Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Vánoce jsou tady

10. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

  Tým cizích jazyků za podpory dalších kolegů se rozhodl v letošním roce na poslední dva týdny před začátkem prázdnin vytvořit v našem atriu výstavu věnovanou Vánocům. A povedlo se, máme hotovo! Pokud Vás zajímají Vánoce tak, jak se slaví nejen u nás, ale i ve Velké Británii, Americe, Německu a Francii, určitě přijměte naše srdečné pozvání ke krbu a stromečku a prohlédněte si jak žáci pod vedením učitelů připravili výstavu. Na to, co Vás čeká, se můžete podívat v galerii.
Přejeme krásné svátky!

Děti dětem

10. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Děkujeme všem, kteří přispěli v rámci charitativní akce Děti dětem, kterou pořádá Úřad městské části Praha 4 pro Dětské centrum při Thomayerově nemocnici. Stejně jako v minulých letech se nám podařilo shromáždit pěknou částku, tentokrát to bylo 6808,- Kč, za niž jsme nakoupili to, co děti v Dětském centru nejvíc potřebují – tedy plenky, přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, dětskou výživu atd. Jsme rádi, že jsme díky Vám mohli pomoci.
PhDr. Jitka Svobodová a 6.C

Sběrová soutěž

09. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí sběroví přátelé,
co takhle zpříjemnit si kouzelný adventní čas sběrovou soutěží? Pokud vám to také připadá jako docela dobrý nápad, pak se na vás těšíme od úterý 10. do pátku 13. prosince vždy mezi půl osmou a osmou hodinou ranní na školním dvoře. A protože se jedná o předvánoční sběrový týden, bude mimořádně oceněno pět tříd, které donesou v celkovém součtu za týden nejvíce starého papíru (na jednoho žáka třídy).
Váš sběrový tým

Výroční zpráva za školní rok 2018/2019

08. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení přátelé naší školy, výroční zprávu za školní rok 2018/2019 naleznete zde. Děkuji Vám za spolupráci a přeji klidný adventní čas.
PhDr. Bc. František Prokop

Interaktivní divadlo v AJ

04. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V pátek 15. a 22. listopadu jsme s žáky pátých a šestých tříd navštívili divadlo Reduta, abychom nejen shlédli představení v anglickém jazyce, ale také se do něj sami aktivně zapojili. Byly to hry Jackie and the Giant (5. tř.) a Alien Grammar Show (6. tř.). Nejen, že jsme se zdokonalili ve schopnosti tvořit různé otázky v našem oblíbeném cizím jazyce, ještě jsme se u toho stihli dost nasmát a herce jsme náležitě odměnili hlasitým potleskem.
Fotogalerie
Tomáš Košťál

Den školy

04. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

  Vážení rodiče a přátelé FZŠ Táborská, srdečně Vás zveme na Den školy, který se u příležitosti 113. výročí založení naší školy uskuteční ve středu 4. prosince 2019. Kromě tradičních Vánočních trhů a Slavností čtení našich prvňáčků se můžete těšit na mnohá hudební, taneční i sportovní vystoupení, která uvidíte nejen v sále, ale i v různých třídách a v tělocvičně. Program bude opravdu bohatý – podrobně zde. Těšíme se na Vás.
FZŠ Táborská – Vaše škola s tradicí

Ahoj holky a kluci, milí rodiče a přátelé naší školy.

03. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Ve čtvrtek 28.11. proběhl druhý oborový den, na kterém jsme si vyzkoušeli, jak sami natáčet reportáž. Našim cílem bylo zjistit informace ohledně dne školy a vánočních trhů. V naší reportáži jsou rozhovory s mladšími žáky. Děti měly radost, že se mohly účastnit natáčení. Druhá skupina žáků se zaměřila na další z oborových dnů, konkrétně Okolo světa. Bylo to velice zábavné, ale zároveň pracné, protože některé záběry jsme museli natáčet několikrát. Reportáže se budou ještě stříhat, a proto se na ně v blízké době můžete těšit.
Členové oborového dne „Zažij záři – za svým snem jít“

Animace s Karlem Zemanem

03. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Náš listopadový oborový den byl pořádně nabitý! Poté, co jsme se podívali na film o Karlu Zemanovi, jsme vyrazili do muzea, které se zabývá jeho tvorbou. Tam jsme absolvovali komentovanou prohlídku, zahráli si hru Mezi literaturou a filmem, vyrobili lampičky z filmových pásů, vyfotili se se všemi možnými rekvizitami a ještě stihli vytvořit krátký animovaný film! Podívejte se, jak jsme si tento den užili v galerii, filmy pak ke stažení zde, zde, zde a zde.
Mgr. Barbora Chrenková

Díkůvzdání

02. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Věděli jste, že minulý týden ve čtvrtek bylo Díkůvzdání neboli Thanksgiving? Slaví se v anglofonních zemích čtvrtý čtvrtek v listopadu a je velice důležitým svátkem srovnatelným s Vánoci. V Americe se dokonce sjíždění rodiny z různých států, aby tento den trávili spolu, chystali klasickou večeři s krocanem, sledovali průvod nebo sport a dobře se vyspali na další den, kdy přichází Black Friday, tedy obrovské slevové akce. Pro mnohé ale spočívá kouzlo tohoto svátku právě v jeho názvu – vzdání díků, kdy by si měl každý člověk uvědomit, že ne vše je samozřejmost a za co vše je vděčný. V hodinách angličtiny jsme si povídali s rodilou mluvčí o tradici díkůvzdání a v učebně AJ Jih jsme v průběhu celého týdne lepili společně na tabuli papírové lístky, na které jsme psali za co jsme ve svém životě vděční. A víte, které slovo se objevilo nejčastěji? Rodina, tedy FAMILY :)
Mgr. Barbora Chrenková

Přispějte na Belušku

01. 12. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Již podruhé se několik tříd naší školy zúčastnilo vzdělávací akce organizace Beluška. Ta podporuje zaměstnávání a začleňování nevidomých do běžného života. Nevidomé paní dělal doprovod vodící pes Bela. Dozvěděli jsme se, jak se nevidomí orientují a viděli jsme výraznou pomoc Bely. Výcvik takovéhoto psa však vyjde na více jak 200 tisíc korun a ne každý postižený si ho může dovolit. I proto jsme se rozhodli v rámci Dne školy uspořádat sbírku ve prospěch této organizace. Pokud byste při návštěvě vánočních trhů rádi přispěli alespoň drobnou částkou, zapečetěnou pokladničku najdete u vchodu do školy. Děkujeme!
L. Kotoučková, tř. uč. 3.B

Den školy

29. 11. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče a přátelé FZŠ Táborská,
jste srdečně zváni na Den školy, který se u příležitosti 113. výročí školy koná ve středu 4. 12. 2019. Začínáme v 15 hodin tradičními Vánočními trhy, od 17 hodin bude probíhat program v divadelním sále školy. Některá představení pro rodiče se budou konat i v kmenových třídách a v tělocvičně. Žáci prvních tříd předvedou, co se od září naučili, také na Slavnostech čtení (1.A v 16 hodin, 1.B v 16,15). Program bude opravdu pestrý. Těšíme se na Vás.
FZŠ Táborská – Vaše škola s tradicí

Discgolf

29. 11. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V rámci oborového dne si naše skupina vyzkoušela další netradiční sport, tentokrát discgolf. Setkali jsme se s několikanásobným mistrem republiky, který nám představil různé typy disků a techniky hodů. Vše jsme si také vyzkoušeli a jako bonus jsme si každý jeden disk odnesli domu. Fotky z oborového dne naleznete ve fotogalerii.

Oborové dny "Exploring UK and US"

28. 11. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V rámci našeho oboru jsme se ve čtvrtek vydali na různá místa v centru Prahy, která  mají spojení se Spojeným Královstvím nebo Spojenými Státy. Už víme kde sídlí americký a britský velvyslanec, po kom se jmenuje hlavní nádraží a kdo to byl, kdo byl Nicolas Winton a mnoho dalšího. Počasí nám přálo a všichni jsme si oborový den užili.   
Ing. Alena Červová

Soutěž ve šplhu

27. 11. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Ve středu 27.11. se na naší škole uskutečnila soutěž ve šplhu na tyči (laně). Zúčastnilo se jí celkem 57 žáků, 15 chlapců a 42 dívek. V kategorii 1. - 3. tříd se z dívek umístila na prvním místě Marta Tučková, z chlapců pak David Šindler. V kategorii 4. - 9. třídy vyhrála z dívek Julie Kučerová, z chlapců Petr Slabý. Slavnostní vyhlášení prvních, druhých a třetích míst proběhne v nejbližších dnech. Všem zúčastněným i divákům děkuji za povzbuzování a skvělou atmosféru.
Fotogalerie
Mgr. David Brázda

Charitativní bazar

25. 11. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Srdečně Vás zveme na vánoční charitativní bazar, který proběhne 4.12.2019  v Klubíčku od 15 do 18 hodin. Celý výtěžek z akce poputuje do domova seniorů v Michli. V bazaru najdete plno krásného oblečení pro ženy, muže i děti, nebude nouze ani o knihy a šperky. Pokud byste si z této nabídky náhodou nevybrali, můžete si zakoupit domácí sušenky nebo třeba bábovku! Na své si tak jistě přijde každý. Tak proč neudělat radost hned několikrát - dárkem pro sebe, blízké i seniory. Těšíme se na vaši návštěvu!
Tereza Pořízková - organizátorka


-> Archiv aktualit