Vít Beran, Helena Suchánková, Pavlína Jičínská a Petra Křížová

Učíme se cizím jazykům

Paní učitelka Mgr. Helena Suchánková organizátorka pravidelných recipročních návštěv učitelů i žáků německých partnerských škol.

Spolupráce s Německem:

Německo (Dolní Sasko)

Konrad-Adenauer-Schule
Mellendorf

Am Langen Felde 25
30900 Wedemark
Tel.: 05130-5389
Fax.: 05130-925455
e-mail: mail@KAS-Mellendorf.de
Německo (Sasko)

Ganztagsschule Sekundarschule Friedrichstadt
Wittenberg

Sekundarschule Friedrichstadt
Sandstraße 4
06886 Lutherstadt Wittenberg
Tel./Fax 03491 881022
e-mail: gts_friedrichstadt@t-online.de

Německo - školy kde máme přátele - reciproční spolupráce ukončena

Schule Godshorn - Langenhagen

Volksschule Arnbruck

Pravidelně jsou organizovány reciproční návštěvy učitelů i žáků do partnerských škol v Německu.
Výbornou spolupráce se školou Langenhagenu - Godshornu po reorganizaci školy byla ukončena. Spolupráce však pokračuje dále! Nový partnerem v Dolním Sasku je škola v Melendorfu. V květnu a červnu 2003 se uskutečnil i první reciproční výměnný pobyt dětí a učitelů z naší školy s dětmi z Wittenbergské základní školy

Projekt jazykového vzdělávání podpořený z prostředků ESF a MHMP

Nositel projektu
ZŠ BENITA JUARÉZE
„Zvýšení jazykových kompetencí žáků a pedagogů a zlepšení metodických znalostí kvalifikovaných pedagogických pracovníků“ - od roku 2006 Koordinátoři projektu na ZŠ Táborská:
Mgr. Petra Křížová
- projekt podporuje rozvoj jazykového vyučování na základní škole Více o projektu
- klikni

Anglický jazyk a německý jazyk pro všechny ročníky.
Jednu hodinu týdně v prvním a druhém ročníku, od třetí třídy tři hodiny týdně a od šesté třídy si žáci mohou vybrat druhý cizí jazyk nebo si prohloubit své znalosti prvního cizího jazyka. Součástí projektu jehož nositelem je ZŠ Benita Juareze je mimo jiné i působení rodilých mluvčích - učitelů na každé z partnerských škol. Více o projektu - klikni ZDE

Škola se zapojila do dotváření a ověřování alternativních trendů ve výchově a vzdělávání a v rámci panevropského programu Sokrates. Díky zapojení v projektu, navázala spolupráci se školami v Anglii, Itálii, Finsku, Slovinsku, USA, Belgii, Dánsku a Holandsku. Od roku 1992 spolupracuje se školami v  Dolním Sasku. Od jara 2006 jsou odstartovány další projekty.

Projekty podporované agenturou SOCRATES - projekty COMENIUS 1

COMENIUS 1

Koordinátoři projektu
„There we come from-where do we go to?“ – Irsko, Polsko, Česko

- Projektu se rodí nové stránky - http://www.comenius1.eu/index.html

Mgr. Petra Křížová
„EDE-Ergebnisse durch Erlebnisse“– Německo, Rakousko, Česko Mgr. Pavlína Jičínská
Mgr. Helena Suchánková
Mgr. Tereza Besedová
Mgr. Roman Kučera

Pobyty žáků a učitelů v zahraničí byly podpořeny z grantů:
- Robert Bosch Stiftung - Nadace Roberta Bosche;
- NROS;
- Magistrátu hlavního města Prahy;
- Ú MČ Praha 4;
- Socrates - COMENIUS další informace - klikni ZDE.
Partner školy při organizování kontaktů se zahraničními školami je OS ARCUS Praha.
D ě k u j e m e.