Výroční zpráva ředitele školy

čtětě... ZDE

Historie:

- 1. února 1992 - 31. LEDNA 2007: 15 LET NA TÁBORSKÉ
- ZŠ Táborská a ředitel školy v televizi - Školská reforma v televizi a na ZŠ Táborská
- Aktualita z LIDOVÝCH NOVIN: Výsledky ankety OSOBNOSTI ROKU 2003
- Závěry periodické hodnocení ředitele školy z dubna 2004
- Proč by se měli učitelé naučit jinak přemýšlet o své prácí (2005)
- Projekt KOORDINÁTOR a akreditované kurzy na pomoc tvorbě školních vzdělávacích programů (2006)

1. února 1992 - 31. LEDNA 2007: 15 LET NA TÁBORSKÉ

Za patnáct let mého ředitelování se ZŠ Táborská proměnila ve školu, která se stala známou a vyhledávanou. Jako jedna z prvních v České republice má ZŠ Táborská školní vzdělávací program. Postupně se zrealizovaly rekonstrukce a dostavby v celkové výši nejméně 47 mil. Kč. Po patnácti letech jsem se rozhodl pro změnu ve své profesní kariéře. Chci poděkovat všem, kteří mě jako řediteli školy i škole na Táborské ulici pomohli. Rád děkuji všem přátelům, kolegům, rodičům, žákům školy, sponzorům a podporovatelům i politikům a úředníkům radnice Prahy 4 a pražského magistrátu.  Poděkování také všem spolupracovníkům a přátelům odborníkům z O.s. Kritické myšlení, Učitelských listů, O.s. PAU, O.s. NEMES, O.s. ARCUS Praha 4, pedagogické a přírodovědecké fakulty, VÚP Praha, MŠMT ČR, O.s. Odyssea, O.s. Gemini, O.s. Tereza, SZÚ Praha, Učitelských novin, Moderního vyučování, O.s. AISIS, SKIK, nakladatelství Dr. Josef Raabe, nakladateství Fraus, AŘZŠ, České televize, ...

Bez Vás všech, by Táborská nebyla Táborskou.

Všem děkuji a těším se na další spolupráci nejen při transformaci českého školství.
Děkuji za Vaše přátelství.

Opravdu všem, zejména všem na Táborské držím palce.

Ing. Bc. Vít Beran
- e-mail: vit.beran@tiscali.cz, mobil: 602834255, http://members.chello.cz/vitek/

Výroční zprávy ředitele školy

V souladu se zákonem č. 561/2004 Sb. předkládám výroční zprávu zpracovanou podle podkladů předaných Odborem školství Magistrátního úřadu hlavního města Prahy. Vzhledem k tomu, že všechny výroční zprávy mají být zpracovány jednotně v rámci celé Prahy, dodržel jsem požadovanou osnovu a tu doplnil.

Ing. Vít Beran

Výroční zpráva za školní rok 2005/2006 k prostudování (Adobe Acrobat, 273Kb).
Výroční zpráva za školní rok 2004/2005 k prostudování (Microsoft Word, 356Kb).
Výroční zpráva za školní rok 2003/2004 k prostudování (Microsoft Word, 480Kb).
Výroční zpráva za školní rok 2002/2003 k prostudování (Microsoft Word, 522Kb).
Výroční zpráva za školní rok 2001/2002 k prostudování (Microsoft Word, 504Kb).

Podívejte se na záznam pořadu "Rodina & škola - Jak učit a vychovávat, aby to nebolelo" - vysílaného 17. října 2006 od 16,30 hodin na ČT2
Co chtějí rodiče od školy? A co jejich děti? Dokážeme přesně formulovat, co nám na současné škole vadí a co se nám líbí? Začal poslední školní rok postaru. Od příštích let se čeká revoluce na školách, bude se na nich učit moderněji. Proberme si spolu s lidmi, schopnými přemýšlet a slovně formulovat, některé aspekty této revoluce. Využijme i názorů jejich dětí a podstupme s nimi jakýsi rodičovsko-žákovský happening. Představy rodičů se však mohou lišit od přání jejich dětí. Proto jsme si dnes pozvali do diskuse nejen rodiče z řad herců, ale i jejich ratolesti a rovněž zástupce školy, ředitele ZŠ Táborská v Praze. Svatopluk Schuller se synem Ondřejem přivítají hosty: Ester Janečková, druhák Kryštof a prvňáček Cyril; Martina Venigerová, 6letý Viktor; Vít Beran, ředitel FZŠ Táborská, Praha 4.

Podívejte se na záznam pořadu "POSLEDNÍ ZVONĚNÍ?" vysílaného 12. září 2006 od 20,00 hodin na ČT2 Situační dokument Markéty Ekrt Válkové mapuje proměny, kterými právě nyní prochází české školství. Film sleduje vznik školních vzdělávacích programů pro jednotlivé školy a průběh právě probíhající "Rámcové reformy". Autentické situace ze školního prostředí jsou nápaditě spojovány s archivními záběry, takže máme možnost sledovat cestu českých pedagogů od didaktické strnulosti ke kreativnějším metodám. V dokumentu zaznívá škála názorů na učení a školství - z úst ředitelů škol, učitelů, dětí, politiků ale i psychologa.

Aktualita z LIDOVÝCH NOVIN:

Výsledky ankety OSOBNOSTI ROKU 2003 -

S blížícím se koncem roku se v médiích vynořuje řada anket. Vévodí jim však většinou celebrity či politici. Lidové noviny proto daly prostor i lidem, kteří mezi celebrity či politiky nepatří a zůstávají v pozadí.
Výsledky ankety:
Občan roku
Lékař roku
Žena roku
Kulturní osobnost roku
Učitel roku
Vědec roku

Učitel roku

Vít Beran - 2. místo - 430 hlasů - Ředitel ZŠ Táborská, Praha 4
Děkuji všem, kteří mi dali svůj hlas.

Závěry periodické hodnocení ředitele školy z dubna 2004

Jmenován do funkce ředitele školy jsem byl od 1.2.1992. Od té doby, tak, jak se měnily normy jsem již třikrát prošel periodickým hodnocením práce ředitele školy. Zřizovatel, Ú MČ Praha 4 v dubnu 2004 provedl ve škole kontrolu. Závěry periodického hodnocení - Microsoft Word, 27 kB - klikněte ZDE.

Proč by se měli učitelé naučit jinak přemýšlet o své práci

Březnový článek v MODERNÍM VYUČOVÁNÍ (2005) přinesl rozhovor s Vítem Beranem, ředitelem ZŠ Táborská v Praze 4. MODERNÍ VYUČOVÁNÍ se zajímalo nejen o jeho zkušenosti s tvorbou školního vzdělávacího programu, ale i o to, jak reagují na kurikulární reformu pedagogové z jiných škol, se kterými se setkává při své lektorské činnosti. Celý článek - klikněte ZDE.

ZŠ Táborská je od roku 2001 pilotní školou VÚP a MŠMT ČR, na které ověřují školní vzdělávací programy v Rámci projektů Pilot 1 a Pilot Z. Učitelé ZŠ Táborská se nejen aktivně tvoří a ověřují vlastní kurikulární dokument, ale současně publikují i lektorují. Ředitel školy, Ing. Vít Beran patří do týmů lektorů národního projektu Koordinátor  - školitelů první skupiny lektorů i tzv. akcí na zakázku. Je školitelem projektu a současně jedním lektorů akreditovaných kurzů ZŠ Táborská.