče,
vzhledem k tomu, že se blíží konec školního roku (na platby nám zbývají dva měsíce), chtěla bych Vás touto cestou požádat, aby jste sledovali konta stravného Vašich dětí, která slouží k úhradě obědů. Prosím o zaslání pouze částek, které pokryjí potřebné platby pro následující měsíce tj. květen a červen. Případné přeplatky v částce pod 1.000,- Kč je možné si vyzvednout do 29.6. 018 po celý den do 15.00 hod. v kanceláři školní jídelny. Přeplatky nad 1.000,- Kč budou v měsíci červenci vráceny na číslo účtu, které je uvedené na přihlášce pro školní stravování. Všem našim strávníkům přejeme dobrou chuť v naší školní jídelně a těšíme se i nadále na jejich přízeň.
J. Uhlíková, vedoucí ŠJ

HRNEK – VÁZA – MISKA – A CO JINÉ?

16. 04. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 S žáky šestých tříd jsme se rozhodli vyměnit ateliér za keramickou dílnu a osvojit si tak základy modelování. V dílně jsme se nejprve seznámili s hlínou, s jejími vlastnostmi a tím, jak s ní pracovat. Pro naši tvorbu jsme zvolili široce využívanou metodu zpracování hlíny, a sice za pomoci úzkých válečků. I přes nevěřícné pohledy žáků a jejich pochybnosti se výtvory z keramické hlíny náramně podařily. Tudíž milí rodiče, máte se nač těšit. :-)
Mgr. Klára Podlahová

Letní družina

11. 04. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Také v letošním roce zajišťuje MČ Praha 4 letní družinu, a to v červenci na ZŠ Jílovská a v srpnu na ZŠ Mendíků.
FZŠ Táborská

Vaříme v angličtině

11. 04. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Poté, co jsme se šestou třídou vytvořili kuchařku, rozhodli jsme se zakončit celou kapitolu jídla vařenímv angličtině! Každý přinesl ingredience, které uměl pojmenovat a popsat, co s nimi umí (krájet, loupat,sekat,...). Rozdělili jsme se na team Guacamole a team Open Sandwich a pod vedením vyučujících jsme nejen připravovali jídlo, ale také komunikovali v angličtině (např. jsme si řekli o nůž nebo prkénko, popsali jsme také, co zrovna děláme). Na konci jsme představili druhému týmu svůj pokrm a společně si pochutnali a anglicky pochválili (např. That´s fantastic!). Zde můžete nahlédnout, jak jsme pracovali.
6AB, Mgr. Barbora Doležalová

Třídní schůzky

10. 04. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče,
zveme Vás na třídní schůzky ve středu 11. dubna 2018,
od 16:30 - 1. - 2. ročník,
od 17:00 - 3. - 5. ročník,
od 18:00 - 6. - 9. ročník.
Během třídních schůzek proběhnou volby do Školské rady.

Volby členů Školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků

10. 04. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Oznámení kandidátů

Harmonogram voleb:
2. 3. 2018 – oznámení konání voleb
11. 4. 2018 – proběhnou volby v rámci třídních schůzek (účast rodičů nutná).
Představení kandidátů zde.
Vaše FZŠ Táborská

Duben – první ve sběru budem

09. 04. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí sběroví přátelé, jaro nám buší nedočkavě na dveře a nás čeká jarní kolo sběrové soutěže. A protože se již pomalu blížíme do finále celoroční soutěže, je důležitý každý donesený kilogram starého papíru. A co když už naše třída nemůže vyhrát? Pak si alespoň uděláme radost. Vždyť po únorovém kole jsme žákům koupili nové pohovky do školního atria. Vyhrát ale stále může každý.

Těšíme se na vás na školním dvoře od úterý 10. do pátku 13. dubna vždy mezi půl osmou a osmou hodinou ranní.
Váš sběrový tým

Projekt LEPŠÍ MÍSTO na Praze 4

06. 04. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Dne 6.4. se u nás na škole sešla skupina žáků z druhého stupně se zástupkyní organizace Lepší místo. Organizace Lepší místo chce zapojit nejen žáky a studenty, ale i občany ke zlepšování veřejného prostředí, ve kterém se každý den pohybují a tráví svůj čas. Jejich aktuální soutěžní projekt se týká vylepšování a opravování veřejných prostorů ve škole a v jejím okolí. Do soutěže se celkem zapojilo patnáct z dvaceti škol z Prahy 4. Soutěží se o čtyřikrát 50 000 korun, které čtyři vítězné školy dostanou v podobě šeku. Školy mají poté tyto peníze ke zrealizování svého nápadu a na zlepšení vybraného prostoru. Žáci z naší školy navrhli několik  nápadů jak zútulnit a vylepšit školní prostředí. Tyto návrhy budou poslány této organizaci a bude se hlasovat o čtyři nejlepší návrhy a nápady. I vy se můžete zúčastnit hlasování a rozhodnout, zdali naše škola vyhraje, a získá tak částku ke zrealizování návrhu. Projekt budou na naší škole realizovat žáci 7.B, 8.A a 8.B. Těšíme se na spolupráci!
Leták 1. Leták 2.
Váš tým 7.B


-> Archiv aktualit