Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Pobyt v Deštném v Orlických horách

24. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V týdnu 17.-23. června se třída 9.B zúčastnila pobytu v Deštném v Orlických horách. Mohli jsme se zde kochat krásnou přírodou a zároveň jsme nepřišli o náš komfort. Byli jsme příjemně překvapeni prostory a vybaveností naší chaty. V letošním roce jsme se totiž rozhodli ubytovat se na vlastní pěst,  a tak  jsme měli celou chatu ve vlastních rukou. Sami jsme si připravovali snídaně i večeře, které nám chutnaly více než obědy v hospodě. Nechyběla zde ani zábava, zahráli jsme si bowling, rovněž  počasí nám velmi přálo, a tak jsme si užili i míčové hry na sportovním hřišti. Ti odvážnější z nás navštívili také lanový park v korunách stromů, který všichni úspěšně zdolali. Ve zbylých volných chvílích jsme se  díky dobrému kolektivu nenudili, znovu jsme propadli hraní karet a ohranému městečku Palermu. Na závěr školy v přírodě jsme si užili také grilování na terase se spoustou dobrého jídla. Škola v přírodě nám bohužel rychle utekla a stejně tak uteklo i devět let na této škole a my se s ní brzy budeme muset definitivně rozloučit. Je před námi poslední týden a my doufáme, že si ho užijeme stejně jako tento pobyt. Těšíme se na všechny, kdo dorazí na ples a přejeme všem krásné prázdniny!
9.B Tereza Schützová

Osmáci v Krkonoších

17. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Žáci 8. tříd dorazili ho Sporthotelu Švýcarská bouda ve Špindlerově Mlýnu v pořádku.
za tým pedagogů Mgr. Miroslav Hricz

Jizerské hory se hlásí

17. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Žáci 1.A a 3.A dorazili do Josefova Dolu, popadli plyšáky a vzali rozhlednu Slovanka útokem. Zítra se chystáme na přehradu, doufáme, že nám bude přát počasí.
Mgr. Jana Kotrbatá

5.A a 9.A na švp

17. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Třídy 5.A a 9.A dorazily v pořádku do Pece pod Sněžkou.
PhDr. Bc. František Prokop

4.AB na švp

16. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Třídy 4.A a 4.B dorazily v pořádku na školu v přírodě.
Mgr. Luděk Kovář

Milí sběroví přátelé

16. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Děkujeme vám za všechen starý papír, který jste přinesli během posledního sběrového týdne. Naplnili jsem opět dva kontejnery a některé třídy se tentokrát skutečně překonaly. Výsledky 5. sběrového týdne naleznete zde.
Váš sběrový tým

2.AB na švp

15. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

2.A i B dorazila na chatu Lesanku v pořádku.Mgr. Zuzana Kočková

Městečko

12. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Na středu 5. 6. si žáci šestých ročníků pod vedením učitelů angličtiny připravili pro své mladší kamarády akci nazvanou Městečko. A nebylo to Městečko ledajaké, bylo to Městečko anglické. Třeťáci se tak mnohdy poprvé ocitli na místě, kde se česky prostě nedomluvili. Připravena byla spousta atrakcí, jako obchody, kino či kavárna. K tomu nám hráli pouliční umělci a na vše dohlížel příslušník policejního sboru. Na všech stanovištích bylo možné za obdržené libry zakoupit nějaké (více či méně imaginární) zboží či zážitek, a komu došly peníze, neměl jinou možnost, než si najít práci... Akce se moc povedla, a tak už se těšíme na další ročník.
Fotogalerie
Za tým AJ s pozdravem Jiří Havel

3.B a 3.C v Dolní Čermné

10. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Hlásíme, že jsme v pořádku dorazili na školu v přírodě. Těšíme se, jak si celý týden užijeme.
3.B + 3.C

Milí sběroví přátelé

10. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Tak jako se kvapem blíží konec školního roku, blíží se také konec naší celoroční sběrové soutěže. Poslední sběrový týden, kdy můžete zamíchat pořadím a vyhoupnout se se svou třídou na stupně vítězů, začíná právě nyní. Budeme se na vás těšit od úterý 11.6. do pátku 14.6. vždy mezi půl osmou a osmou hodinou ranní.
Váš sběrový tým

1.B na Švp

09. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Skřítkové dorazili na školu v přírodě bez problémů. Již jsme ubytovaní, po první vycházce a těšíme se na další dobrodružství.
Radka Plichtová

Čokoládová tretra letos i s Táborskou

07. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Běhat umí každý, hýbat se nás baví! A tak jsme se rozhodli zúčastnit se běžeckého závodu pro děti do 11 let. Školní kolo jsme zaběhli již začátkem dubna a v červnu jsme se vydali čelit běžcům z různých pražských škol. Byla to pro nás velká zkušenost. Obdrželi jsme svoje startovní čísla, startovali jsme na výstřel, běželi jsme na velkém stadionu ve dráhách, čas nám měřila časomíra. Všichni jsme do běhu dali maximum. Při pádu jsme se zvedli a doběhli do cíle. Kromě běhu jsme měli možnost vyzkoušet si další disciplíny a hry. Na foto z Čokoládové tretry se podívejte zde. Sportu zdar!
Mgr. G. Vlková, PhDr. L. Kotoučková

Třetí oko na konferenci školních parlamentů

05. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Ahoj, ozýváme se znovu ze Třetího oka. Ve čtvrtek 23.5. jsme jeli do základní školy Chýně, kde se konala konference školních parlamentů. Celou tuto akci pořádal parlament Parťáci, který je právě ze školy v Chýni. Sešlo se zde asi dvacet parlamentů. Byli jsme rozděleni do šesti skupin, ve kterých jsme se střídali na různých aktivitách. Nejvíc nás bavila hra tichá pošta, ve které jsme byli poučeni, abychom si důležité informace zapisovali. Dostali jsme tam oběd a podívali jsme se na projekty pořádané právě Parťákama. Nakonec jsme dostali možnost prezentovat náš parlament Třetí oko a projekty v tomto roce. S novou inspirací jsme se vrátili domů.                  
Vaše Třetí oko

5.B na ŠVP

03. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

5.B dorazila v pořádku na Prezidentskou chatu.

Street art a graffiti – Umění zdar!

03. 06. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Pátý oborový den byl zaměřen na street art a graffiti. Celým dnem nás provázel umělec Juraj Ďuriš. Nejdříve nám představil co je graffiti a street art, jak vzniklo a jeho stručnou historii. V podstatě šlo o to, že graffiti je podpis či jakýkoliv nápis a street art jsou ostatní „malby“. Nejdříve se spreje používaly na podpisy writerů a vyznačování území různých gangů. Dnes je grafitti a street art více umělecká záležitost. My jsme si nejdříve ve škole navrhli, co budeme tvořit. Já jsem navrhl takovou sovu. Poté jsme vyrazili na tramvaj do Modřan na legální zeď. Tam jsme dostali krátké instrukce, jak se používá sprej a jakou trysku použít na co. Pak každý začal tvořit podle vlastního návrhu. Navzájem jsme si půjčovali spreje, protože nebylo dostatek odstínů pro každého. Byl to nejlepší oborový den. Už od začátku roku jsem se na něj těšil. Asi si vyzkouším navrhnout a vytvořit ještě něco. Bylo to hrozně skvělé a zajímavé. Škoda, že to nebyly dva dny.
Fotogalerie
Jáchym Tuček, 6.A


-> Archiv aktualit