Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Živá knihovna

09. 04. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Dnes probíhá online Živá knihovna 2021. Vstup do meetu na setkání s hostem najdete v tabulce, do níž jste se přihlašovali, nad jménem hosta. Je třeba se hlásit přes gmail. V případě dotazů a nejasností k dnešní Živé knihovně, kontaktujte prosím marie.brichova@zstaborska.cz či stepan.rocak@zstaborska.cz. Přejeme všem nevšední den plný nových informací.
Tým Živé knihovny

Informace ke střídavé výuce tříd prvního stupně

08. 04. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Ahoj holky a kluci, milí rodiče, seznamte se prosím s organizačními informacemi k návratu dětí 1. stupně do školy a s postupem při testování dětí. (leták pro děti, leták pro rodiče, video o testování, manuál MŠMT)

Současně upozorňujeme na probíhající rekonstrukci Táborské ulice. Informace o náhradní autobusové dopravě a o objízdných trasách naleznete zde. Děkujeme za spolupráci.
PhDr. Bc. František Prokop, ředitel školy

Zapisujte se na Živou knihovnu 2021

07. 04. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče, milí žáci a žákyně, zapisujte se prosím do tohoto formuláře k jednotlivým hostům na Živou knihovnu 2021. Formulář bude odemčen pro 1.-4. třídu ve středu v 19.00 a pro 5.-9. třídu ve čtvrtek od 8.00.
1.-4. třída zapisuje dva hosty, 5.-9. třída tři hosty.
Každá z těchto skupin má ve formuláři svoji záložku (přepínání mezi záložkami uvidíte ve formuláři vlevo dole). Žák se přihlašuje do formuláře zapsáním své mailové adresy (musí být Gmail). Kapacita přednášek je omezená, pokud zde již není volné místo, zvolte si návštěvu u jiného hosta. Pod sloupečkem s vaším jménem je prostor napsat v předstihu otázku pro hosta.
Mgr. Dagmar Kavková

Rozdělení tříd prvního stupně na střídavou výuku

07. 04. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče, milí žáci,
informace k rozdělení tříd prvního stupně na střídavou výuku, k průběhu testování žáků a k organizaci obnovené školní docházky zveřejníme nejpozději ve čtvrtek 8.4.2021 na webových stránkách školy. Informováni budete také prostřednictvím žákovské knížky.
PhDr. Bc. František Prokop, ředitel školy

Živá knihovna 2021

07. 04. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy


Vážení rodiče, milí žáci a žákyně,
v pátek proběhne online konference Živá knihovna 2021. Živá knihovna je on-line akce, kde se žáci setkají s lidmi se zajímavou prací, koníčkem nebo životním osudem a mají možnost si s nimi popovídat.
  • Program bude rozdělen na 1.-4. třídu a 5.-9. třídu. Každé vystoupení trvá 45 minut a součástí je diskuse se žáky. Akce proběhne 9.4. od 8 do 13 hodin.
  • Zapisování na akci proběhne pro 1.-4 třídu přes webové stránky školy ve středu od 19.00. Žáci těchto tříd se budou zapisovat ke dvěma hostům z nabídky.
  • Pro druhý stupeň bude odemčeno zapisování na webových stránkách školy ve čtvrtek od 8.00. Žáci těchto tříd se budou zapisovat ke třem hostům z nabídky.
  • Odkaz na meet, kde se setkají s hostem, najdou v pátek ráno přímo v tabulce Programu, do nějž se zapsali.
Adéla Vykusová a Sofie Vachtlová ze 7.A vás svým plakátem zvou na akci.
Mgr. Dagmar Kavková

Velikonoční vyrábění

06. 04. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Přestože jsme si ani letos nemohli užít vyrábění velikonočních dekorací ve škole, děti ze 4.A doma nezahálely. Různě zdobená vajíčka, pomlázky, stromek zdobený vajíčky, beránky, zajíčky z proutí, mazance nebo velikonoční chléb – to vše najdete v naší fotogalerii.
Mgr. Martina Valentová

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2021/2022

31. 03. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,
zápis do 1. třídy probíhá od 6. do 23. dubna 2021. Všechny informace potřebné k přihlášení Vašeho dítěte na naši školu najdete zde.
Váš zájem o naši školu nás těší.
PhDr. Jitka Svobodová

První ročník soutěže ke Dnu poezie

30. 03. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Tento rok redakce žákovského časopisu CampSite uspořádala první ročník soutěže ke Dnu poezie, zde si můžete přečíst texty, které komise či redakce ocenila jako nejlepší. Redakce má domluvené nahrání těchto a dalších několika oceněných básní od studentů herectví, bohužel nahrávání se komplikuje kvůli současné situaci, ale všichni se na to těšíme.
Mgr. Marie Kazmarová

Podcast zabývající se tématem strachu

29. 03. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Doporučujeme rodičům zajímavý kratší podcast zabývající se tématem strachu nejen u dětí. Podcast najdete ZDE.Dagmar Kavková, metodička prevence, Klára Vožechová, školní psycholožka

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

25. 03. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Rozhodli jsme se po dvou uskutečněných schůzkách nabídnout rodičům budoucích prvňáčků ještě jeden termín online setkání s vedením školy, kde představíme naši školu a zodpovíme dotazy. V přiloženém formuláři se zájemci mohou přihlásit, na zadanou gmailovou adresu pošleme odkaz na online setkání. Těšíme se na Vás
PhDr. Jitka Svobodová

7.A pracuje v Canvě

23. 03. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V rámci občanské výchovy v 7.A jsme se učili pracovat v editoru Canva a vytvořili plakáty propagující různé pomáhající organizace. Nahlédněte do ukázky některých prací a třeba tam naleznete odpověď na své trápení.
Mgr. Dagmar Kavková

Veřejné zasedání našeho žákovského parlamentu

23. 03. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Zveme všechny žáky naší školy na veřejné zasedání našeho žákovského parlamentu. Pamatujete si, jak jste nedávno volili třídní zástupce? Pojďte zjistit, co tam vlastně děláme. Sejdeme se 25.3. v 15:00 na tomto odkaze. Těší se na vás žákovský parlament a paní učitelky Marie Kazmarová a Marie Brichová.


Mgr. Marie Brichová

Zápis do prvních tříd pro školní rok 2021/22

22. 03. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,
na této stránce naleznete všechny potřebné informace k přihlášení Vašeho dítěte k základnímu vzdělávání na FZŠ Táborská. Váš zájem o naši školu nás těší.
PhDr. Jitka Svobodová

Družina je online

22. 03. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Pokud vám chybí družina, spolužáci, paní vychovatelky, máme pro vás odpolední povídání se Zorkou a Renatou. Od pondělí do čtvrtka se můžete připojit na meet, který najdete v záhlaví GC Družina a to vždy od 13:30 do 14:30. Budeme společně debatovat na různá témata, číst krátkou pohádku nebo třeba sdílet nápady na zahnání nudy.
Prvními dvěma meety (22. 3. a 23. 3.) vás provedou společně Zorka s Renatou. Další povídání pak budou v pondělí a středu s Renatou a v úterý a čtvrtek se Zorkou.
Vaše družina

Úprava termínů jednotné přijímací zkoušky

12. 03. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče a žáci 5., 7. a 9. tříd,
v následujícím textu naleznete informace k úpravě termínů jednotné přijímací zkoušky.
Mgr. Monika Hačecká


-> Archiv aktualit