Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Máte už náš školní kalendář? Tak se zapojte do soutěže.

21. 02. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí přátelé naší školy, letošní školní kalendář jsme věnovali připomenutí významných osmičkových událostí z českých dějin. Osvěžte si své školní znalosti v kalendářové hře či se rovnou zapojte do soutěže a pošlete nám na adresu taborska.strasidla@seznam.cz události zobrazené v kalendáriu. A možná to bude i příležitost, jak si doma popovídat o slavné české historii. Kalendář je k vyzvednutí zdarma v kanceláři školy. Přejeme Vám příjemnou zábavu.
Vaše FZŠ Táborská

Únor bílý, svaly sílí

20. 02. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí sběroví přátelé, týdenní prázdninový odpočinek je třeba zakončit pořádnou rozcvičkou. A co je vhodnější než vzít 30 kilo sběru a odnést jej ráno do školy? Zvláště, když zrovna probíhá další kolo celoroční sběrové soutěže. Tak neváhejte a přijďte – těšíme se na vás od úterý 19. do pátku 22. února vždy mezi půl osmou a osmou hodinou ranní na školním dvoře.
Váš sběrový tým

Matematický workshop

19. 02. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Triangl jako starší synonymum pro pravidelný trojúhelník nás provázel v úterý 29. ledna odpoledne. Mohli jsme ho nalézt v modelech nejrůznějších lidských obydlí (jeskyně, chata, domek, panelák i věž), technických objektů (lodička, kosmická loď, zámořský parník) i dalších zajímavých objektů podle vlastní fantazie. Nechyběly ani různé bezejmenné, ale o to víc krásné stavby vycházející z tvaru pravidelného trojúhelníka. Objevil se samozřejmě i pravidelný čtyřstěn (tetraedr), osmistěn (oktaedr) nebo dvacetistěn (ikosaedr). V průběhu odpoledne jsme přivítali téměř 40 dětí – žáků prvního stupně naší školy. Někteří přišli i s některým z rodičů či prarodičů. Někteří si své výtvory odnesli domů, ale většinu výtvorů si můžete prohlédnout ve spodním atriu ještě pár dnů po jarních prázdninách. Děkujeme všem za příjemně prožité odpoledne a věříme, že se uvidíme na dalších matematických workshopech.
Fotogalerie
J. Kloboučková, J. Kotrbatá, L. Kovář

Projektový den v 1.B

08. 02. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Skřítkové o projektovém dnu zakládali vlastní obchůdky. Vymýšleli jejich jména, rozmístění regálů se zbožím a také ceny. Za odměnu jsme si šli ke konkurenci koupit něco dobrého. Naši tvorbu si můžete prohlédnout zde a také v přízemí vedle naší třídy.
Radka Plichtová

Třetí oko nespí

07. 02. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Možná by se mohlo zdát, že se ve Třetím oku nic neděje, ale opak je pravdou. Na setkáních zástupců probíhají živé diskuse o návrzích, jak můžeme vylepšit naši školu i pobyt v ní. Už teď také připravujeme další Tradičně netradiční den, na který se můžete 14.3. těšit. Pokud byste se chtěli již nyní dovědět něco více, nebojte se zeptat svých třídních zástupců. Všem děkujeme za spolupráci.
Vaše Třetí oko

Za Kelty do Národního muzea

07. 02. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Návštěva výstavy „Keltové a jejich svět“, která se koná v nové budově Národního muzea až do konce února, nás inspirovala k nakreslení stromů, ke kterým podle keltského horoskopu - stromoskopu - patříme. Kritériem pro správnou volbu stromu je datum našeho narození. Horoskop nám pak poví, jaké jsou naše kladné a záporné stránky osobnosti. A k jakému stromu patříš ty? Jaká jsou tvoje pozitiva a negativa? Přijď si najít svůj strom do 1. patra před třídu 4.C. Mezi jedenadvaceti stromy jsou některé i méně známé, jako například cypřiš, jilm nebo cedr.
Za 4.C Mgr. Martina Valentová

Prvňáčci se rozloučili se svou asistentkou Karolínou

06. 02. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milá Kájo, děkujeme, že jsi nám pomáhala a že jsi s námi strávila celé první pololetí 1. třídy. Byli bychom rádi, kdybys k nám ještě přijela. Měj se v Itálii dobře a užij si to tam. Přejeme také hodně štěstí a ať jsi pořád usměvavá. Na naše rozloučení se můžeš podívat zde.
Ahoj, píše celá 1.A a 1.B.

Dny otevřených dveří

05. 02. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Srdečně Vás zveme k nám do školy. "Dny otevřených dveří" jsou vyhlášeny na 15. 11. 2018, 5. 2. a 21. 3. 2019 od 9 do 16 hodin. V případě, že Vám termíny nevyhovují, kontaktujte nás na telefonním čísle 241 029 320. Těšíme se na setkání s Vámi.
FZŠ Táborská

I bez sporáku si dokážeme poradit aneb VAŘENÍ V 5.A

04. 02. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V jeden lednový čtvrtek jsme se společně domluvili na tom, že bychom v naší kmenové třídě 5.A připravili studenou kuchyni v rámci předmětu Svět práce. Měli jsme zajímavé nápady jako například cheesecake, sushi, rozpuštěná čokoláda s kousky ovoce, zeleninové saláty, nejrůznější pomazánky, bramborový salát či dokonce hamburgery, které připravovali kluci. Vystačili jsme si přitom jen s rychlovarnou konvicí a mikrovlnou troubou. Všechna jídla vypadala hezky, jen ta naše třída byla jak po výbuchu. Každá skupinka pracovala aktivně a s velkou chutí. Celý den jsme si moc užili!
Fotogalerie
Za 5.A - Sofie Vachtlová, Marianna Pémová a Ela Němcová

Vzpomínky na letošní lyžařský kurz 2. stupně

30. 01. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Letošní lyžařský kurz pro starší žáky je minulostí, vzpomínky však rozhodně zůstanou. V polovině ledna jsme tentokrát vyrazili do krkonošské Rokytnice nad Jizerou, kde jsme byli ubytovaní v rodinném penzionu Anna. Atmosféra, vstřícnost i domácí kuchyně nám vynahradily náročné podmínky pro lyžování a snowboarding. Husté sněžení, velká mlha a náročnost terénu však patří k horám, a tak nám nezbylo, než se s tím poprat. Vystřídali jsme mírnější sjezdovky na Studenově i těžší na Lysé hoře. Přes nepřízeň počasí jsme si výborně zasportovali a i úplní začátečníci se mohou pochlubit, že sjeli nejdelší sjezdovku v ČR. Všem děkuji za spolupráci a příští rok zase na sjezdovanou!
Fotogalerie
Táňa Vítková, Adéla Švaříčková a Jiří Havel

Soutěž Voda v krajině

30. 01. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Celý měsíc leden pracovaly děti ze třídy 4.C na modelech krajiny do soutěže „Voda v krajině“. Ve skupinách jsme vytvořili celkem 5 modelů krajiny a z nich pak třída vybrala jeden, jehož fotografie a popis jsme zaslali na adresu organizátora soutěže. Modely, doplněné zajímavými informacemi, jsou vystavené v prvním mezipatře v budově školy. /viz foto/
Za 4.C Mgr. Martina Valentová

Za kulturou a nákupy do Berlína

28. 01. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Třída 7.B je cestovatelskou třídou. Již v loňském roce jsme navštívili mj. Drážďany a Vídeň. V letošním roce jsme se rozhodli opět navštívit našeho největšího souseda. Naším cílem byl Berlín. Němčinu se učíme již druhým rokem a jak se nejlépe naučit cizí jazyk? Pasivním poslechem, ale i aktivní komunikací. Počasí nám tuto sobotu nepřálo. Přijížděli jsme do mlhavého a deštivého Berlína. Z autobusového nádraží jsme se přesunuli metrem do centra. Naštěstí déšť ustál a my si mohli vychutnat impozantní Braniborskou bránu a majestátně vzhlížející Bundestag. Zajímala nás samozřejmě i historie rozděleného města a podívali jsme se na berlínskou zeď, či zajímavé grafity na East side gallery. Odpoledne začínalo být pochmurněji, proto jsme se u televizního vysílače na Alexander Platz rozhodli prozkoumat místní obchody. Cestou domů jsme si odváželi nejen vynikající zážitky, ale i zajímavé suvenýry. Už moc se těšíme na další akci.
Mgr. Karel Červený

Olympiáda v anglickém jazyce

27. 01. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 I letos měli naši žáci příležitost otestovat své znalosti a dovednosti anglického jazyka ve školním kole jazykové olympiády. Z prvního poslechového kola postoupila do druhého ústního kola dvacítka žáků. Během ústního kola mluvili žáci o vylosovaných tématech a zkusili si role-play (situaci ze života) s naším rodilým mluvčím. Na základě součtu bodů poslechu i mluvení jsme ještě týž den vyhlásili a odměnili první tři místa v obou kategoriích (6. a 7. ročník katergori I.A; 8. a 9. ročník kategorie II.A). Moc děkujeme všem účastníkům, jsme na vás hrdí,  vaše znalosti jsou vynikající! Nyní se těšíme, jak nás Helena Junková a Michal Hrtoň budou reprezentovat na okresním kole, držte jim palce!
Fotogalerie
za tým AJ, Mgr. Barbora Doležalová

Fotografický kroužek

25. 01. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Od 2. pololetí nabízíme nový kroužek – pro všechny, koho baví focení a úprava fotek. Bude se konat ve čtvrtek od 16 do 16,45 hodin, pro žáky od 9 let. Lektorkou kroužku je Diviška Štefflová, cena 1 000,- Kč. Zájemci prosím hlaste se osobně nebo mailem u zástupkyně ředitele PhDr. Jitky Svobodové.

FZŠ Táborská

Lyžaři se vrací do Prahy

25. 01. 2019 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Lyžaři z Pasek nad Jizerou se rozloučili s penzionem a vydali se na cestu do Prahy. Předpokládaný příjezd je v 18 hodin.Jana Kotrbatá, Luděk Kovář


-> Archiv aktualit