Žákovský diář a žákovská knížka - ediční činnost školy

První žákovský diář jsme navrhli a SEVT jako výsledek spolupráce PAU a ZŠ Táborská vydal v roce 2003. Opakovaně byl vydán i pro školní rok 2004/2005. Žákovský plánovací kalendář je určený především žákům od 9 do 15 let. Studenti si zde mohou zaznamenávat úkoly, cíle a předsevzetí a zároveň kontrolovat, jak se jim daří jich dosáhnout. Diář obsahuje i množství praktických pomůcek, např. tabulku periodické soustavy prvků, kalendář s rozpisem prázdnin a další zajímavosti. Je vynikajícím pomocníkem ve výchově k samostatnosti.

V ediční činnosti pokračujeme a hledáme spolupracovníky a partnery:

Očekávané výstupy předmětů, jejich sebehodnocení a hodnocení učitele již nenaleznete v žákovských knížkách, ale v předmětových portfoliích. S kritérii sledovaných cílů klíčových kompetencí pracují žáci a jejich kantoři v nových žákovských knížkách. Prohlédněte si titul žákovské knížky i její obsah.

Žáci prvních až třetích tříd pracují s týdenními plány. Tyto plány si zakládají do hodnotícího portfolia. Na týdenní plánování navazuje od čtvrté třídy práce s diáři. Žákovské knížky i diáře si již tiskneme několik let. Pro další školní roky hledáme partnery z dalších škol. Přidejte se k naší ediční činnosti. Větší náklad = nižší cena. Nahlédněte i na titulní strany diáře a prolistujte i jeho obsah.

Na Vaše připomínky, návrhy a zájem o spolupráci čekáme. Kontaktujte: vit.beran@zstaborska.cz.

Prohlédněte si ukázky dalších diářů a ŽK minulých školních let

Žákovské knížky pro školní rok 2004/2005. Prohlédněte si některé jejich stránky: titul - učení pro život - oborové - předmětové výstupy
Vyhodnocujeme práci se žákovskými knížkami: Jak dopadla SWOT analýza 19.11.2004? Více informací ZDE
Vytvořili jsme si jak žákovské knížky tak i žákovské diáře.
Žákovský diář a žákovské knížky pro školní rok 2005/2006.
Na práci s týdenními plány navazují od čtvrtého ročníku žákovské diáře - k prohlédnutí ve formátu .pdf ZDE.
K práci s žákovskou knížkou nerozlučně patří práce s předmětovými portfolii.
Jak vypadají žákovské knížky pro školní rok 2005/2006 - k prohlédnutí ve formátu .pdf
- 4. a 5. ročník ZDE;
- 6. a 9. ročník ZDE.

Ing. Vít Beran - FZŠ Táborská © srpen 2004, srpen 2005, srpen 2006

Takto vypadala titulní stránka diáře pro školní rok 2004/2005 - SEVT 2004.