Klokan rudý, jako každý klokan, nosí ve svém vaku mláďata.Nejsilnější částí jeho těla jsou zadní nohy a také má silný ocas, který mu slouží jako opora a spolu s oběma zadníma nohama tvoří jakousi třínožku. Při běhu se klokan ocasem země nedotýká. Větší samci dokáží skákat až desetimetrové skoky. I rychlý kůň klokana těžko dohoní. Octne-li se stádo v nesnázích, kryjí starší samci ústup samic a mláďat, postaví se zády ke stromu nebo ke skalisku, aby nebyli napadeni zezadu a dorážející nepřátele odhánějí údery zadních nohou. Klokan rudý dostal jméno podle toho, že má krk a prsa zbarvena rudou barvou, tato barva není barva chlupů, nýbrž pochází od barviva, které vylučují zvláštní žlázy. Je to velice roztomilé zvířátko.



Je to kočkovitá šelma. Živí se masem, silný a zdraví tygr spořádá na posezení až 30kg potravy.Po té si lehne někde u vody a až 3 dny nejí jen tráví. Jeho vlast je v Indii.(od Himalájí až po mys Komorin.) V dospělosti váží až 300 kg mláďata jen 2 kg, je dlouhý 240 cm. Dožívá se průměrně 20 let. (Má) Rodí dvě, čtyři až šest
mláďat, délka březosti 105-109 dní. O tygrovi můžeme nesměle říci že v přírodě nemá nepřátel. Ohrožuje ho jedině člověk s dokonalými zbraněmi. Jedinou vyjímkou je malá indická psovitá šelma kolsoun. Tygr se obyčejně člověku vyhýbá, ale když je poraněn nebo podrážděn, bez rozvahy zaútočí i na větší počet bojovníků. Kolsoun je asi 50 cm vysoké a 1 metr dlouhé zvíře, které loví ve smečkách. Poměrně slabí kolsouni dokáží tygra zdolat tím, že při štvanici z tygra strhávají kusy svaloviny, až ztrátám krve podlehne.Stává se to zřídka. Z tak zvaných lidožroutů má tygr nejhorší pověst jedna tygřice měla na svědomí 434 lidí. Tygr na rozdíl od lva má rád vodu a rád plave.To vysvětluje, že byl spatřen na ostrově který byl obklopen vodou.


Napsala : Lucka Reisnerová, 5.A