Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Kroužky startují

27. 09. 2023 | O škole > Klub volného času

Od pondělí 2. 10. zahajují kroužky. Připomínám, že u externích kroužků je nutné přihlásit děti i přímo u pořádající organizace - a tam také zaplatit. Škole platíte pouze za školní kroužky.
Bohužel pro malý počet zájemců nebudeme otevírat kroužek Hoop. Naopak u kroužku Keramika je více zájemců, než míst - těm, kteří se nevešli, přijde zpráva přes žákovskou knížku.
PhDr. Jitka Svobodová

Volno ředitele školy

25. 09. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Milí žáci, vážení rodiče,
v návaznosti na státní svátek 28.9.2023 jsem se rozhodl využít zákonné možnosti a vyhlásit na pátek 29.9.2023 z provozních důvodů volno ředitele školy. Škola, školní jídelna a školní družina budou v tento den uzavřeny. Věřím, že si užijete prodloužený víkend. Děkuji za spolupráci.
PhDr. Bc. František Prokop, ředitel školy

Začínáme s Merkurem

20. 09. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy


Práce se stavebnicí nemusí být jednoduchá. Zvláště, pokud pracuješ podle návodu a chceš být přesný. Proto začínáme se žáky 3.B postupně. Kreativitě se ale meze nekladou. Podívejte se, jaká slova jsme sestavili v předmětu Konstruktér.
PhDr. Bc. František Prokop a skupina žáků 3.B

Koukej, svět!

17. 09. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 To je veselé  představení tří mimů o světě kolem nás, ve kterém nechybí zvířátka, rostlinky, ale i různé barvy a tvary.Za 2. A Mgr. Martina Valentová

Teribear zase hýbe školou

14. 09. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Třídy 3.AB letos na nic nečekaly a hned první den charitativní akce vyrazily směr Folimanka, kde společně naběhaly několik desítek kilometrů. Letos se běh Teribear nekoná na Letné, ale kilometry můžete sbírat do 23.9. kdekoli. Za nás splněno. Kdo se taky přidá? Více informací na teribear.cz a naše fotky zde.
3.AB

Vyšehrátky

11. 09. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Jsou 90. léta 20. století historie? Jsou. Právě na toto období se letos zaměřily Vyšehrátky na památném Vyšehradě. Děti ze 6.A a B sestřelovaly odcházející ruské tanky, vyšetřovaly vraždy na Orlíku, zjišťovaly, které dvě politické strany byly nejsilnější, listovaly v albu fotek Václava Havla, házely po sobě pomlčkou z pomlčkové války mezi Českou a Slovenskou republikou, ale taky se třeba hokejkou trefovaly do branek týmů Finska nebo Ruska jako tenkrát v Naganu. Momentky z jejich snažení k nahlédnutí ve fotogalerii.
Dagmar Kavková, vyučující D-VOZ

Kroužky jsou tady!

11. 09. 2023 | O škole > Klub volného času

Nabídku kroužků naleznete zde a přihlašovací formulář naleznete zde.
Jen připomínám, že u kroužků externích organizací je nutné přihlásit se i přímo k nim - a stejně tak platbu posílat těmto organizacím. Škole platíte pouze školní kroužky.
PhDr. Jitka Svobodová

8.B na vodě

11. 09. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Je začátek školního roku, ale pilně se připravujeme na týden sportu a turistiky. Jak říká známé rčení: “Těžko na cvičišti, lehko na bojišti”. Vyrazili jsme na Karlín do Loděnice Vltava, kde měli pro nás připravený program. Seznámili jsme se se základními pravidly a hurá na kanoe. Vyzkoušeli jsme si pozici háčka a zadáka. Osmáci byli opravdu moc šikovní, zvládli řídit svoji kanoi a v pořádku se vrátili zpět. Jsme plně připraveni na červen a moc se těšíme.
Mgr. Karel Červený, DBA; Bc. Jiří Havel

Adaptační kurz 6.A v Chlumu u Třeboně

10. 09. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Minulý týden odjela 6.A pracovat na svých vztazích, osobnostních a komunikačních dovednostech, ale taky za zábavou do Chlumu u Třeboně. V rámci pobytu se rovněž lépe poznali se svojí novou třídní učitelkou Jitkou Svobodovou a přivítali jsme je na 2. stupni. Počasí bylo krásné a všichni jsme si "adapťák" moc užili. Zde několik foto.
Dagmar Kavková, metodička prevence

Třídní schůzky

08. 09. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Milí rodiče, zveme vás ve středu 13. 9. na třídní schůzky.
2. ročník 16:30
3. - 5. ročník 17:00
9. ročník 17:15 informace k volbě povolání
6. ročník 17:45
7. - 9. ročník 18:00

Pozvánka na diskusi o dopravní situaci u školy

07. 09. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí žáci, vážení rodiče, přijměte pozvání MČ Praha 4 i naší školy na veřejnou diskusi o dopravních opatřeních v Táborské ulici. Jedním z podkladů jednání je návrh úprav přechodu pro chodce před školou. Vytvořili jej naši žáci v rámci projektu Světová škola a spolupracovali na něm s iniciativou Pražské matky a s dopravními odborníky. Setkání se uskuteční v úterý 12.9.2023 v 15:00 ve škole, vstup hlavním vchodem. Jste srdečně vítáni.
PhDr. Bc. František Prokop, ředitel školy

Mezinárodní zkoušky z němčiny/Sprachdiplom ÖSD

06. 09. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Gratulujeme Matěji a Anně za úspěšné získání mezinárodní jazykové zkoušky ÖSD v Rakouském institutu./Herzlichen Glückwunsch an Matěj und Anna zum erfolgreich abgelegten deutschen Sprachdiplom ÖSD am Österreich Institut Brno.
Mgr. Robert Gronowski

Oslavili jsme vítězství v třídním kvízu

04. 09. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Konec školního roku byl hektický. Nestihli jsme vyhlásit a odměnit nejlepší tým v třídním kvízu. V loňském roce se třídní kvíz konal jednou měsíčně během výuky v předmětu tým. Otázky se skládaly z učiva, které žáci probrali, zajímavostí, sportu a hudebních ukázek. Nejlepším týmem byli "Chrapouni". Na začátku školního roku jsme to sladce oslavili. Už se těšíme na další ročník.
Mgr. Karel Červený, DBA

Kroužky

04. 09. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Nabídka kroužků na školní rok 2023/24 a s ní zároveň elektronické přihlašování bude na webu od 11. 9. 2023.
PhDr. Jitka Svobodová

Volno ředitele školy

04. 09. 2023 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Milí žáci, vážení rodiče,
v návaznosti na státní svátek 28.9.2023 jsem se rozhodl využít zákonné možnosti a vyhlásit na pátek 29.9.2023 z provozních důvodů volno ředitele školy. Škola, školní jídelna a školní družina budou v tento den uzavřeny. Věřím, že si užijete prodloužený víkend. Děkuji za spolupráci.
PhDr. Bc. František Prokop, ředitel školy


-> Archiv aktualit