Dětský klub ARCUS

Dětský klub ARCUS - Jsme rádi, že Dětský klub ARCUS má otevřeno! - Organizace dětského klubu a komunitních akcí - Provoz školní knihovny a učebna výpočetní techniky

Nabídka Dětského klubu ARCUS se rozšiřuje!

Ahoj všichni!

Jak se máte? Věřím, že báječně! A abyste se měli ještě lépe - abyste se mohli více uvolnit, pobavit, pohrát a popovídat s kamarády, vznikl právě pro vás dětský klub ARCUS, který, jak již všichni víte, má svůj samostatný vchod ze dvora školy.

Pro ty, kdo ještě nenašli cestu do klubu, bychom rádi prostor a atmosféru trochu přiblížili. Je to jedna větší místnost na hraní a veškeré aktivity, kuchyňka, toalety, předsíň s věšáky a prostor na odkládání vašich tašek a bot. V herně hrajeme stolní fotbal, šipky, různé společenské hry, posloucháme muziku, která se vám libí a kterou si vyberete, „zpíváme si a tančíme“, čteme si časopisy a povídáme si. Prostě relaxujeme. Také ale píšeme úkoly, opakujeme si látku na vyučování (zejména odpolední), procvičujeme si i anglický jazyk. Vytváříme si příjemné prostředí, kde můžeme všechno, co chceme. Tedy skoro všechno. Určitá pravidla tolerance k sobě navzájem se snažíme dodržovat.
Dveře klubu jsou otevřeny především pro žáky od 5. do 9.tříd („nedružinové děti“), ale zůstávají otevřeny i pro všechny ostatní. Proto neváhejte, a pokud máte chuť a čas, přijďte!

Jsme rádi, že Dětský klub ARCUS má otevřeno!

Můžete přijít kdykoli - každý den – v pondělí a ve středu od 12,00 do17,00 hodin budete s Janou; v úterý, čtvrtek a pátek od 12,00 -16,00 hodin s Blankou - a kdykoli můžete zase odejít. Záleží to jen na vás.

Abyste se necítili osamělí ani o prázdninách a o volných dnech, jsme tu pro vás i v tyto dny - sledujte nástěnky.

Rádi bychom navázali na dřívější akce typu besed. Na podvečerní posezení se známými i méně známými lidmi kolem nás, kteří vás rádi pobaví svými zážitky a podělí se o své zkušenosti.

První setkání se již uskutečnilo! Jeskyňář pan Mojmír Záviška ve středu 21.4.2004 od 17.00 hodin vyprávěl a promítal o Českém krasu a všeobecně o jeskyních v České republice. Podle zájmu bychom mohli pokračovat v jakémsi cyklu, a navštívit tak pomocí diapozitivů i jiné země. Možná někteří z vás objeví svého nového koníčka. Co říkáte? Přijdete? Co nejsrdečněji vás všechny tímto zveme a těšíme se na vás.

Pokud máte nějaký prima nápad, něco, co by vás zajímalo, prosíme, přijďte a podělte se o něj s námi. Máme, i když se snažíme vám porozumět a naslouchat, možná přeci jen jiné „oči“. Ale jsme tady právě pro vás a budeme se snažit zajistit vám zábavu „šitou na míru“. A o to přeci jde, ne?

Přejeme vám všem hezký sluníčkový den a brzy na viděnou
Vaše Jana Bartůňková a Blanka Pávová

Organizace dětského klubu a komunitních akcí

Pro spolupráci s dětským klubem hledáme vedoucí a šikovné rodiče nebo studenty. Zájemci, kteří mají zkušenost a pedagogickou praxi s programy pro volný čas, jsou vítáni.

Koordinátor komunitního vzdělávání Blanka Pávová vám podá informace o činnosti klubu. Zájemci o organizaci různých druhů programů – vzdělávacích, pro volný čas, … - obraťte se na nás! Chceme vám pomoci zorganizovat vaše aktivity. (tel. do klubu: 241029344).

Koordinaci dětských aktivit v mimoškolní době - školní družina, Centrum volného času ARCUS (kroužky), školní knihovna a učebna výpočetní techniky a Dětský klub ARCUS - má na starosti Mgr. Jitka Kopáčová (tel.: 241029328).

Informace o OS ARCUS Praha 4 u předsedkyně PhDr. Jitky Svobodové (tel.: – 241029344) a na ředitelství školy (tel.: 241029321).

viz Kdo je Kde?.

Provoz školní knihovny a učebny výpočetní techniky

Odpoledne můžete strávit i ve školní knihovně a učebně výpočetní techniky. Přijďte si napsat domácí úkol, zpracovat referát, ... nebo máte raději internet?

Knihovna je otevřena prakticky každý den. U učebny výpočetní techniky je to složitější. Jelikož zde probíhá pravidelné odpolední vyučování a kroužky centra volného času , není možné učebnu otevřít pravidelně každý den.

Knihovnice Knihovna Výpočetní technika
Pondělí paní Pechová 14.00 – 17.00 14.00 – 16.00
Úterý paní Majšajdrová 14.00 – 17.00 15.00 – 17.00
Středa paní Pechová 14.00 – 17.00 16.00 – 17.00
Čtvrtek xxx odpolední škola odpolední škola
Pátek  paní Majšajdrová 14.00 – 16.00 odpolední škola

Ke vstupu do obou učeben je nutný průkaz školy - identifikační karta!!!!