Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Předávání vysvědčení

25. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vzhledem prodloužení krizových opatření pro školství bude dne 28. 1. vydáváno vysvědčení pouze žákům 1. a 2. tříd. Ostatní žáci z ročníků, které se momentálně vzdělávají distančně, dostanou vysvědčení až v době, kdy budou školy pro tyto žáky přístupné pro prezenční docházku. Pololetní klasifikaci najdou rodiče v žákovské knížce.
V pátek 29. 1. jsou pololetní prázdniny, distanční výuka tedy neprobíhá.
PhDr. Jitka Svobodová

Les

24. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Ve fotogalerii si můžete prohlédnout krásné modely lesa, které během distanční výuky vyrobily i se slovním popisem děti ze 4.A.

Mgr. Martina Valentová

Informace ohledně přijímacího řízení a přihlášek

21. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče,
uvažujete společně s vaším dítětem o víceletém gymnáziu? Rozhoduje se váš deváťák o budoucím povolání? V následujícím textu jsem pro vás připravila informace ohledně přijímacího řízení a přihlášek.
Mgr. Monika Hačecká, výchovná poradkyně

Ošetřovné

21. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Milí rodiče,
Máte zařízené ošetřovné? Víte na koho se můžete u nás ve škole obrátit? V letáčku najdete další užitečné odkazy.
Marie Brichová, sociální pedagožka

Kalendářový kvíz pro opravdové čtenáře

15. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Ahoj kluci a holky,
školní kalendář pro rok 2021 je na světě. Tentokrát je zaměřen na čtenářství. To se hodí. Na čtení máte nyní spoustu času, a pokud se už doma nudíte, můžete se zapojit do kalendářové soutěže pro celou rodinu. Protože bez pomoci dospělých to tentokrát nepůjde. Více informací naleznete v kalendáři.


Vaše FZŠ Táborská

Webinář pro rodiče

04. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Srdečně zveme všechny rodiče na online webinář pro rodiče VAŠE DÍTĚ JAKO TVŮRCE V DIGITÁLNÍM SVĚTĚ - KONEC PASIVNÍHO KONZUMOVÁNÍ TECHNOLOGIÍ. Nutno se přihlásit zde, přihlašování do 14. ledna. Webinář financován z grantu O2 Chytrá škola.
Mgr. Dagmar Kavková

Začátek školy v novém roce

01. 01. 2021 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Ahoj holky a kluci, milí rodiče,
vzhledem k současné epidemiologické situaci jdou v pondělí 4.1.2021 do školy pouze děti z 1. a 2. tříd. Informace k organizaci výuky, ke stravování a k fungování školní družiny naleznete zde.   
Ostatní žáci se vzdělávají distančně. Týdenní plány s učivem, rozvrh online výuky a manuál pro rodiče naleznete v rychlém odkazu Distanční výuka.
Děti na distanční výuce mají možnost vyzvednout si oběd ve školní jídelně do přinesených nádob (12.00 - 13.30). Je ale třeba si oběd včas přihlásit.
Vaše FZŠ Táborská

Informace o stravování od 4.1.2021

31. 12. 2020 | Školní jídelna > Aktuality

⮚ Stravování cizích strávníků – v klasickém režimu tzn.  11.20 – 12.00 hod.
⮚ Žáci na distanční výuce nutno přihlásit – forma výdeje  pouze do přinesených nádob – 12.00 – 13.30 hod. – vstup – vchod pro cizí strávníky – tzn. stav současný
⮚ Žáci prvních a druhých ročníků – bylo provedeno  přihlášení. Pokud strávník nemá peníze na kontě je nutné  urychleně poslat převodem na č. ú. 47936041/0100 Výdej obědů v klasickém režimu tzn. 12.00 – 13.30 hod.  za daných hygienických podmínek
⮚ Zaměstnanci školy – nutné přihlášení obědů  
J. Uhlíková, vedoucí školní jídelny

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

23. 12. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí přátelé naší školy, přejeme vám klidné a pohodové vánoční svátky, bohatého Ježíška a hodně zdraví a štěstí v roce 2021. Snad budou tentokrát prázdniny kratší než školní rok.


Vaše FZŠ Táborská


P.S. Ve škole se sejdeme v pondělí 4.1.2021. Doma zůstanou třídy 7.ABC a 8.A.

Vánoce ve 3.B

22. 12. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Poslední týden před vánočními prázdninami jsme se ve 3.B činili. Vytáhli jsme zástěry, mísy, vařečky, vykrajovátka, válečky ... a pustili se do míchání, hnětení, pečení a samozřejmě také ochutnávání. Museli jsme se naučit recepty na cukroví, správně navážit ingredience, domluvit se ve skupině, dbát na hygienu a úklid při práci. Výsledkem byly 3 druhy cukroví, 5 různých bramborových salátů a 1 ovocný, nazdobená třída a závěrečná "štědrovečerní večeře". Odměnou bylo mnoho dárků pod stromečkem. Jen se podívejte, jak jsme se měli.  
Hodně radosti v roce 2021 přeje 3.B

Vánoce ve 3.A

19. 12. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Poslední společné dny letošního roku jsme u nás ve třídě strávili v příjemné a přátelské atmosféře. I když neproběhly tradiční adventní trhy, pustili jsme se do výroby vánočních dárků, které jsme si odnesli domů. Zavařovací sklenice jsme proměnili na barevné lucerny a dovnitř jsme umístili svíčky z včelího vosku, které jsme sami umotali. Ježíšek nám do třídy přinesl spoustu společenských her, u kterých jsme si užili hodně zábavy.
Na fotky se můžete podívat zde.
Veselé a šťastné svátky přeje 3.A!

Christmas Cooking

18. 12. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 V rámci předmětu Konverzace v anglickém jazyce jsme s žačkami z 8.A připravily ve školní kuchyňce vosí hnízda (bee hives). Během příprav jsme si rozmýšlely, jak popíšeme jednotlivé ingredience, nádoby i postupy tak, abychom je mohly posléze celé předat naší rodilé mluvčí. K poslechu nám hrály tradiční vánoční písničky v anglickém jazyce a tak nám práce šla i přes prvotní boj s formami pěkně od ruky. Hodinu jsme si užily a přejeme tímto i vám spoustu radosti a zábavy při přípravě tradičních vánočních pochutin!
Mgr. Barbora Chrenková

Letos se rozloučíme už v pátek 18.12.

16. 12. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Ahoj holky a kluci, milí rodiče, na pondělí 21. a úterý 22.12. vyhlásil pan ministr volné dny. Škola, jídelna i družina budou uzavřeny, nebude ani distanční výuka. Ve středu 23.12. pak začínají vánoční prázdniny. Nezapomeňte si v pátek 18.12. odnést své věci ze šatních skříněk domů. Opatření pana ministra naleznete zde.
Vaše FZŠ Táborská

Přání pro Táborskou

14. 12. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Ahoj kluci a holky, milí přátelé naší školy,
v jiném školním roce bychom v těchto dnech slavili výročí založení naší školy. Letos se tradiční Den školy nekonal, neměli jsme vánoční trhy, nezněl bouřlivý potlesk po vystoupení žáků v divadelním sále, ani jsme si společně nezazpívali. Děti ze 3.B ale nezapomněly a připravily úžasné přání pro Táborskou. Děkujeme. Přejeme naší škole vše nejlepší a hlavně hodně zdraví. Ať se společně sejdeme za rok na oslavách jejích 115. narozenin.   
my všichni z Táborské

Online představení organizace Divadelta

13. 12. 2020 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Jelikož současná situace neumožňuje přítomnost mimoškolních lektorů v budově školy, snažíme se z online prostoru vytěžit maximum. 8.12. tak do čtyř tříd (5.A, B, C a 4.B) vstoupili přes webovou kameru herci, aby pro děti odehráli představení ukazující, jak snadno drobné škádlení může přerůst v konflikt s těžkými následky. Děti vytvořily porotu a měly možnost se do představení zapojit svými postřehy a dobrými radami. Slovy žáků 5.A a 5.C:

"8.12. jsme se zúčastnili soudu, jak Milan strčil svoji spolužačku ze schodů. Na začátku jsme ho chtěli odsoudit, ale pak nám řekl bližší informace, a zjistili jsme, že to není tak jednoduché, jak to vypadalo. Ale nakonec jsme mu trest zmírnili. Moc nás to bavilo. 5.A"

"V úterý 8.12. jsme měli projekt o šikaně - kyberšikaně. Lektoři z Divadelty nám přiblížili příběh o klukovi a jeho kamarádce, kterou shodil ze schodů a do příběhu jsme mohli zasahovat i my a být v roli soudců a řešit, co bychom udělali jinak a jak lehce může legrace přejít do šikany.  Programu se zúčastnily všechny 5. třídy a 4.B. Dozvěděli jsme se také, že je nová aplikace NNTB /NeNechToBýt/, kde si anonymně můžete popovídat o šikaně. Program byl zajímavý.
Adéla Vinárková a Hao Xiang Chen, 5.C"

Při zpětné vazbě žáci hodnotili představení jako "originální, napínavé, zábavné, super a zajímavé".
Fotogalerie
Mgr. Dagmar Kavková


-> Archiv aktualit