Řád budovy školy

Dětský klub ARCUS, knihovna, učebna výpočetní techniky

V minulém školním roce jsme zprovoznili server, díky němu nám pracují všechny počítače v učebně jednotně na síti a jsou neomezeně připojeny na internet. Touto modernizací jsme dosáhli takové vysoké návštěvnosti učebny výpočetní techniky v odpoledních hodinách, že jsme nuceni provoz učebny upravit. Díky nové pedagogické posile bude odpoledne otevřena nejen výpočetní technika, ale nejméně dvě odpoledne v týdnu i knihovna. Dětský klub ARCUS je přemístěn na své nové a trvalé působiště v přízemí školy. Jeho provoz bude zahájen v průběhu měsíce září nebo začátku října. Vše závisí na tom, zda se podaří získat prostředky na vedoucího klubu.
Pro návštěvu knihovny, výpočetní techniky i klubu je nutný školní průkaz, bez kterého žáci nebudou do učeben vpuštěni. Školní průkaz je nutný kvůli evidenci žáků a zpětné kontrole, co kdo na počítačích dělal. V případě změny nastavení počítače, krádeže součástky, navštívení zakázaných internetových či jiné činnosti neladící s řádem učebny bude žákovi znemožněn přístup do učebny výpočetní techniky.

Počítačová učebna

Čtvrtek 12-14 hodin
Pátek 12-13 hodin

Řád tělocvičny

1. Žáci vstupují do tělocvičny a šaten pro tělesnou výchovu pouze pod dohledem vyučujícího. Žáci, kteří v hodině necvičí (jsou z cvičení částečně nebo úplně osvobozeni nebo jsou momentálně indisponováni), se řídí pokyny učitele. Žáci s momentálními zdravotními potížemi o nich informují vyučujícího na začátku hodiny, nebo okamžitě jejich vzniku. Žáci, kteří žádají o částečné nebo úplné osvobození z tělesné výchovy, si sami zařídí lékařské vyšetření a předloží vyučujícímu doporučení lékaře o osvobození. Do té doby se účastní výuky v plném rozsahu a bez úlev.
     2. Žáci čekají na vyučujícího v šatně.
    3. Vstup do tělocvičen je povolen pouze ve cvičebním úboru a ve sportovní obuvi se světlou nebarvící podrážkou, určenou do budovy.
    4. Žáci provádějí v tělocvičně jen činnosti určené vyučujícím. Při nich dodržují přesně stanovené postupy a způsoby cvičení. Cvičí a chovají se tak, aby neohrozili zdraví svoje, ani ostatních přítomných osob.
    5. S tělovýchovným nářadím a zařízením tělocvičny zacházejí šetrně, pokud zjistí závadu, která by mohla ohrozit bezpečnost cvičení, oznámí ji neprodleně vyučujícímu.
    6. Bez vědomí učitele se žáci nevzdalují z tělocvičny.
    7. Při cvičení nesmí mít žáci na sobě hodinky, řetízky a jiné předměty, které by mohly způsobit úraz.Ukládají je na určené místo podle pokynů vyučujícího.
    8. Každý úraz hlásí žáci ihned vyučujícímu.
    9. Žákům není dovoleno zapínat a vypínat osvětlení v tělocvičně a otevírat střešní okno.
    10. Žáci udržují pořádek v tělocvičně, nářadí vracejí stále na stejná místa. Vyučující nářaďovnu po každé hodině uzamykají.
    11. Žáci nesmí nosit do tělocvičen žvýkačky , jídlo a pití.
    12. Je zakázáno uzlovat a utahovat lana na šplh.
    13. Kruhy spouští pouze vyučující .
    14. Vyučující po pečlivé kontrole odchází z tělocvičen a šaten poslední. Zamyká!

Řád školního hřiště

Sportovní areál hřišť slouží k zabezpečení výuky školní tělesné a sportovní výchovy, zájmové tělesné výchově, organizované tělovýchovné činnosti skupin dětí, mládeže a dospělých.

Ředitelství školy a vedení Centra volného času ARCUS stanovilo dodržování těchto zásad :

1. Návštěvníci jsou povinni řídit se pokynů provozovatele a kustodů areálu.
    2. Každý účastník vstupující do sportovního areálu je povinnen dodržovat všechna bezpečnostní opatření, aby nedošlo k úrazu.
    3. Udržujte čistotu a pořádek, neodhazujte papíry a odpadky na zem, neničte sportovní zařízení školy. Nevstupujte v kopačkách a kožené obuvi na atletickou dráhu, travnaté hřiště házené, tenisu, volejbalu a basketbalu, asfaltové hřiště volejbalu a minibasketbalu.
    4. V celém areálu platí přísný ZÁKAZ KOUŘENÍ, KONZUMACE ALKOHOLU, UŽÍVÁNÍ DROG a rozdělávání ohně.
    5. JE ZAKÁZÁNO :
a) ničit a přelézat ploty, do areálu vstupovat jinak než hlavním vchodem;
b) jezdit na kole. Na umělých hřištích jezdit na kolečkových bruslích a skateboardech;
c) vstup a volné pobíhání psů;
d) odkládat a úmyslně rozbíjet skleněné lahve, jejichž střepy mohou ohrožovat zdraví;
e) vylézat po hromosvodech a okapech na střechy budov;
f) houpat a zavěšovat se na brankách a basketbalových koších;
    6. Hra a činnost dětí do 6 let je dovolena jen pod dohledem dospělé osoby;
    7. Pískové doskočiště pro skok daleký udržovat v bezpečném stavu, nezanášet předměty, které ohrožují zdraví (sklo , kameny).
Pro širší veřejnost je hřiště přístupné po vyučování, provozu školní družiny a zájmových kroužcích, po dohodě s kustodem nebo na základě vyřízené objednávky. V případě nepřítomnosti kustoda nebo jiného pedagogického dozoru je hřiště pro neorganizovanou veřejnost uzavřené.
Otevírací doba : letní období (duben - říjen) denně s výjimkou letních prázdnin ve všední den obvykle od 15,00 do 18,00 hodin v sobotu a v neděli od 13,00 do 18,00 hodin, zimní období (listopad - březen) podle klimatických a světelných podmínek. Během vyučování, programu školní družiny, kroužků CVČ ARCUS a v průběhu placeného nájmu je hřiště pro veřejnost uzavřené. Placený nájem je možný výhradně mimo pravidelné hodiny určené pro děti a mládež regionu. Při porušení pravidel tohoto provozního řádu má kustod hřiště, nebo jiný zástupce provozovatele právo vykázat návštěvníka z areálu školy.

Chceš si dobře zasportovat? Uvědom si, že:

- sportovní areál hřišť slouží všem, kteří chtějí sportovat a respektují PROVOZNÍ ŘÁD sportovního areálu ZŠ Táborská!

Dodržuj pravidla hry a neohrožuj ostatní!

Udržuj čistotu, pořádek a nenič vybavení hřiště!

Nekuř, nekonzumuj alkohol a neužívej drogy!

Snaž se nemluvit vulgárně!

Nelez přes ploty - jsou zde vrata!

Po umělém hřišti nejezdi na kole, kolečkových bruslích a skateboardu!

Na hřiště nesmíš v kopačkách!

Pes nesmí na hřiště!

Na hřiště můžeš jen tehdy, kdy je pro tebe určeno.

Řiď se pokyny dospělých!

Ať se ti u nás líbí!