ZŠ Táborská chystá oslavy 100. výročí otevření školy

Zapojte se do příprav oslav nebo se jen zaregistrujte - 100 let FZŠ Táborská - registrační portál. Děkujeme za vyplnění.
Dopis pro ty, kteří chtějí podpořit 100LETÉ narozeniny spoluprací či darem - klikněte ZDE

První prosincový týden bude ve Škole v Táborské patřit oslavám. Sto roků sem směřovaly a směřují každé ráno kroky tisíců žáků a stovek učitelů i dalších zaměstnanců a přátel školy.

Rádi přivítáme všechny, kteří kus života spojili s naší školou, jimž zůstala uložena nezapomenutelně v srdcích.

Škola se za svoji existenci vyvíjela a měnila. Určitě se najde spousta těch, kteří se do ní přijdou po letech znovu rádi podívat a prohlédnout si vše, co zůstalo „na svém místě“, prolistují dobové kroniky, projdou si zrekonstruovanou budovu, aby objevili prostory, které jsou nové a cestou očima pohladí svoji „školní škamnu“. Setkají se i s žáky, učiteli a zaměstnanci dnešní školy. Oslavy vyvrcholí 6. prosince 2006.

Celý školní rok nás budou stoleté narozeniny provázet. Školní dění však nevyplňují jen oslavy a významné akce. Školní život provází nenápadná systematická práce kantora, zájem žáka i jeho rodiče. Proto v průběhu školního roku Vás budeme upozorňovat na hezké školní akce, které provází žáky naší školy po celý školní rok. Když budete chtít, snadno zjistíte, že 10 x 10 = 100.

Zapojte se do příprav oslav nebo se jen zaregistrujte -
100 let FZŠ Táborská - registrační portál. Děkujeme za vyplnění.

Na program oslav Vás upozorníme prostřednictvím vitrín na budově školy, webových stránek školy (www.zstaborska.cz), Školních novin a určitě se k němu vrátí i obvodní noviny Tučňák.

Obracíme se s prosbou na všechny pamětníky, starší i mladší. Uvědomte všechny, které naše pozvání ke stému narozeninovému dortu školy potěší. Uvítáme, když nám pošlete příběhy a vzpomínky na naši Školu, když se nám během měsíců září a října ozvete a třeba nám i poradíte a pomůžete s přípravou oslav. Určitě máte schované fotografie, obrázky, knížky…, které by bylo vhodné, při této příležitosti oprášit a určitě by se na ně rádi podívali i ostatní, kteří školu navštěvovali. Zapůjčíte nám je?

Vít Beran, Josef Buchal, Jitka Vinklerová

PROGRAM OSLAV

Učitelský sbor o přestávce. První zleva je první ředitel školy A. Melichar.

Učitelský sbor o přestávce. První zleva je první ředitel školy A. Melichar. /Foto- archiv školy/

Vážení přátelé,
6. prosince 2006 proběhnou oslavy 100. výročí založení naší školy. Rádi bychom pozvali všechny bývalé žáky, zaměstnance i rodiče dětí školy Táborská.
Zároveň nám dovolte obrátit se na Vás s prosbou, zda nám můžete poskytnout některé materiály (např. fotografie, vysvědčení, školní sešity i učebnice, …) na chystanou výstavu, která bude součástí oslav. Všechny naše bývalé žáky, zaměstnance školy, rodiče žáků, prarodiče a přátele školy a samozřejmě i další případné zájemce o užší spolupráci. Zapojte se do příprav oslav nebo se jen zaregistrujte - 100 let FZŠ Táborská - registrační portál.
                                Ing. Bc. Vít Beran, ředitel školy

Píše se historie! Buďte u toho!
FZŠ Táborská Vám přináší jedinečnou chvíli, na kterou nikdy nezapomenete. Vstupuje do druhého století své existence. Akce vyvrcholí 6. prosince 2006. Přijďte se podívat!
Program: Nechte se překvapit. Bude to stát za to.
Zároveň Vás žádáme o pomoc. Máte písemné, obrazové či paměťové materiály o historii školy? Ozvěte se, vše vítáme.
Dala Vám škola vzdělání? Pojďte jí to oplatit.

Josef Kačmarčík, žák IX.B a místopremiér školního parlamentu

Zapojte se do příprav oslav nebo se jen zaregistrujte
100 let FZŠ Táborská - registrační portál.

Děkujeme za vyplnění.