KOMUNITNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

VYZÝVÁME na veřejnou diskusi

Vážení rodiče našich žáků, přátelé školy, současní i bývalí žáci, občané Nuslí, zveme Vás na veřejnou diskusi. Pomozte nám vytvořit nabídku programů pro děti, jejich rodiče a prarodiče a vůbec pro všechny, kdo žijí v okolí naší školy. Chtěli bychom reagovat na Vaše náměty a potřeby, chceme znát názor veřejnosti na aktivity naší školy. Řekněte nám, jak Vám můžeme pomoci trávit volný čas. Těšíme se na setkání 15. března 2004 v 17 hodin v Dětském klubu ARCUS naší školy.

Přijďte k nám využít svůj volný čas

Máte zájem o dění v lokalitě, kde žijete?
Máte zájem realizovat v naší škole zajímavou aktivitu pro děti či dospělé?
Chcete svými nápady přispět k realizaci zajímavých akcí?
Chybí Vám nabídka možností, jak se vzdělávat?

Za tímto účelem byla svolána na 15. března 2004 na ZŠ Táborská v Nuslích místní veřejná diskuse. Sešli jsme se v příjemném prostředí dětského klubu ARCUS, kde zástupci Nové školy, o.p.s., vedení školy, učitelé, rodiče a žáci ze školního parlamentu za účasti zástupkyně starosty Dr. Heleny M. Tarkó diskutovali o tom, co může komunitní otevřená škola nabídnout. Diskuse se vedla v duchu, co od „své“ školy mohou očekávat nejen ti, kteří školu pravidelně navštěvují, ale i ti, kteří bydlí v regionu a do školy by mohli přijít zajímavě vyplnit svůj volný čas. Projekt komunitního vzdělávání byl podpořen Novou školou, o.p.s. z projektu Varianty.

Co již dnes můžete ve vznikajícím komunitním centru školy očekávat?
- kroužky, které jsou pevnou nabídkou Centra volného času ARCUS
- denně přístupný Dětský klub ARCUS, knihovnu školy, učebnu výpočetní techniky a školní hřiště;
- prostory školy pro setkávání dětí a rodičů, zájmových skupin – školní divadlo, ateliéry, víkendové tělocvičny, učebny a další.

Přijďte s Vašimi nápady i nabídkami, ale i požadavky, co pro Vás můžeme udělat. Informace Vám rádi poskytneme: Mgr. Jitka Kopáčová, zástupce ředitele školy pro mimoškolní činnost – tel.: 241029328, e-mail: jitka.kopacova@zstaborska.cz a Ing. Vít Beran, ředitel školy – tel.: 241029321, 602834255, e-mail: vit.beran@zstaborska.cz a na http://www.zstaborska.cz.

Pavel Suchan, rodič žáka ZŠ Táborská

Fotografie ze setkání 15. března 2004

Dr. H.M.Tarkó, zástupkyně starosty Ú MČ Praha 4 Koordinátoři projektu Vladislav Vik, Veronika Novotná z Nové školy, o.p.s.

Účastníci diskuse Pavel Suchan

Foto: Vít Beran