Nejnovějších 15 aktualit (jsou také na úvodní stránce):


Den školy 6.12.2022

05. 12. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Program Dne školy si můžete prohlédnout zde.

Jídlo na přání

04. 12. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení strávníci,
byla vyhodnocena anketa Jídlo na přání. Vyhodnocení ankety je též na nástěnce v prostorách školní jídelny. S plněním vašich přání začínáme hned první týden lednový.
Vaše školní jídelna!

Matematický workshop Cesta do VESMÍRU

04. 12. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Na konci listopadu jsme se společně vypravili do vesmíru. Děti vyrobily různé rakety z hrášku a párátek a objevily zajímavá souhvězdí na geoboardech. Výsledky práce jsou k vidění na výstavce ve škole a také ve fotogalerii. Protože potřebujeme uvolnit prostory pro vánoční trhy, budeme rádi, když si děti opatrně odnesou vesmírné dopravní prostředky domů. Možnost bude i během Dne školy.
Fotogalerie
matematický tým

Vánoční muzikobraní

02. 12. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Předvánoční projektový den jsme zahájili ve školním divadelním sále hudebním programem. Zazpívali jsme si vánoční koledy, poznávali sluchem různé hudební nástroje, některé byly hodně netradiční. Ve třídě jsme pak zbytek dopoledne vyráběli vánoční výzdobu a dárečky.
Za 1.A Mgr. Martina Valentová

Jídelní lístky

01. 12. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení strávníci,
omlouvám se,  že www stránky školní jídelny neposkytují informace ohledně nabídky jídelních lístků, jedná se o opravu serveru.
Děkujeme za pochopení vaše školní jídelna.

Žáci naší školy na Festiválu francouzského filmu

01. 12. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

V úterý 29. listopadu, skupina žáků 7., 8. a 9. ročníků se zúčastnila 25. ročníku Festivalu francouzského filmu.  V prostorách Francouzského institutu v Praze se naši kluci a holky mohli těšit na:
- komentovanou návštěvu mediatéky Francouzského Institutu
- prohlídku obrazů v galerii Galerie 35
- premiéru animovaného filmu Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo
- zaslouženou pauzu v kavárně Café 35
Výběr fotografie z akce jsou k nahlédnutí zde.
Pedagogický doprovod skupiny: Mgr. Elie Lusaku a Ing. Hana Tarabová

Chcete na záchod zákaz vstupu, noviny, květiny, Krtečka nebo Ježíše?

30. 11. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Žákovský parlament a učitelky Výtvarné výchovy vyhlásili soutěž o nejlepší návrh na záchodové dveře na záchodech ve třetím patře. Sešlo se nám mnoho návrhů, které paní učitelky probraly a vy teď můžete hlasovat, které z návrhů se vám líbí a chcete na ně koukat, když budete sedět na záchodě. Pojďte tedy hlasovat, které návrhy na záchodové dveře se Vám líbí. Pro hlasování je potřeba použít školní účet.
Váš Žákovský parlament

Odhlášení oběda v době nemoci žáka - opětovné upozornění

29. 11. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení rodiče,
při případném onemocnění strávníka je nutné odhlásit objednané obědy. Obědy je možné odhlásit na našich www stránkách nebo elektronicky, případně ... celý článek.
Děkuji za pochopení.
V Praze dne 23.11.2022 Jitka Uhlíková , vedoucí ŠJ

Anketa - oblíbené jídlo

29. 11. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Vážení strávníci,
školní jídelna vyhlašuje pro své strávníky anketu, ve které si mohou strávníci napsat o své oblíbené jídlo. Nastal čas přání a jejich plnění, čas vánoční je tady. Anketa již začala a bude celý tento týden tj. 28.11 – 2.12. - více informací.
Vaše školní jídelna a celý její kolektiv.

Přijelo za námi divadlo

28. 11. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Hry, písničky a spousty zábavy čekaly v pátek na letošní prvňáčky v divadelním sále školy, kam za nimi přijeli herci  divadla Pod Kloboukem. Tučňák Čutný a lední medvěd Brumla nás provázeli příběhem o velkém kamarádství. Představení jsme si všichni moc užili.
Za 1. A a 1. B Mgr. Valentová Martina

Charitativní bazar knih

25. 11. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Shrnutí kulatého stolu s panem ředitelem

25. 11. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Ahoj holky! Ahoj kluci!
V poslední době se toho v Žákovském parlamentu stalo vcelku hodně a konečně se většina projektů dostala do fáze, kdy vám je můžeme alespoň trochu poodhalit. Tak pojďme na to!
Nejdůležitějším bodem je jistě kulatý stůl s panem ředitelem, který se konal v úterý 18. října.
Souhrn ze zasedání si přečtete zde.
Váš Žákovský parlament

Den školy

22. 11. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

  Vážení rodiče a přátelé FZŠ Táborská, srdečně Vás zveme na Den školy, který se u příležitosti 116. výročí založení naší školy uskuteční v úterý 6. prosince. Kromě tradičních Vánočních trhů se můžete těšit na mnohá hudební, taneční i divadelní vystoupení, která uvidíte nejen v sále, ale i v různých třídách. S konkrétním programem Vás seznámíme v nejbližší době. Těšíme se na Vás.
FZŠ Táborská – Vaše škola s tradicí

Cesta do VESMÍRU

21. 11. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

 Milí žáci,
zveme vás na matematický workshop Cesta do VESMÍRU. Uskuteční se ve středu 23.11. od 14:00 do 16:00 hodin. Zájemce vyzvedneme v družině. Kdo má nějaké kroužky, může se zúčastnit třeba jen chvíli a vyzkoušet si některou z aktivit nebo se přidat později.
Těšíme se na viděnou
matematický tým

Ukryto pod svícnem

09. 11. 2022 | O škole > Aktuality > Aktuální zprávy

Během posledních let se rozšířila nabídka alternativních nikotinových produktů, jejichž výrobci a prodejci se snaží nalákat k užívání nejmladší dětské klienty. Již v loňském roce jsme se v šestých a sedmých třídách věnovali podrobněji tomuto tématu v rámci prevence. Dnes proběhl ve všech třídách devátého ročníku a v 7.B program Státního zdravotního ústavu věnovaný rizikům alternativních nikotinových produktů (vapky, sáčky, vodní dýmka, snuss apod.). Fotografie přikládáme. Ve videu v odkazu si můžete vyzkoušet, zda byste byli jako rodiče schopni identifikovat nikotinový produkt volně položený na psacím stole v dětském pokoji. Pokud by vás k tématu zajímalo více, doporučuji toto video. Legislativní regulace prodeje nikotinových sáčků dětem a mladistvým bohužel stále v České republice neexistuje.
Mgr. Dagmar Kavková, metodička prevence


-> Archiv aktualit