Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


6.B na adaptačním výjezdu

17. 10. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Po úspěšné teambuildingové akci – Laser game, se zúčastnili žáci a žákyně adaptačního výjezdu „Vítejte šesťáci“, ve Veletově. Smyslem této akce je nejen adaptace dětí na druhém stupni, ale také vzájemné poznání v rámci 6.B, resp. třídního učitele. První den jsme navštívili blízký les, cestou jsme hráli různé hry. V lese jsme zkusili ... celý článek.
Mgr. Karel Červený

Výroční zpráva za školní rok 2016/17

16. 10. 2017 | O škole > Výroční zprávy

Milí přátelé naší školy. Výroční zprávu za náš 110. školní rok naleznete zde. Zpráva není pouze o škole, ale především o naší společné práci, za kterou Vám moc děkuji. A těším se na setkání dne 6. prosince 2017 při oslavách již 111. roku naší školy. Jste vítáni.
PhDr. Bc. František Prokop

Táborská si opět užívá Legoland

15. 10. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Jak se nejlépe nastartovat na začátek školního roku? Odpověď je jasná, navštívit zábavný park. Je úplně jedno, jestli je zde člověk poprvé, či po x-té. Tato zábava člověka prostě neomrzí. Užívá si plnými doušky různé horské dráhy, vodní atrakce, či bludiště. Nejvíce se však naši žáci a žákyně těší na nové atrakce. Letos na nás čekala interaktivní střílečka. Každý si najde svoje oblíbené místo a díky školnímu výletu nečeká dlouhé fronty a může si vše užít do sytosti. Těšíme se za rok na viděnou :)
Mgr. Karel Červený

Jak pracují archeologové?

13. 10. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 S touto otázkou možná přicházeli žáci třídy 6.A do Muzea hlavního města Prahy, kde jsme se zúčastnili programu Škola mladých archeologů. A skutečně – lektoři nás seznámili se čtyřmi archeologickými dovednostmi. Z hliněných střepů jsme skládali nádoby a zařazovali je do pravěkých kultur, pečlivě jsme zakreslovali kosterní nález na milimetrový papír a dokonce jsme si zkusili pravěký způsob drcení zrna na mouku. A šlo nám to skvěle, podívejte. Takže otázka nyní zní: Kdo by nechtěl být archeologem?
PhDr. Bc. František Prokop a 6.A

Výsledky 1. kola sběrové soutěže

11. 10. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí sběroví přátelé,
první sběrový týden máme za sebou, odměny pro nejúspěšnější třídy jsou rozdány a celkové výsledky naleznete zde. Moc děkujeme za to pravé sběrové nadšení i za to, že jste nás ráno u kontejneru nenechali zahálet – pořádně jsme se protáhli a zapotili. Vždyť jsme naložili dva po střechu plné kontejnery. Tak nashledanou na předvánočním sběru.
Váš sběrový tým

Odpadající kroužky

10. 10. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Z důvodu onemocnění lektora v období od 10. do 13. 10. neproběhnou kroužky cheerlearders 1. – 4. ročník, akrobacie a badminton. Dále se v tomto týdnu nekonají kroužky keramiky. Všechny odpadlé kroužky budou nahrazeny v červnu.
PhDr. Jitka Svobodová

Semináře pro rodiče o výuce matematiky podle Hejného metody

09. 10. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče,
i v letošním roce budeme pokračovat v organizování seminářů pro rodiče o výuce matematiky podle tzv. Hejného metody. Semináře jsou naplánovány zatím čtyři, a to pro rodiče 1., 2.-3., 4.-5 a 6. tříd. Účast rodičům z jiných tříd se samozřejmě povoluje. Na seminář je třeba se přihlásit pomocí formuláře níže, a to nejpozději den před konáním semináře.
Středa 20.9. od 17:00 - seminář pro rodiče 6. tříd, přihlašujte se
Středa 4.10. od 16:30 - seminář pro rodiče 2.-3. tříd, přihlašujte se
Středa 18. 10. od 17:00 - seminář pro rodiče 4.-5. tříd, přihlašujte se
Středa 1. 11. od 16:30 - seminář pro rodiče 1. tříd, přihlašujte se
Za matematický tým Mgr. Petra Prokopová Machalová

Teambuilding 6. B na laser game

07. 10. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Přechod žáků a žákyň na druhý stupeň může být obtížný. Třída si musí zvykat na mnoho věcí. Mají nového třídního učitele, nové předměty a spoustu dalších učitelů. Jak jinak si zpříjemnit začátek školního roku, než společnou akcí. Žáci a žákyně, v plném počtu, se zúčastnili společné akce. Nešlo o to, kdo vyhraje, či prohraje, kdo je nejlepší střelec, či tým. Šlo hlavně o zábavu, schopnost spolupracovat mezi sebou, pomáhat si. Každopádně to není poslední společná akce v tomto školním roce. Další nás čekají a již se moc všichni těšíme :)
Mgr. Karel Červený

Dny otevřených dveří

06. 10. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Srdečně Vás zveme k nám do školy. "Dny otevřených dveří" jsou vyhlášeny na 21. 11. 2017, 18. 1. a 14. 3. 2018 od 9 do 16 hodin. V případě, že Vám termíny nevyhovují, kontaktujte nás na telefonním čísle 241 029 320. Těšíme se na setkání s Vámi.
FZŠ Táborská

Kroužky – Angličtina s rodilým mluvčím

06. 10. 2017 | O škole > Harmonogram šk. roku a tradice školy

Jazyková škola Superb Learning otevírá v naší škole v letošním školním roce 3 kroužky :
Pro 1. a 2. třídu v úterý od 15 do 15,45 hodin, pro 3. třídu ve středu od 14 do 14, 45 hodin a pro 4. třídu ve středu od 15 do 16 hodin.
PhDr. Jitka Svobodová

Už jsou tady anglické časopisy!

05. 10. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V minulém školním roce jsme s několika žáky začali odebírat časopisy v anglickém jazyce a letos se základna našich odběratelů ještě rozrostla. Vybrané třídy na druhém stupni a dokonce i šikovná skupinka z patých tříd se bude každý měsíc radovat z časopisů Bridge, Gate nebo R&R. První várka je zde a my už se těšíme na zajímavé články v anglickém jazyce.
Za tým jazyků, Mgr. Barbora Doležalová

Sběrová soutěž začíná právě teď!

02. 10. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí přátelé sběrači, v úterý 3. října začíná 1. sběrový týden letošní celoroční sběrové soutěže. Po loňském roce plném rekordů můžeme jen doufat, že se opět zapojíte v hojném počtu. Proč? Každým odevzdaným kilogramem starého papíru nejen přiblížíte svou třídu k vítězství, ale také přispějete na aktivity naší školy. Právě ze sběru hradíme kromě závěrečného ohňostroje (na ten ale sbírají žáci 9. ročníku) veškeré medaile a odměny pro žáky v soutěžích pořádaných naší školou, dále akce pro rodiče a přátele školy (Den školy, Jarní slavnosti), také startovné ve sportovních turnajích a roční vstupenku do pražské ZOO. Pravidla jsou jednoduchá – rozhoduje počet kilogramů papíru odevzdaný na jednoho žáka třídy a odměníme tři třídy za celý rok i za každý sběrový týden. Mimo soutěž pak pokračujeme ve sběru PET lahví a vysloužilého elektrozařízení. Tak neváhejte a přijďte se sběrem od úterý 3.10. do pátku 6.10. na školní dvůr vždy mezi 7.30 a 8.00.
Váš (letos nový) sběrový tým

Zeměpisná Olympiáda

02. 10. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 I v letošním roce se bude konat Zeměpisná Olympiáda pro žáky 6. až 9. tříd. Případní zájemci se mohou hlásit u Mgr. Petry Prokopové Machalové, která je garantkou školního kola na naší škole. Bližší informace zde.
Za přírodovědný tým Mgr. Petra Prokopová Machalová

Z Wittenbergu opět do Prahy

01. 10. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Je pátek a naše skupinka se už vrací zpět do Prahy. Uteklo to neskutečně rychle, to znamená, že jsme se ani chvilku nenudili. Už jste si mohli přečíst, co jsme všechno stihli v předešlých dnech. Ve čtvrtek jsme ještě navštívili motýlí dům, kde jsme se procházeli s okolo prolétajícími motýly. Jako bychom byli v tropickém lese. Alespoň teplotou jsme se k tomu přiblížili.
Ale nejvíce nás prostě uchvátilo hlavní město. Užili jsme si tam plno legrace, nakoupili jsme dárečky, ale hlavně jsme viděli všechny důležité berlínské budovy. Bylo to skvělé, ale to už víte! Tešíme se už na jaro, až přivítáme naše německé kamarády v Praze! Bis bald!
Fotogalerie.
Mgr. Daniela Černá

Kroužky začínají

28. 09. 2017 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Už je to tady – od příštího týdne (tj. od 2. 10.) můžete navštěvovat naše kroužky. Většina kroužků je už zcela naplněna. Z důvodu malého zájmu se neotevírají kroužky Florbal I, Grafická dílna, Angličtina 2. ročník, Sportovní všestrannost, Fotografický kroužek, středeční Sokol a Inline. Vědecké pokusy I a II budou sdruženy do jednoho kroužku v pondělí od 14 do 14,45 s programem kroužku pro pokročilé. Divadelní kroužek bude dohromady pro obě skupiny, tedy od 14 do 15,30 hodin. Angličtina pro 1. ročník je z provozních důvodů přesunuta ze čtvrtka na pondělí – bude tedy v pondělí a úterý od 14 do 14, 45 hodin. Středeční kroužek Keramika jsme naopak kvůli velkému zájmu dětí museli rozdělit na 3 skupiny – 1) první třídy – od 14 do 14,50, 2) druhé třídy – 15 – 15,50 a 3) třetí a čtvrté třídy 16 – 16,50. Pokud by někdo z druhé skupiny mohl chodit v té třetí, prosím, ozvěte se mi, byli bychom rádi. Omlouváme se za vzniklé změny. Těšíme se na vás!
PhDr. Jitka Svobodová


-> Archiv aktualit