Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Hurá na letiště

13. 10. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Fanoušci letadel a letového provozu si během prvního oborového dne přišli skutečně na své. S oborem Okolo světa jsme se totiž vydali do areálu neveřejných prostor Letiště Václava Havla. Díky exkurzi jme měli možnost vidět a blíže pochopit provoz na ploše i jedinečnou záchrannou techniku. Dostali jsme se do blízkosti „ranveje“, kde jsme sledovali vzlety a přílety, zhlédli jsme odbavení letadel před startem i po přistání či jejich navádění na stání. Dále jsme díky průvodkyni mohli blíže poznat registrační značení letadel a v neposlední řadě jsme spatřili různé typy letadel včetně vládních speciálů a malých soukromých tryskáčů. Exkurze předčila mnohá naše očekávání a plni zážitků jsme se vraceli zpět do školy.
Fotogalerie
Klára Podlahová & Elie Lusaku

Pozvání pro rodiče i veřejnost

11. 10. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Zveme vás na dvě výstavy, které se právě v tomto období konají v naší základní škole. Jedna se týká žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, konkrétně autismu, druhá je věnovaná výročí 17. listopadu. Pokud máte zájem dozvědět se o kterémkoli tématu více, přijďte do školy vchodem přes šatny. Tam se zapište do knihy návštěv. Výstavy najdete v atriu mezi přízemím a prvním patrem a na chodbě ve druhém patře. Až budete přes šatny odcházet, nezapomeňte se v knize návštěv opět odepsat.
Příjemný zážitek přeje
FZŠ Táborská

Sběr je tady.

11. 10. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí sběroví přátelé, s novým školním rokem opět začíná celoroční sběrová soutěž. Nosit starý papír můžete od úterý 8. října do pátku 11. října, vždy ráno mezi půl osmou a osmou hodinou. Tak na viděnou na školním dvoře.
Váš sběrový tým

2.A i 2.B v Krokodýlí zoo

10. 10. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Projektový den jsme strávili v Krokodýlí zoo, kde jsme kromě krokodýlů viděli také želvy a hady. Z videí a povídání pana průvodce jsme se dozvěděli více o životě krokodýlů - jak přežili, čím se živí, jak loví a kdo jsou jejich predátoři. V zoo jsme se pak mohli seznámit například s krokodýlem Kačenkou nebo si pohladit krajtu královskou.
Fotogalerie
Mgr. Radka Plichtová a Mgr. Štěpán Ročák

Vesmír nejen kolem 5.A a 5.B

04. 10. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

O projektovém dnu jsme se s třídami 5. A a 5. B vypravili do planetária na pořad "Vesmír kolem nás". Nejprve jsme měli čas prohlédnout si výstavu k výročí 50. let od přistání Apolla 11 na Měsíci. Poté se už všichni usadili v promítacím sále a nechali jsme se vtáhnout do tajů vesmírného nekonečna kolem nás. Cestovali jsme mezi planetami sluneční soustavy a proplouvali jsme mezi jednotlivými souhvězdími, která můžeme na obloze spatřit. Z planetária jsme odjížděli obohaceni nejen o nové poznatky, ale i o pár zajímavých suvenýrů.
Fotogalerie
Mgr. Veronika Boušková a Mgr. Luděk Kovář

Kroužek Herecká improvizace

03. 10. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Podařilo se najít další zájemce, takže kroužek bude otevřen - tedy ve středu od 14 do 15 hodin.
PhDr. Jitka Svobodová

Legoland

03. 10. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Naše škola pravidelně jezdí každý rok do Legolandu. V pátek jsme si to tam moc užili. Není nic, co by se nám tam nelíbilo. Nejlepší atrakce jsou horská dráha, hrníčky, drak. Těšíme se, až pojedeme příště.
Áďa, Barča a Róza 4.A

Za pověstmi do knihovny Na Veselí

02. 10. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Třída 3.A strávila projektový den v knihovně Na Veselí, kde byl pro nás připravený program na téma „Pověsti“. S paní knihovnicí jsme si povídali o pověstech českých, pražských i řeckých, o Bivoji, Libuši i doktoru Faustovi. Na závěr programu jsme si mohli knihovnu celou prohlédnout, zapůjčit si domů knihy a ti, kteří v knihovně nebyli dosud zapsaní, si odnesli alespoň přihlášku.
Mgr. Martina Valentová

Kroužek Vaření

30. 09. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Kroužek Vaření začíná až příští týden - tj. v úterý 8. 10. 2019.
PhDr. Jitka Svobodová

7.B na bowlingu

29. 09. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Jak nejlépe utužovat třídní kolektiv? Společnými akcemi přece. Žáci a žákyně 7. B tráví spolu čas nejen ve škole, v lavicích, ale i mimo ně. Proto jsme se rozhodli vyrazit do Strašnic na bowling. Rozdělili jsme se do týmů a zahráli jsme si opravdu perfektně. Vynikající bylo, že si děti během hry navzájem fandily a podporovaly se. Již se těšíme na další společné akce.
Mgr. Karel Červený

Kroužky začínají

27. 09. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Je tady říjen a s ním i kroužky. Většina z nich začíná od 1. 10., s výjimkou Sokola- basketbalové přípravky, která startuje už od pondělka. Některé kroužky se bohužel nepodařilo naplnit, nebude se realizovat Sparťanská fotbalová přípravka a prozatím Ruština a Herecká improvizace. U těchto dvou kroužků by stačilo, kdyby se přihlásili tři další zájemci, a mohli bychom je otevřít.
PhDr. Jitka Svobodová

Táborská v Legolandu

27. 09. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Štěpán, Jana a ostatní učitelé a žáci dorazili v pořádku do Legolandu!
Příprava občerstvení ve 3.B

23. 09. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Při zářijovém světě práce jsme si opravdu pochutnali. Připravovali jsme studené občerstvení. Domácími pomazánkami přispěly maminky a přidaly i recepty. Moc děkujeme! My jsme nazdobili pečivo a vše jsme hezky prostřeli. Po deseti pomazánkách a jedné domácí paštice se jen zaprášilo. Každý si domů odnášel několik nových receptů, které může sám vyzkoušet. I vy se můžete inspirovat. Dobrou chuť! Více ve fotogalerii.
tř. uč. L. Kotoučková

Streetdance, moderní balet - změna

20. 09. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Na přání rodičů nově otvíráme Street dance 1 ve čtvrtek od 14.40- 15.30. Moderní balet 1 bude sloučen s baletem 2 v čase 15.45- 16.35 taktéž ve čtvrtek. Noví zájemci se mohou přihlašovat na mail: tancery@seznam.cz
PhDr. Jitka Svobodová, Alexandra Kallusová

2.A V INDII

18. 09. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Naše třída se seznámila s indickou kulturou a kuchyní a přitom jsme neopustili naše hlavní město. Navštívili jsme totiž indickou kuchyni, kde pracuje tatínek našeho spolužáka. Ochutnali jsme mangový džus, tradiční indický pokrm kari s různými druhy masa a rýží, opečené brambory a další pochoutky. Na fotografiích jsme si mohli prohlédnout, jak život v Indii vypadá. Poznávání jiných částí světa nás moc baví!
Fotogalerie.
Mgr. Štěpán Ročák, Mgr. Amálie Kořánová


-> Archiv aktualit