ZŠ Táborská v televizi

Rodina & škola - Jak učit a vychovávat, aby to nebolelo - Poslední zvonění? - Prvňáčci půjdou poprvé do školy

Podívejte se na záznam pořadu "Rodina & škola - Jak učit a vychovávat, aby to nebolelo" - vysílaného 17. října 2006 od 16,30 hodin na ČT2
Co chtějí rodiče od školy? A co jejich děti? Dokážeme přesně formulovat, co nám na současné škole vadí a co se nám líbí? Začal poslední školní rok postaru. Od příštích let se čeká revoluce na školách, bude se na nich učit moderněji. Proberme si spolu s lidmi, schopnými přemýšlet a slovně formulovat, některé aspekty této revoluce. Využijme i názorů jejich dětí a podstupme s nimi jakýsi rodičovsko-žákovský happening. Představy rodičů se však mohou lišit od přání jejich dětí. Proto jsme si dnes pozvali do diskuse nejen rodiče z řad herců, ale i jejich ratolesti a rovněž zástupce školy, ředitele ZŠ Táborská v Praze. Svatopluk Schuller se synem Ondřejem přivítají hosty: Ester Janečková, druhák Kryštof a prvňáček Cyril; Martina Venigerová, 6letý Viktor; Vít Beran, ředitel FZŠ Táborská, Praha 4.

Podívejte se na záznam pořadu "POSLEDNÍ ZVONĚNÍ?" vysílaného 12. září 2006 od 20,00 hodin na ČT2 Situační dokument Markéty Ekrt Válkové mapuje proměny, kterými právě nyní prochází české školství. Film sleduje vznik školních vzdělávacích programů pro jednotlivé školy a průběh právě probíhající "Rámcové reformy". Autentické situace ze školního prostředí jsou nápaditě spojovány s archivními záběry, takže máme možnost sledovat cestu českých pedagogů od didaktické strnulosti ke kreativnějším metodám. V dokumentu zaznívá škála názorů na učení a školství - z úst ředitelů škol, učitelů, dětí, politiků ale i psychologa.

Prvňáčci půjdou poprvé do školy - Události - 2. září 2006 od 19.15 hodin - ČT1
Velká očekávání, někdy ale i napětí a stres. To podle psychologů čeká v pondělí na 93 tisíc nových prvňáků. Vstup dětí do škola komentoval pan učitel Mgr. Roman Kučera a záběry ze školy.