Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


5.B na Lasergame

22. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

  V úterý 19.6. navštívila naše třída Lasergame a zahráli jsme si tři hry v různě početných týmech. Byl to skvělý adrenalinový zážitek a moc se nám to líbilo.
Mgr. Štěpán Ročák

7.A na Benecku

20. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Zdravíme z krásného horského penzionu Alex. Dorazili jsme bez problémů, vaří nám skvěle a už máme za sebou i první výlet. Plníme úkoly z různých kontinentů a jde nám to skvěle! Děkujeme rodičům za odměny a na viděnou v pátek!
Fotogalerie

1.A v Pohádkové zemi

18. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 4.-8.6.2018 se 1.A vydala do Pohádkové země v Jizerských horách, kde pomáhala zachraňovat pohádky, aby nezanikly. Děti plnily spoustu úkolů, získávaly za každou zachráněnou pohádku kouzelné klíče, které jim nakonec otevřely truhlu s pokladem. Strávili jsme mnoho času venku na loukách i v lese, v Penzionu Lenka se o nás výtečně starali a měli jsme se prostě báječně. Už se těšíme na školu v přírodě příští rok.
Fotogalerie
Mgr. Zuzana Kočková

1.B a 8.A v Českém ráji

18. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Třídy 1.B a 8.A dorazily v pořádku do Českého ráje.

Škola v přírodě v Orlických horách

18. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Třídy 3.A a 3.B se opět po roce vydaly společně na školu v přírodě. Tentokrát jsme strávili skoro celý týden v Orlických horách v obci Jedlová. Stali jsme se indiány, kteří ve svých indiánských kmenech plnili všemožné sportovní, dovednostní, vědomostní a jiné zábavné úkoly. Užili jsme si krásnou horskou přírodu a ačkoli nám počasí vždy nepřálo, vše jsme úspěšně zvládli a máme plné hlavy příjemných zážitků.
Fotogalerie
Veronika Boušková a Luděk Kovář

Výstava o Leonardovi

17. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Ve čtvrtek 14.6.2018 jsme s 1.A vyrazili do Malostranské besedy na výbornou interaktivní výstavu Leonardium. Seznamuje návštěvníky s renesančním umělcem Leonardem Da Vincim. Mohli jsme si pomocí speciálního programu přetvořit Monu Lisu, seznámili se s jeho objevy, vyzkoušeli si několik stavebnic založených na jeho vynálezech a mnoho dalšího. Výstava děti ohromně bavila, vůbec se jim nechtělo pryč a ještě k závěru rozluštily tajný nápis ze svitku, o kterém ani paní průvodkyně netušila, že na výstavě je. Výstava trvá do 30.6. a můžeme ji vřele doporučit.
Fotogalerie.
Mgr. Zuzana Kočková

Rozdělení prvňáčků do tříd pro školní rok 2018/2019

15. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče, informace o rozdělení našich budoucích prvňáčků naleznete ZDE. Z důvodu ochrany osobních údajů je soubor chráněn heslem, které jste se dozvěděli na společném červnovém setkání.

Informace pro rodiče najdete zde a formuláře k družině najdete zde.

Přejeme všem příjemné prázdniny a 3. září se už moc těšíme u nás na viděnou!
FZŠ Táborská

Čtení prvňáčků s deváťáky

13. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Uběhl rok a opět nastala doba, kdy se již tradičně ke společnému čtení scházejí prvňáčci s deváťáky. Prvňáčci si přinesli vlastní knížku nebo si ji vypůjčili v knihovně. Nejprve se deváťáci s prvňáčky rozdělili do dvojic (popřípadě trojic) a hurá do čtení! Nejdříve četli prvňáčci a poté převyprávěli děj. Pak četli deváťáci a prvňáčci úryvek opět převyprávěli. Takto čtení probíhalo dvacet minut. Po těchto dvaceti minutách dostali prvňáčci pracovní list, do kterého napsali název knížky, co se jim nejvíce líbilo, co se jim nelíbilo a jak jim čtení šlo. Tento pracovní list byl završen prostorem na ilustraci k dané knížce. Po skončení hodiny se prvňáčci odebrali do své třídy. Následující hodinu přišla druhá třída prvňáčků a šli jsme opět číst. Společné setkání bylo velmi příjemné, líbilo se jak malým, tak velkým. Fotografie z akce naleznete zde.
Lada Lanštiaková 9. A a PhDr. Jitka Svobodová

2.A a 2.B si užívá školu v přírodě

11. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Hlásíme, že jsme v pořádku dorazili na místo určení. Už jsme dávno po obědě a těšíme se na první prozkoumávání okolí!


účastníci zájezdu z 2.A a 2.B

Třídy 3.A, 3.B a 5.B dorazily v pořádku

10. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Třídy 3.A, 3.B a 5.B dorazily do Orlických hor na školu v přírodě bez problémů. Už jsme i po obědě a užíváme si krásné, slunečné, horské počasí.
Veronika Boušková, Luděk Kovář a Štěpán Ročák

Konec dobrý, všechno plné sběru

08. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí sběroví přátelé,
poslední sběrový týden tohoto školního roku skončil radostně, protože jsme opět naplnili dva sběrové kontejnery. Tentokrát to bylo více než 6 tun starého papíru, který proměníme ve větší nebo menší kousek klece na kola a koloběžky. Děkuji Vám všem za celoroční sběrovou věrnost, s níž jste ráno běhali do školy obtíženi sběrem, děkuji i členům sběrového týmu za nasazení, se kterým zvládali ranní sběrové rozcvičky u kontejneru – v horku, v zimě, za sněhu i deště.
Výsledky tohoto sběrového týdne naleznete zde, na vyhlášení vítěze celoroční soutěže si ještě počkáme.
Vaše FZŠ Táborská

Třídní schůzky

05. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Ve středu 6. 6. 2018 se konají třídní schůzky (kromě 4.B, 1.A):
2. stupeň – od 18 hodin,
3. – 5. třída – od 17 hodin,
1. a 2. třída – od 16,30 hodin.
Těšíme se na Vás. FZŠ Táborská

5.A v České televizi

05. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Návštěva budovy zpravodajství České televize byla víc než zajímavá. Náš průvodce p.Kopecký nás zavedl do studia, odkud se vysílají zprávy a počasí. Navštívili jsme i místnost režiséra a dozvěděli se, kolik lidí a jaké profese zpravodajství připravují. Víte, že hlasatelé počasí stojí před zelenou stěnou a mapu republiky a různé jiné obrázky a ikony vidíme jen my diváci? Po exkurzi jsme ještě navštívili výstavu Česká televize dětem a ve zbytku dopoledne jsme si užívali krásného počasí v parku na Kavčích horách. Viz. fotogalerie.
tř.uč. PhDr. L.Kotoučková

Páťáci plavou

05. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Páté třídy mají letos plavecký výcvik v paláci YMCA. Plaveme 1,5 hodiny a celý výcvik se skládá z 10 lekcí. Pilujeme techniky plaveckých stylů, skoků i vytrvalost. Čas zbývá i na různé hry. Více ve fotogalerii.
PhDr. L. Kotoučková

Poslední sběrový týden aneb vyměň starý papír za klec na kola a koloběžky

04. 06. 2018 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí přátelé sběrové soutěže i přátelé kol a koloběžek,
před námi je poslední sběrový týden, který rozhodne o vítězi naší celoroční soutěže. Kromě podpory své třídy však můžete tentokrát pomoci i jinak. Protože již nutně potřebujeme klec na ukládání kol a koloběžek, použijeme peníze získané v tomto sběrovém týdnu na její pořízení.
Starý papír můžete přinést nebo přivézt od úterý 5. do pátku 8. června vždy mezi půl osmou a osmou hodinou ranní na školní dvůr. Nebo také ve čtvrtek 7.6. mezi 15. a 16. hodinou odpolední.
Tak jedééém …
Váš sběrový tým


-> Archiv aktualit