Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):

Bude sběru více než sněhu?

Milí sběroví přátelé,
pojďme si zpříjemnit čekání na Ježíška vánočním kolem sběrové soutěže. Nosit starý papír můžete od úterý 11. do pátku 14. prosince vždy mezi 7.30 a 8.00. A protože se jedná o vánoční sběrový týden, bude tentokrát oceněna také nejlepší sběrová třída z 2. stupně.
Váš sběrový tým

Kroužek Vaření

07. 12. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V týdnu od 10. 12. nebudou kroužky Vaření.

Den školy

07. 12. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Ještě jednou si dovolujeme všechny pozvat na Den školy, který se koná 6. 12. 2018 od 15 hodin. Podrobný program k nahlédnutí zde.

Zlaté české ručičky v Maříži

05. 12. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Druhý oborový den jsme zamířili do keramické dílny Maříž, kde jsme si zkusili práci s keramikou. Vybrali jsme si hrníček či mističku, které byly už pokryté bílou glazurou, a pak pomocí barev či vyškrabávání tvořili své vlastní originální kousky. O několik dní později jsme vypálené hrnečky a mističky přivezli do školy a už je můžeme používat či s nimi někoho obdarovat. Oborový den se nám moc líbil (podívejte se zde) a už se těšíme na příští!
Barbora Doležalová a Jiří Havel

Divadlo v anglickém jazyce

05. 12. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

I v letošním roce jsme pro naše žáky prvního stupně objednali interaktivní divadlo v anglickém jazyce. Herečky přijely do školy a v rámci hodin angličtiny vystoupily v našem divadle jako Mr. Suits a Kiki. Třeťáci shlédli představení Xmas Escapades kde Mr. Suits hledal smysl Vánoc, čtvrťáci řešili pokus o vraždu v zábavním parku (Fun Fair Mystery Murder) a páťáci zachraňovali postapokalyptický svět od smrtící nákazy s pomocí dvou ninjů/agentů (Decoding mission). Děti si představení moc užily a ocenily i to, že jim občas herečky napověděly česky. Foto zde.
za tým cizích jazyků, Mgr. Barbora Doležalová

Planetárium anglicky!

05. 12. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Koncem listopadu jsme se vydali s osmáky do Planetária Praha na program Our Violent Planet (Naše Bouřlivá Planeta). Celý program i s úvodním popisem jsme měli objednaný v anglickém jazyce a moc se nám to líbilo. Před i po programu jsme trávili čas na interaktivní výstavě v prostorách planetária a vyplňovali pracovní list v anglickém jazyce. Moc jsme si to užili!
Fotogalerie.
8. ročník, Barbora Doležalová, Elie Lusaku

Představení s Táboráčkem zrušeno

04. 12. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Představení s Táboráčkem 20. 12. v Komunitním centru matky Terezy na Hájích je zrušeno.
Mgr. Květa Vostruhová

Celoškolní matematická hra

03. 12. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

První kolo celoškolní matematické hry je za námi! Do řešení úloh se zapojili převážně žáci 1. stupně, kteří odevzdali 32 zajímavých řešení. Díky těmto řešitelům přispěje naše škola na Dětské centrum při Thomayerově nemocnici částkou 320 Kč. Další kolo celoškolní matematické hry začíná již toto pondělí 3. 12. 2018. Věříme, že se do něj zapojíš i ty a pomůžeš svým řešením přispět na dobrou věc!
Matematický tým

Skřítkovská adventní dílna

03. 12. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Ve středu 28. 11. u nás proběhla adventní dílna. Popovídali jsme si o tom, jak kdo slaví vánoční prázdniny, dozvěděli jsme se také, jak slaví Vánoce v jiných zemích a pak už se šlo vyrábět. Na pomoc nám přišli rodiče a z jehličnatých větviček a slaměných korpusů jsme vytvořili krásné adventní věnce a ozdobené větvičky na pověšení. Jen se podívejte.

1.B v Botanické zahradě Troja

02. 12. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Rozdělili jsme se na dvě skupiny. První skupina procházela nejprve botanickou zahradou a s paní průvodkyní si povídala o stromech. Nejvíce nás zaujal strom s názvem Sekvojovec obrovský, který potřebuje oheň, aby se jeho šišky se semeny otevřely. Druhá skupina šla do skleníku Fata Morgana, ve kterém bylo i akvárium. Poté se skupiny vyměnily. Přestože byla venku veliká zima, den jsme si užili. Podívejte se sami.

Skřítkové spali ve škole

01. 12. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Skřítkové z 1.B poprvé přespali ve škole. Nejen, že se museli sami uložit ke spánku, ale čekala je i náročná cesta po svíčkách z nejvyššího patra Táborské až k nim do třídy. Jak jsme si akci užili, můžete vidět ve fotogalerii.

29. 11. 2018 | O škole > Klub volného času

Dne 6. 12. 2018 vzhledem k probíhajícímu Dni školy nebudou kroužky.
PhDr. Jitka Svobodová

Vystavení diplomu pro školní kuchyni

27. 11. 2018 | Školní jídelna > Aktuality

Školní kuchyně velice děkuje našim malým strávníkům za tak krásné ocenění, vystavení Diplomu pro nejlepší kuchařky v Praze 4. Velice si tohoto ocenění vážíme a moc nás těší, že strávníkům u nás chutná. Ještě jednou děkujeme a dobrou chuť v naší jídelně.

Diplom1.
Diplom2.

J. Uhlíková, vedoucí ŠJ

Den školy

27. 11. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče a přátelé FZŠ Táborská, srdečně Vás zveme na Den školy, který se u příležitosti 112. výročí založení naší školy uskuteční ve čtvrtek 6. prosince 2018. Kromě tradičních Vánočních trhů a Slavností čtení našich prvňáčků se můžete těšit na mnohá hudební, taneční i sportovní vystoupení, která uvidíte nejen v sále, ale i v různých třídách a v tělocvičně. Program bude opravdu bohatý. Těšíme se na Vás.
FZŠ Táborská – Vaše škola s tradicí

2.B Duhová se červenala

27. 11. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Přestože je venku sychravý podzim, 2.B byla plná vlčích máků! Měli jsme totiž další barevný den. Podívejte se, jak nám to v červené slušelo!
tř. uč. PhDr. L. Kotoučková

-> Archiv aktualit